View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 09 mar 2012, 08:31:22
Puffoasa's Avatar
Puffoasa Puffoasa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Date: 165cm, 103.8kg
Mesaje: 1.997
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 243 ori in 137 mesaje
Implicit Re: Reincarnare vs Viata de Apoi

Interesant subiect!!

Imi aduc aminte ca-n liceu profesorul de religie ne-a povestit de un verset despre invierea lui Lazar, l-am cautat si uitati ce spune Iisus :
"Eu sunt invierea si viata. Cine crede in Mine, chiar daca ar fi murit, va trai/ Si oricine traieste si crede in Mine, nu va muri niciodata." (Ioan, 11; 25-26).
Acum stau si ma intreb daca este vorba de viata de apoi sau despre reincarnare, iar daca este cea din urma, aceste reincarnari sunt succesive?!
Eu una sper ca este o viata de apoi, ca si spirit in rai, la ideea de iad sau purgatoriu nici nu vreau sa ma gandesc.
Mai e o problema, daca e sa judecam dupa "legea" karmei, in viata reincarnata primim ceea ce meritam, adica, faptele noastre bune sunt rasplatite cu fapte bune, iar cele rele cu rele, in urmatoarea viata.

Sunt multe, foarte multe de discutat pe subiect, oricum foarte interesant.
__________________
Jurnal Puffoasa
Daca schimbi calitatea gandirii, vei schimba obligatoriu si calitatea vietii
Puffoasa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2366 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1849 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat