Subiect: jurnal onutza
View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 16 feb 2010, 15:00:29
onutza8305's Avatar
onutza8305 onutza8305 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2010
Locaţie: BACAU, Romania
Vârsta: 41
Dieta: South Beach
Date: 159cm, 64kg
Mesaje: 17
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: jurnal onutza

buna ianna,

desi par putine calorii, nu le depaseam cu mult nici cand nu tineam dieta...problema mea este ca mancam mult seara ( nu prea apuc in timpul zilei, bebe al meu ma solicita destul de mult plus ca trebuie sa ii gatesc ca suntem la diversificare )...sotul meu este un gurmand si jumatate si...cand vine el de la serviciu dam iama amandoi in frigider- ori mancare gatita ori salamuri si diverse uscaturi. Eu sunt sigura ca asta e problema...plus berea fara alcool la care nu am mai renuntat dupa alaptat.

nu am mancat niciodata mult, nu cred ca am depasit 1500 calorii vreodata- bine, nici nu pot sa zic ca am tinut cont vreodata de ele- dar majoritatea caloriilor erau la o singura masa. Uneori ma intreb cum a rezistat saracul meu stomacel la toate...

cu sarea....asta va fi o mare problema pentru mine..pt ca nu pot renunta la ea sub nicio forma-parca nu are gust mancarea fara


iar la capitolul miscare sper sa se faca odata frumos afara sa iesim in parc la plimbare sa mai ardem niste calorii, ca prea stam numai cu fundul pe canapea si ne lenevim
onutza8305, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1525 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1008 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -24 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]