View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 03 nov 2011, 17:37:06
deadcountess's Avatar
deadcountess deadcountess este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Va este frica sa nu puneti prea multa masa musculara?

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul


Practici acest sport? Stiu ca tie ti-e frica rau de muschi. Uite, eu face asta de peste 2 ani de zile si iti zic cu mana pe inima ca daca stii cum sa lucrezi muchii nu capata decat o forma frumoasa. Ba chiar unori e tare greu sa pui masa musculara. Ma chinui de ceva vreme sa-mi fac coapsele putin mai groase. Crezi ca a mers? Ex mai grele, greutati mai mari, aminoacizi, antrenor personal, numai eu stiu cate am incercat. Si ce, n-au vrut si pace.

Fara sa te superi pe mine, insa teama asta este nefondata.

Insist, cine nu vrea sa puna "muschi" nu are ce cauta in sala de forta. Sa faca yoga, pilates si alte sporturi de genul asta.
Da am practicat in tinerete , nu mai practic de multi ani, si da, intr-un fel mi-e frica de muschi pt ca la un moment dat am avut prea multi ma rog, prea multi pt gustul meu. Si culmea ca n-am luat nici un supliment in perioada aceea. Probabil te intrebi ce autam eu la sala daca nu voiam muschi. La mintea mea de atunci credeam ca poti castiga forta musculara fara sa cresti in volum. Nici antrenoarea pare-se ca nu era foarte documentata pt ca mi-a indicat sa lucrez cu greutati cat mai mari

Nu, nu am de ce sa ma supar pe tine atata ca organismele noastre reactioneaza diferit.
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Răspuns cu citat