View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 03 nov 2011, 10:52:42
Asistenta81's Avatar
Asistenta81 Asistenta81 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 aug 2011
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 42
Dieta: Personalizata
Date: 150cm, 53kg
Mesaje: 750
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu......asistenta81

Citat:
Anterior postat de jeny2105 Vezi mesajul


azi am si ras cu fetele de pe forum, dar am si plans citind jurnalul tau
citind aici ma gandesc la sotul meu care imi zice tot timpul o vorba, mergi la parinti acum cat mai sunt ca dupa nu o sa mai ai la cine merge si cu cine schimba o vb...ai lui au murit unul dupa altul la un an diferenta tot cancer
nimeni nu ne poate da raspuns la intrebarea ta si a multor oameni, DE CE...asta e viata si tre sa o luam ca atare eu asa gandesc,e parerea mea
te pup si ai grija de tine stiu ca astfel de lucruri nu se uita dar incearca sa te impaci cu ele si sa mergi inainte
daca am papat vre-o litera scuze, doar lacrimile sunt de vina eu sunt asa mai sensibila de felul meu


Are perfecta dreptate sotul tau si crede-ma ca tre sa profiti de ce ai pe lumea asta si ce e mai important decat parintii, copii, sotul?.....asa ca desii poate parintii unora sunt mai in varsta tot parinti sunt, au suflet, nu tin cont de varsta lor sau ca ajung neputinciosi, in tacerea lor tot isi iubesc copii.....Sti cum e spune....nu realizezi ce ai avut decat dupa ce pierzi ...apoi deageaba vrei sa pretuiesti ca nu mai ai pe cine...decat sa te consolezi cu amintirile din trecut.....dar acelea nu le poti vorbi, auzi, imbratisa......decat sa le gandesti si sa ramai cu dorul lor.....Boala i-au slabit enorm pe parinti cu cateva zile inainte de....mi s-a intamplat si la Tata si la Mama cum stateam mereu langa ei sa......se forteze sa isi ridice mana sa ma mangaie pe obraz, cu asta vroiau sa mai ramana......Tata tremurand a reusit sa ma mangaie pe obraz usor si s-a uitat la mine spunandu-mi cu greu.....fata lui tata.....mai mult nu a putut.....iar Mama slabita fiind si ea, a incercat sa-si ridice mana dar nu a reusit decat f putin si i-am adus-o eu la fata mea.....m-a mangaiat dar nu avea putere sa mai vorbeasca nici macar sa mai planga,......la Mama boala a facut-o sa paralizeze pana la brau,,...asa ca o ridicam in fund si ii placea sa ii pun mainile in jurul mijlocului meu si capul pe umarul meu sa ma i-a in brate.....
Infine...toate amintirile mi se deruleaza cu lux de amanunte prin cate au trecut.....cum sa nu ma ingras atata cand mi s-au acumulat atata stres, nopti nedormite...etc.....cum am mai spus....unii slabesc f mult, la mine a fost invers m-am facut bubulina...
Profitati sa fiti alaturi de cei dragi cat mai mult......