Subiect: Dieta si fumatul
View Single Post
  #94 (permalink)  
Vechi 14 apr 2014, 14:46:06
eliza david's Avatar
eliza david eliza david este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 30 nov 2009
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: lowcarb
Date: 164cm, 59.6kg
Mesaje: 2.578
Aprecieri acordate: 191
Am fost apreciat(a) de 497 ori in 360 mesaje
Implicit Re: Dieta si fumatul

Citat:
Anterior postat de WhiteAngel Vezi mesajul
toata lumea se lasa, eu ma apuc )
bine, ca nu pot sa spun ca`s vreo fumatoare inraita .. m`am apucat din prostie .. la scoala toate fetele fumau, se duceau la baie in pauza .. eu ce sa fac, sa stau singura? cand ieseam in oras cu prietenii, toti cu tigara in gura .. s`au apucat ai naibii toti, numai eu am ramas !
oricum tin o sapt dintr`un pachet .. pt ca nu vreau mai mult de atat .. nu sunt dependenta, in orice moment m`as putea lasa, dar nu vreau .. fumez doar la scoala si in oras .. acasa nu fumez .. initial a fost treaba cu aflatul familiei de fumat .. dar nu m`am ferit deloc si am fumat de cateva ori si acasa .. dar nu vreau sa ma obisnuiesc asa deci nu o mai fac
doar ca mi`a intrat in cap treaba cu : sunt nervoasa, hai la o tigare .. la scoala se intampla asta, dupa vreo lucrare, ascultare, s.a.
sa vad cand s`o termina scoala ma mai gandesc daca ma las sau nu
singurul lucru ce il regret sunt banii dati .. as putea in fiecare sapt sa imi cumpar altceva dar asta e, ma rasfat si eu cu ce`mi place ca parca si cand nu fumam tot nu imi cumparam nimic
de sanantate nu ma intereseaza asa mult, sunt mai pesimista si nu vreau sa traiesc o vesnicie
Asta am spus toti la inceput. Si eu am sustinut sus si tare ca pot sa ma las daca vreau :, pana am incercat.
Stiu si ca nimic din ce-ti spunem noi aici nu o sa te convinga, ca na, si noua ne-au spus oamenii. Din pacate, toti fumatorii regreta la un moment dat ca s-au apucat. Regreta din diverse motive: ca arunca banii pe geam, ca dau foc (la propriu) banilor, ca se imbolnavesc, ca put tot timpul, ca de fapt nu esti cool cand fumezi (oricat de cool ti s-ar parea ca esti), ca pana la urma esti dependent de ceva. Motivele sunt mult mai multe sa nu fumezi decat s-o faci.
Dar te inteleg perfect si eu mi-am dorit la un moment dat sa am motiv sa stau cu fetele inchisa intr-o toaleta si sa ma spal pe fata cu parfum ca sa nu mai put, sa ma dau cu parfum in gura si din astea Si mi s-a parut si mai misto ca faceam ca toata lumea si nu eram fraiera din clasa care nu fuma.
Bine ca nu mai sunt la liceu acum nu mai tre sa demonstrez nimanui ca-s cool pt ca fumez.
__________________



jurnal de primavara
Răspuns cu citat