Subiect: Dieta si fumatul
View Single Post
  #92 (permalink)  
Vechi 22 mar 2014, 14:57:46
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Dieta si fumatul

Citat:
Anterior postat de WhiteAngel Vezi mesajul
toata lumea se lasa, eu ma apuc )
bine, ca nu pot sa spun ca`s vreo fumatoare inraita .. m`am apucat din prostie .. la scoala toate fetele fumau, se duceau la baie in pauza .. eu ce sa fac, sa stau singura? cand ieseam in oras cu prietenii, toti cu tigara in gura .. s`au apucat ai naibii toti, numai eu am ramas !
oricum tin o sapt dintr`un pachet .. pt ca nu vreau mai mult de atat .. nu sunt dependenta, in orice moment m`as putea lasa, dar nu vreau .. fumez doar la scoala si in oras .. acasa nu fumez .. initial a fost treaba cu aflatul familiei de fumat .. dar nu m`am ferit deloc si am fumat de cateva ori si acasa .. dar nu vreau sa ma obisnuiesc asa deci nu o mai fac
doar ca mi`a intrat in cap treaba cu : sunt nervoasa, hai la o tigare .. la scoala se intampla asta, dupa vreo lucrare, ascultare, s.a.
sa vad cand s`o termina scoala ma mai gandesc daca ma las sau nu
singurul lucru ce il regret sunt banii dati .. as putea in fiecare sapt sa imi cumpar altceva dar asta e, ma rasfat si eu cu ce`mi place ca parca si cand nu fumam tot nu imi cumparam nimic
de sanantate nu ma intereseaza asa mult, sunt mai pesimista si nu vreau sa traiesc o vesnicie
Asa au inceput toti fumatorii - nu-ti imagina ca cineva s-s apucat de fumat in ideea de a ajunge dependent - asta e ceva ce nu poti controla. Si nimeni n-a fumat 1 pachet pe zi din prima.
Pentru ce ti-ai distruge sanatatea? Ca sa nu mai vorbim de banii cheltuiti... Lasa-te acum la inceput cat e usor si nu esti inca dependenta.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Michelina:
AnDrAdAxl (22 mar 2014)