forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Slabire prin Metode Naturiste (http://forum.slabute.ro/slabire-metode-naturiste/)
-   -   Semintele de in si slabitul (http://forum.slabute.ro/slabire-metode-naturiste/semintele-slabitul-1565.html)

ionela88 15 oct 2009 18:25:05

Semintele de in si slabitul
 
stie cineva daca sunt bune semintele de in pentru slabit :-?

mishutza 15 oct 2009 20:34:11

Re: Semintele de in si slabitul
 
Eu stiu ca semintele cam de orice fel ajuta la slabit,de exemplu seminte de floarea soarelui,nuci,alune,cam tot ce contine grasimile astea nesaturate.Ajuta la arderea grasimii.Eu am mancat cand inca slabeam,hihihi,destul de des,chiar si 100 de grame de seminte de floarea soarelui zilnic,dar ma incadram totusi in maximul de calorii si am slabit.
La fel ciocolata neagra,uleiul de masline,maslinele si avocado ajuta la slabit.

karmara 15 oct 2009 20:38:44

Re: Semintele de in si slabitul
 
Citat:

Anterior postat de ionela88 (Post 40850)
stie cineva daca sunt bune semintele de in pentru slabit :-?

Semintele de in sunt bune pentru prevenirea multor boli (cardiovasculare, pietre la rinichi, etc) si indicate in dieta pentru o viata sanatoasa si lunga....insa nu stiu daca si pentru slabit.

Eu am inceput sa mananc de cateva zile batoane Fibrobar Forte cu seminte de in si am observat ca imi imbunatateste tranzitul intestinal, eu care am constipatie cronica de cand ma stiu si ies la wc o data la 3-4-5-6 zile de la batoanele astea vad ca ies aproape zilnic, ceea ce e bine pt mine. Altceva inca nu am observat dar o sa-ti spun daca apare ceva...

A..si am observat ca baga destul de multe seminte de in in batoane, cred ca cam o lingurita/lingura...nu-mi dau seama exact.
Deci cand o sa ma satur de batoane probabil o sa-mi cumpar seminte de in la punga daca se va mentine tranzitul bun de la ele.

ionela88 15 oct 2009 20:53:49

Re: Semintele de in si slabitul
 
Am mancat si eu batoane Fibrobar Forte si sunt bune imi plac mult!;) Am auzit ca sunt bune dar nici chiar asa...multumesc pentru sfaturi:*:*

dara 30 oct 2009 00:04:00

Re: Semintele de in si slabitul
 
Citat:

Anterior postat de ionela88 (Post 40850)
stie cineva daca sunt bune semintele de in pentru slabit :-?

Da, contin o cantitate mare de Omega 3 f. indicat la slabit. Si uleiul de seminte de in e la fel de util. Acum na, ca orice, nu in cantitati industriale.

Slabuta 03 nov 2009 02:41:03

Re: Semintele de in si slabitul
 
Pe mine semintele de in m-au salvat de constipatie, eram mica si atunci mama a descoperit aceasta solutie, nu suportam gustul lor dar rezultatele s-au vazut repede. :)

cristinaro 30 nov 2009 17:15:59

Re: Semintele de in si slabitul
 
Si la mine semintele de in au un efect foarte bun in ceea ce priveste tranzitul intestinal. Si eu din nefericire ma confrunt cu constipatie cronica, iar de cand am descoperit semintele de in pot sa spun ca nu mai am probleme atat de mari. Imi place sa le pun in salata sau peste cerealele de la micul dejun[*cereale-lapte*] . Atentie sa nu le mancati in exces pentru ca de la constipatie veti trece in extrema cealalta ( am testat si aceasta parte).

Red_Rose 06 dec 2009 18:23:59

Re: Semintele de in si slabitul
 
fetelor,dar cum ele arata?puneti vrio poza ca sa imi cumpar si eu ca ultimul timp am probleme cu digestia si eu.

Slabuta 06 dec 2009 22:18:30

Re: Semintele de in si slabitul
 
2 ataşament(e)
Citat:

Anterior postat de Red_Rose (Post 55017)
fetelor,dar cum ele arata?puneti vrio poza ca sa imi cumpar si eu ca ultimul timp am probleme cu digestia si eu.


Uite asa Rose :)
Sigur le gasesti si la voi :)
Intreaba la farmacie

ella_m 03 ian 2010 21:06:31

Re: Semintele de in si slabitul
 
Eu stiu pe cineva care s-a ingrasat cu seminte de in,a tinut o cura de ingrasare pentru ca era f slaba si a pus ceva kg.


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:00:39.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO