View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 25 mar 2012, 01:58:27
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnalul slabutei ambitioase - yasemin :)

Citat:
Anterior postat de yasemin Vezi mesajul
Buna happygirldiana multumesc pentru primire si sa stii ca nu m-ai suparat cu nimic, ma bucur sa primesc sfaturi de la slabute cu experienta si mai ales de asta am ales sa imi petrec timpul aici cu voi, sa imi spuneti ce e bine si ce nu prima parte din jurnal am postat-o acum ceva timp, dar undeva in forum, si m-am ratacit incat imi era si rusine am vazut si eu cum e cu disociata, mai ales ca nici nu pot sa fiu atat de stricta si prefer sa mananc sanatos, echilibrat, fara sa ma tem ca voi acumula kg dupa ce termin cu dieta. Acum ma bucur din plin de salate si fructe Vad ca si tu tii o dieta hipocalorica,happygirldiana, cum e la tine, vezi diferenta la cantar?
Scumpa mea, eu tin hipocalorica de la inceput.Am inceput de la 84 de kg si am slabit pana la 66.Deci trage tu concluzia
Numai ca in ultimul timp m-am cam impotmolit.Dieta ar functiona saraca, dar in ultimele luni ma cam lasasem eu pe tanjealaM-am ingrasat din prostia mea, nu a ineficientei dietei.Dar acum sunt cuminte, pe cuvant de cercetas

Ma bucur ca nu te-au suparat mesajele mele si ca nu ai considerat ca mi-am bagat nasul unde nu trebuieAlimentatia sanatoasa e sfanta!Eu am simtit-o pe pielea mea!Din toate punctele de vedere.Imbunatatiri la nivelulul pielii, stomacului, parului,etc. Ba chiar am scapat de problemele cu ulcerul, pentru ca mananc regulat si alimente sanatoase.Scapari mai sunt, dar incerc sa le fac sa fie destul de rare
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]