View Single Post
  #94 (permalink)  
Vechi 09 sep 2013, 12:09:20
alexanda1107's Avatar
alexanda1107 alexanda1107 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 27 mar 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: RINA 90
Date: 167cm, 81kg
Mesaje: 81
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 19 ori in 19 mesaje
Implicit Re: JURNAL pentru SLABIT cu RINA 90 incepand cu 15 iulie. Target:12 KG

Salutare,


Vin cu meniurile din urma, ca a fost week-end


Ziua 53 de vitamine, 7 septembrie a fost asa: 4 prune portocalii la mic dejun,
pranz supa de rosii coapte si mancare de fasole pastai, galbena
cina a fost ca la pranz, dar mai putin.

Cum am facut supa de rosii: am copt 1 Kg de rosii, 1 ceapa si 5-6 catei de usturoi, la cuptor, vreo 40 de minute.Am scos legumele, lea-m pus intr-o cratita cu 1 cana de apa si maghira si sare, le-a, fiert 10 minute apoi le-am pus in blender, le-am facut praf si gata supita, A fost delicioasa, a maincat si iubitul meu NU AM ADUGAT ULEI DELOC.

Mancarea de fasole galbena pastai: 1/2 kg de fasole galbena pastai spalata si rupta in bucati am pus-o la fiert vreo 30-40 de minute cu sare si piper, fara ulei Apoi am adaugat 4 rosii bine coapte,1 ceapa calita intr-o lingura de ulei de palmier. Le-am adaugat si pe astea peste fasole, fasole careia intre timp i s-a evaporat mai toata apa. Apoi am mai lasat la fiert 15 minute, am adaugat si patrunjel, am mai lasat 5 minute si gata mancarea de fasole.

Asta a fost sambata.


Duminica, ziua 54 de proteine, 8 sept


Dimineata la mic dejun 4 prune galbene

Pranz ora 14:30 1 medalion de somon cu mac si chimen ( 100 gr mac, putin chimen, puse medalionul in ele, s-au lipit, le-am pus in tigaie de teflon 4 minute pe o parte si 4 pe alta, sare adaugata la sf si gata)

Cina ora 19: 1 medalion de somon cu patrunjel si lamaie ( ceva patrunjel, coaja de lamaie rasa, puse peste medalion, apoi adaugat piper, apoi sare , pus in tigaia de teflon, fara ulei, lasat 4 min pe o parte, 4 pe alta si gata si aici)


Pentru medalioanele de peste nu am folosit ulei deloc

Aici la ziua asta am trisat si am mancat 2 papanasi pe la ora 16:30 ca am iesit cu o prietena ( zic eu ca trisatul nu a fost urias, dat fiind ca am mers pe jos dupa aia vreo 2-3 km)


Am ajuns la zi adica luni, 9 sept, ziua 55 de dieta, AMIDON




Mic dejun ora 10:30 1 fruct mango

Pranz ora :13:30 1 conserva de fasole amestecata cu 2 rosii si 3/4 dintr-o ceapa rosie plus 2 linguri de ulei de canepa

Cina ora 18:30 1 conserva de fasole cu sare

Ultima dată editat de alexanda1107; 09 sep 2013 at 12:12:39.