View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 25 nov 2011, 07:53:12
kisa's Avatar
kisa kisa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: Valenii de Munte, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Dukan
Date: 160cm, 70kg
Mesaje: 5.575
Aprecieri acordate: 669
Am fost apreciat(a) de 1.042 ori in 683 mesaje
Implicit Re: Jurnal Daria (darrah) ...un nou inceput

Citat:
Anterior postat de darrah Vezi mesajul
Da..se pare ca imi este destul de greu sa ma deprind de vechile obiceiuri.

Am asociat mereu senzatia de foame cu slabitul.

Acesta este motivul pentru care m-am hotarat sa va scriu.

Ca sa pot fi ajutata, sa fiu mereu in contact cu persoane care fac acelasi lucru ca si mine si ca sa nu ma mai las dusa de valuri gresite.

Multumesc Eva si Kisa.

Acum sportul.. mi-am luat programul The Biggest Loser Cardio Max Workout si deocamdata reusesc sa fac in jur de 25 de minute in care transpir intens. Apoi 20 de minute pilates.

Ideal pt mine ar fi sa alerg, cred ca mi-ar placea mai mult, insa acum nu prea am conditie fizica deloc si as mai astepta putin pana sa merg la fitness.

Recomandati niste programe de cardio?

Poate mai aruncati un ochi din cand in cand pe meniul meu sa ma puteti certa.
Buna dimi! Asa cum spui si tu, imi place mai mult sa alerg decat sa fac bicicleta sau banda (magnetica)! Eu merg la aerobic de 2 ori pe saptamana si in rest alerg pe strada. cat despre meniu nu prea imi pot da cu parerea tinand cont ca eu mananc ce-mi place in limita a 1100 kcal.
kisa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1750 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]