View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 22 mai 2009, 22:25:21
Extasssy's Avatar
Extasssy Extasssy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 18 mai 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Dieta Hipocalorica 1200-1400 calorii
Date: 162cm, 89.1kg
Mesaje: 2.845
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 20 ori in 8 mesaje
Talking Re: Jurnalul unei reusite - Extasssy alias Anca

Buna fetelor si dragul meu jurnal,

Tocmai am terminat o serie din exercitiile Callanetics... Am facut cate ceva din incalzire si cateva ceva din abdomen repetate fiecare de 10 ori...Imaginile de mai jos sunt ale exercitiilor facute in seara asta ... Si sincer imi tremura mainile si picioarele ingrozitor... Am zis ca in timpul in care se umple cada trec si pe aici sa scriu in jurnal.

Sa ma vad maine la badminton... Imi imaginez ca o sa fac o mica febra musculara iar maine o sa fiu vai de mine... Dar nu trebuie nici sa ma ingijoreze asta si nici sa ma descurajeze... ci sa ma intareasca...

Maine seara daca nu o sa fiu prea epuizata dupa badminton o sa mai fac o serie... O sa incerc incalzirea + exercitiile Picioare "frumoase" tot asa cate 10...

Ma gandeam sa fac in felul urmator... in fiecare seara fac incalzirea + inca un set de exercitii cate 10 repetari... Cand ajung sa fac toate seturile o iau de la capat dar de data asta in loc de zece o sa incerc cu 15 repetari sau cate pot si tot asa... La fiecare 5 zile crestem portia de exercitii...

Din ce am vazut exercitiile Callanetics sunt super complexe si chiar lucreaza cam tot corpul asa ca daca ma si tin de ele, nu am de ce sa nu vad si rezultate destul de curand.

Va pup si va urez o seara placuta,
Ne mai auzim maine !
Imagini ataşate
File Type: jpg kallan12-130x98.jpg (4,1 KB, 149 vizualizări)
File Type: jpg kallan13-130x98.jpg (3,3 KB, 50 vizualizări)
File Type: jpg kallan14-130x98.jpg (4,0 KB, 35 vizualizări)
File Type: jpg kallan15-130x98.jpg (4,8 KB, 34 vizualizări)
File Type: jpg kallan16-130x98.jpg (5,1 KB, 37 vizualizări)
File Type: jpg kallan21-130x98.jpg (4,4 KB, 37 vizualizări)
File Type: jpg kallan22-130x98.jpg (4,3 KB, 32 vizualizări)
File Type: jpg kallan23-130x98.jpg (4,1 KB, 33 vizualizări)
__________________
Un șir neîntrerupt de mici acte de voință dau un rezultat mare.
Charles Baudelaire

Extasssy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1866 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1349 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1350 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]