View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 22 feb 2012, 22:39:49
bst's Avatar
bst bst este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 aug 2010
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 34
Dieta: dieta personalizata
Date: 175cm, 106kg
Mesaje: 457
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnal bst - de la obeza la viitoare "fotomodeala"

Citat:
Anterior postat de sandra24 Vezi mesajul
pai de acest principiu ma tin si eu,doar o viata avem,eu iti spuneam teoria,daca dr.ti-a recomandat ciocolata alege amaruie,care e mult mai sanatoasa decat cele gen cu lapte,cu alte minuni,paine neagra ,integrala,de secara,etc si nu multa..in jur de 100 g zilnic,si recomandat ar fii sa o consumi in prima parte a zilei,pate integrale,orez brun si tot asa,sa incercam sa le alegem pe cele sanatoase..iar sucurile nu sunt bune deloc,nici cele light nici cele normale,cele light nu contin zahar dar au adaugate indulcitori dubiosi,e doar reclama de ele...
Da, asa fac si eu.. incerc sa aleg variantele mai sanatoase si mai putin incarcate caloric. Stiu ca sucul nu e bun.. dadeam doar un exemplu de cum ma comport eu, cand stiu ca un aliment e interzis doar la el ma gandesc. Deja a inceput sa-mi fie greata de suc, deci e de bine
bst, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2509 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1992 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1218 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]