View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 21 oct 2011, 16:58:29
Red_Rose's Avatar
Red_Rose Red_Rose este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 33
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 168cm, 66kg
Mesaje: 1.494
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Slabire dupa efectul yo-yo

Citat:
Anterior postat de Polux Vezi mesajul
In primul rand, ai mare grija de tine sa fii complet sanatoasa!
Incerca ca toate fainoasele sa le manaci in prima parte a zilei si sa renunti treptat la ele. La cina incearca sa mananci carnita slaba, peste, salate, ceva proteic.
Incearca sa faci cat mai mult sport! O sa iti accelereze procesul de slabire!
eu fainoase nu prea mananc, aproape deloc)) asta in ultima luna, pina acum am mancat, de asta si m-am ingrasat. Din carbo mananc crackeri din faina integrala, maximum 50 gr pe zi si cereale integrale la micul dejun, altceva nici nu pot de dimineata si deja uneori imi permit ciocolata neagra sau uneori ceva dulce nedietetic dar cit mai rar, odata la 2-4 sapt. ca sa imi implinesc poftele si sa nu zic ca duc lipsa ca apoi sa ma scap in ele sa ma ingras ca pina acum) clar, veti spune ca cum m-am ingrasat daca am facut cum am zis mai sus dar nnna, asta e acum, de o luna cam insa pina acum dadeam busna in toate prostiile..eu stiu cum se mananca sanatos si ce e sanatos si ce nu etc. dar prob era ca nu ma puteam mobiliza..de asta am cerut ajutorul slabutelor) data trecuta voi m-ati motivat :*
Sport nu pot face chiar acum, nu ma simt prea bine nici fizic si nici moral, mai ales tinind cont ca nu prea iubesc sportul incep cu alimentatia si peste o luna cam o s incep cu sportul, pina atunci sper ca ma voi insanatosi..vreau prima luna sa dau jos 2 kg, sper ca voi reusi...mai mult nu imi propun ca si asa e normal cred eu dupa cit nebunii am facut cu corpul meu
mersi de sustinere :*
Red_Rose, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1906 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1389 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 615 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Red_Rose; 21 oct 2011 at 17:01:43.
Răspuns cu citat