View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 26 ian 2012, 16:12:24
eva 9's Avatar
eva 9 eva 9 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Comportamentul la sala....

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Buna fetelor. Sambata m-am inscris la sala , luni am fost prima data , azi a2a.
Si de cand am ajuns acasa stau si ma gandesc...sunt eu ciudata sau???
deci, sa va explic: luni nu am vazut nimic iesit din comun, azi in schimb am ramas se plimbau fetele cum maama le-a facut in timp ce eu ca sa ma schimb mai aveam putin si ma bagam intr-un colt
Noroc ca la dusuri este perdea, ca altfel eram
Sunt eu aia ciudata sau asa e si pe la voi (slabute care mergeti la sala) ...
Voua nu va e rusine ? stiu ca sunt fete, dar totusi eu nu reusesc sa fiu ca ele bine ca m-am abtinut ca mai aveam putin si ma apuca rasul cand am intrat in vestiar. mama terminase programul mai repede, deci se astepta sa ma vada intrand si cu o fata cam

Deci...ce sa fac? risc sa par o ciudata daca imi vad de treaba mea si de obiceiurile mele, sau trebuie sa defilez si eu asa
Andra acelasi soc l-am avut si eu...
La mine la sala, merge foarte multa lume, e plin mereu iar dusurile dau spre zona cu saunele. Exista zi de sauna special pt femei, bineinteles se mai rataceste cate un barbat (gol) pe la sauna, care habar nu are ca e ziua pt femei. In orice caz, imi amintesc ca eu la inceput nici nu faceam dus acolo de rusine. Avantajul meu e ca nu prea transpir mai mult decat intr-o zi f calduroasa de vara... nu stiu cum e sa curga apele pe mine si ma urcam in masina si ma indusam acasa. faceam asta pt ca imi era rusine, aveam impresia ca eu sunt singura acolo care e grasa si are corp urat. apoi m-am mai uitat in jur si am inteles ca nici restul nu sunt decupate din reviste (deh, efectul media) si celalalte femei nu au nicio treaba cu tine. asa cum ele umbla fara nicio treaba iar tu nu remarci cine stie ce la ele, asa nu or sa te remarce nici ele nimic la tine. normal, le vezi, dar asta inseamna absolut nimic. daca ai sa mergi constant ai sa te obisnuiesti si ai sa te comporti si tu ca ele (cred) pentru ca ai sa obosesti tot timorandu-te. doar atat ca nu esti obisnuita acum.
majoritatea aici (dar bine, asa sunt nemtii) merg la sauna, barbati si femei. barbatii se flutura dicolo colo fara absolut nicio jena. si nu-i intereseaza nici ca ala de langa el o are mai mica sau ca celalalt e neras etc... intelegi ideea. asa mi-a povestit barbatu miu , chiar am discutat acum 2 zile despre asta.
eu personal recunosc ca nu am sa merg niciodata la o sauna mixta despuiata, pentru ca efectiv nu se face femei dezbracate cu barbati straini, pentru ca ei oricum sunt batuti in cap cand vad femei goale si o iau razna pe campii..
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat