Subiect: Jurnal maryg
View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 25 feb 2010, 10:39:16
maryg's Avatar
maryg maryg este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 19 feb 2010
Locaţie: ., Romania
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 71.4kg
Mesaje: 1.496
Aprecieri acordate: 88
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 68 mesaje
Implicit re: Jurnal maryg

Citat:
Anterior postat de ianna Vezi mesajul
foarte frumos si bravo la dieta...hai ca nu mai ai mult... cand te saturi de stepper sau exercitiile tale....sau cand ai impresia ca stagnezi de o sapt (si nu esti in perioada menstruatiei)... incearca si cardio minim 30 minute..cam de 3 ori/sapt.... vad ca la mine face minuni schimbarea sportului si marirea intervalului de timp sportiv.
Ianna ,tu esti o slabuta cu experienta ......crezi ca dieta mea personalizata contine prea putine calorii?Nu stiu,dar imi este teama ca nu cumva sa pun kg.inapoi,tinand cont ca in vara lui 2009 am ajuns la 66.......dar am avut o perioada mai incarcata....poate de aceea.Acum trei zile cantarul imi arata 68.4 iar de doua zile consecutiv imi arata 68.10.De la 70-70,40 cat imi arata acum opt zile sunt aprox.2 kg.Imi este si frica sa schimb tikerul.Cat timp trebuie sa ma mentin la o anumita greutate ca sa zic ca m-am stabilizat?
maryg, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1910 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1652 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]