forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Slabire prin Metode Naturiste (http://forum.slabute.ro/slabire-metode-naturiste/)
-   -   Slabire cu apa fiarta si zeama de lamaie (http://forum.slabute.ro/slabire-metode-naturiste/slabire-apa-fiarta-zeama-lamaie-7562.html)

choco 30 dec 2010 19:36:48

Slabire cu apa fiarta si zeama de lamaie
 
am citit intr-o revista ca dimineata pe stomacul gol sa bei o cana de apa fiarta cu putina zeama de lamaie stoarsa in ea.eu am incercat azi dimineata.nu stiu acum cat de buna o fi..deasta va cer niste pareri
stiu insa ca nu imi mai era foame de dimineata dupa ce am baut apa aia si am avut si tranzit :D
acum as vrea sa incep sa beau asa de curiozitate sa vad daca ma ajuta..a mai incercat cineva?ce parere aveti despre asta?:-/

curly.light 30 dec 2010 21:04:52

Re: Slabire cu apa fiarta si zeama de lamaie
 
Eu am incercat,dar nu am obervat nicio diferenta. Poate depinde si de organism ...:D:D
Oricum ,fara dieta si sport..nu cred ca bautura asta face minuni ....ar fi frumos sa mearga,totusi:x

Tina 30 dec 2010 21:37:05

Re: Slabire cu apa fiarta si zeama de lamaie
 
In plus, apa fiarta distruge flora intestinala - la ce ar fi buna
In exces, sucul de lamaie poate contribui la formarea gastritei, mai ales la un stomac sensibil . Eu nu as incerca pe stomacul gol, plus ca nu are atatea sbstante utile slabirii. (zeama de lamaie nu e cine ste ce, cum e de ex un mix de l-carnitina, colina, inositol s.a)

nicoleta100 30 dec 2010 21:41:37

Re: Slabire cu apa fiarta si zeama de lamaie
 
Am incercat si eu mai demult ,dar nu iti face nimic bun!Cel putin mie nu mi-a adus niciun beneficiu!:(

Itssy 30 dec 2010 23:28:36

Re: Slabire cu apa fiarta si zeama de lamaie
 
Eu beam ceai cu lamaie dimineata si .. :-?? nu m'a ajutat cu nimic , poate doar ca nu m'am mai simtit balonata :D dar de slabit :-j nici vorba . :-*

petro2 01 ian 2011 19:35:44

Re: Slabire cu apa fiarta si zeama de lamaie
 
Citat:

Anterior postat de choco (Post 452687)
am citit intr-o revista ca dimineata pe stomacul gol sa bei o cana de apa fiarta cu putina zeama de lamaie stoarsa in ea.eu am incercat azi dimineata.nu stiu acum cat de buna o fi..deasta va cer niste pareri
stiu insa ca nu imi mai era foame de dimineata dupa ce am baut apa aia si am avut si tranzit :D
acum as vrea sa incep sa beau asa de curiozitate sa vad daca ma ajuta..a mai incercat cineva?ce parere aveti despre asta?:-/

Am facut si eu cura de apa cu lamaie,dar apa nu neaparat fiarta.Pe mine m-a ajutat dar ce-i drept nu mancam prea mult, faceam sport si sauna,asa ca toate la un loc au dat rezultate.

micutza1 03 ian 2011 01:01:47

Re: Slabire cu apa fiarta si zeama de lamaie
 
Lamaia este un fruct tare bun si sanatos .
Am incercat si eu insa nu apa fiarta ci calda doar cu feliute de lamaie inauntru !
Are efect detoxifiant si te ajuta sa mergi la toaleta!
Eu iti recomand.. oricum ar fi rau nu o sa-ti faca !

Livia89 03 ian 2011 02:41:19

Re: Slabire cu apa fiarta si zeama de lamaie
 
eu zic ca dimineata e bine totusi sa mananci, nu sa apelezi la ceva ce-ti taie pofta de mancare:P dimineata sa papi cat pt pranz:)

eu nu am apelat la dieta astam desi am auzit de tot felul de chestii baute dimineata, pe stomacul gol:-? nu stiu cat de bine este sa-ti lasi stomacul cu acid in el, fara sa papi:-s sa nu iti provoace prea mult acid si sa faci vreun ulcer:-s asta nu cred ca e vreun risc, daca papi imediat dupa:)

oricum, fara sport si dieta echilibrata, ajutorul asta e nimica toata, cred ca te ajuta mai mult la... autosugestie:))

mult spor la slabit >:D<

cristina9cristina 06 ian 2011 19:43:14

Re: Slabire cu apa fiarta si zeama de lamaie
 
ai mare dreptate

laurav 08 ian 2011 19:28:02

Re: Slabire cu apa fiarta si zeama de lamaie
 
Nu mi se pare o idee prea buna sa iei asa ceva dimineata pe stomacul gol. Oricum eu beau apa fiarta cu lamaie cand sunt racita (niciodata pe stomacul gol). E ceva vitamina C acolo iar apa fierbinte ma ajuta la durerea de gat :) E un remediu destul de bun in combinatie cu ceva medicamente de raceala, dar daca nu am mancat suficient inainte imi provoaca acid la stomac. Nici nu vreau sa imi inchipui ce mi-ar face baut dimineata.


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:17:10.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO