View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 18 nov 2011, 11:06:39
Iria's Avatar
Iria Iria este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 19 oct 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Dukan
Date: 177cm, 83kg
Mesaje: 11
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Iria - De astazi pot!

Eu mi-am facut abonament la sala, pentru a fi sigura ca ma voi tine de el, am platit inainte si acum, ca vreau ca nu vreau, trebuie sa ma duc. Incerc sa tin dieta rina's 90 pe 90 de zile, astazi sunt la a 4-a zi, cand trebuie sa mananc numai fructe si legume si abia astept ziua de maine cand voi avea voie sa mananc proteine E o dieta usor de tinut, mananci ce vrei si ce ai prin frigider doar daca se incadreaza in categoria de alimente din care te poti infrupta din ziua respectiva. Pentru prima data, ieri, mi-am luat frumusel pachetel la mine la facultate cu micul dejun si pranzul pentru ca nu aveam cum sa le mananc altfel. Si m-am simtit tare bine facand asta, stiind ca telul meu e mai presus de modul in care poate fi privita fapta mea.
Si legat de sport, iti recomand sa cauti pe youtube aerobic incalzire si sa urmezi, treptat, toate filmuletele de acolo, de la userul fitness-home-club. Insa, trebuie sa te fortezi nitel sa poti, pentru ca noi fiind la inceput obosim foarte repede.
Beau 2 litri de lichid pe zi, chiar daca nu imi este sete. Stiu ca treptat organismul se va obisnui cu mai multe lichide si dupa aia imi va cere si el. Tot nu am reusit sa cumpar ceai de urzici, dar cred ca asta voi face chiar azi, pentru ca am inteles ca este foarte bun in eliminarea toxinelor.
A, si o chestie care mi-a placut a fost sa ma joc aici pe forum, sa-mi completez datele, sa-mi aleg ticker-ul. Acum abia astept sa il modific si sa scrie acolo cate kilograme am slabit
Ne trebuie vointa, asta e drept. Trebuie sa fim incurajate de persoanele din jurul nostru, dar inainte de toate trebuie ca noi sa vrem cu adevarat asta. Consider ca daca vrei cu adevarat un lucru, poti munci pentru el. Asa ca hai sa muncim si ne scriem toate impresiile
Hai sa slabim!
Iria, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.