View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 21 dec 2011, 14:47:18
Niculae Roxana's Avatar
Niculae Roxana Niculae Roxana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Deci se poate si mai mult!

Buna! Bine ai venit in comunitate!....imi pare rau pt problemele pe care le-ai intampinat....fiecare dintre noi are cate o poveste mai trista sau nu...si toate am ajuns aici pt a primi sfaturi...a fi incurajate...a invata sa traim sanatos....sa facem sport....sa ne cladim un stil de viata sanatos...sa ne invingem temerile...inhibitiile..si eu am avut probleme...si nu ma mai simteam bn in pielea mea...si mi-a afectat si relatia de cuplu....dar...cu ajutorul slabutelor...am reusit sa-mi inving temerile...si am devenit puternica...am f mare vointa si dorinta de a-mi schimba stilul de viata ptt totdeauna......impreuna vom reusi sa trecem peste toate....trebuie doar sa fim aici unele pt altele...sa avem vointa...sa avem motivatie...si incredere in noi.....aici...totul este posibil.
Asa ca...daca ai nevoie de sfaturi....incurajari...sau de o prietena de suferinta...sunt langa tn.
Pupicei! O zi frumoasa si fara tentatii iti doresc!
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]