View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 05 nov 2011, 01:01:13
Iness's Avatar
Iness Iness este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 24 apr 2011
Locaţie: Piatra Neamt, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Mihaela Bilic
Date: 170cm, 67.5kg
Mesaje: 173
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!

Bună, girls.

Deci...nu aș fi crezut vreodată că mai sunt atâtea fete in situatia asta...
Mă identific cu tot ce spuneti. Și așa am pătit si eu, eram complexata cu 65 de kg. Acum am 72. Și tre sa mi le asum.
Tocmai am scris intr-un topic de aici că m-am intalnit cu o prietena care mi-a zis cât de mult m-am ingrasat si ce mult m-am schimbat

Am deschis un subiect care e legat tot de Bingee, cu grăsimea si efectul yo-yo. După episoadele astea eu ma simt ca o pernă, moale și netonifiată


La fel ca și voi, și eu știu reguli, ce trebuie si ce nu sa mancam, cum, la ce ora, sau in ce combinatie. Efectiv pofta și senzația aia de dinainte de mâncat compulsiv e de nestăpânit. Simt că mi se umple gura cu salivă, că încep să tremur...

Elena, s-a întâmplat ceva pe fond emoțional în viața ta de ai început să ai comportamentul ăsta?

Vă pup, fetelor Fiți tari!
Iness, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1703 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1186 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 412 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]