View Single Post
  #92 (permalink)  
Vechi 11 mai 2011, 09:48:14
mireillelm's Avatar
mireillelm mireillelm este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mar 2009
Locaţie: galati, Romania
Vârsta: 35
Date: 168cm, 83kg
Mesaje: 10
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit din nou printre voi :(:(

buna , imi face placere sa am ocazia sa vorbesc din nou cu voi. Am intrat prima data in 2009, si eram asa de convinsa ca o sa slabesc....dar nu am ambitia necesara .Atunci va spuneam ca m-a dus la aerobic bineinteles dupa 2 luni m-am oprit .Apoi m-am ocupat de facultate de alte probleme ,apoi am plecat in vara anului acesta in Spania cam 3 luni si acolo m-am ingrasat. Acum am 83 de kg si merg la o sala fac aerobic de 3-4 ori pe saptamana si am o sapt de cand ma limitez la cea ce mananc nu tin o dieta.Am slabit in prima luna dar cum a venit pastele .....va dati singure seama .Acum s-a terminat cu toate astea merg la sala si incerc sa mananc cat mai sanatos si mai putin decat eram eu obisnuita pt ca sunt o gourmanda . Acum incerc sa nu mai mananc dulciuri ,cola etc. sa nu mai mananc dupa ora 6 am 3 mese pe zi ....sper din tot sufletul sa am ambitia necesara pt ca imiu doresc mult sa slabesc .Va multumesc mult si o sa tin legatura in vederea scaderi mele in greutate



mireillelm, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2397 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1880 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]