forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Slabit eXtrem (http://forum.slabute.ro/slabit-extrem/)
-   -   Foame vs Pofta (http://forum.slabute.ro/slabit-extrem/foame-vs-pofta-8247.html)

princess95 20 feb 2011 15:35:18

Foame vs Pofta
 
CE SA FAK???nu mai imi este foame,dar mereu mi-e fofta de ceva:((:((:((

mihaela2011 20 feb 2011 16:04:12

Re: Foame vs Pofta
 
Citat:

Anterior postat de princess95 (Post 535057)
CE SA FAK???nu mai imi este foame,dar mereu mi-e fofta de ceva:((:((:((

Asta mi se intampla si mie:">

Roxii 20 feb 2011 17:56:39

Re: Foame vs Pofta
 
Citat:

Anterior postat de princess95 (Post 535057)
CE SA FAK???nu mai imi este foame,dar mereu mi-e fofta de ceva:((:((:((

Pofta ne`o putem inhiba numai noi.Bea un pahar de apa rece sau ocupa`ti timpul cu altceva:)Dar totusi,nu pot sa nu observ..tu ce mai vrei sa mai slabesti?Deja esti fff slaba!Ar mai trebui sa mai te ingrasi putin chiar..:)Deja ai cazut in extrema cealalta si nu e bine:)

princess95 20 feb 2011 18:58:04

Re: Foame vs Pofta
 
Citat:

Anterior postat de Roxii (Post 535419)


Pofta ne`o putem inhiba numai noi.Bea un pahar de apa rece sau ocupa`ti timpul cu altceva:)Dar totusi,nu pot sa nu observ..tu ce mai vrei sa mai slabesti?Deja esti fff slaba!Ar mai trebui sa mai te ingrasi putin chiar..:)Deja ai cazut in extrema cealalta si nu e bine:)

roxi hai ka tu esti mai experementata>:D<>:D<>:D<
asa-i ca pot sa-mi revin:-/:-/:-/

Roxii 20 feb 2011 19:21:21

Re: Foame vs Pofta
 
Citat:

Anterior postat de princess95 (Post 535479)
roxi hai ka tu esti mai experementata>:D<>:D<>:D<
asa-i ca pot sa-mi revin:-/:-/:-/

Fiecare are momente de pofte nebune.Printr`un moment din asta trec si eu acum:PDar cu putina ambitie,distragerea atentiei prin diferite activitati care sa`mi ocupe timpul si unele mici trucuri ca sa pacalesc pofta reusesc sa ma abtin.Nu spun ca e usor,dar ma gandesc ce efect negativ ar avea asupra corpului meu toate porcariile la care poftesc.Mai imi fac o data pe saptamana cate o pofta,ca doar sunt la mentinere,si acelasi lucru ti l`as recomanda si tie pentru ca deja esti prea slaba,asculta`ma.In primul rand nu e bn pt tn sa ai greutatea asta,dar pt sanatatea ta..:|

DoarEu 20 feb 2011 21:16:49

Re: Foame vs Pofta
 
sunt deacord cu Roxii! nu mai stiu cine zicea, dar zicea bine: plictiseala ingrasa! daca ai o activitate, iti ocupi timpul cu ceva, atentia iti va fi distrasa de la mancare, dulciuri, pofte, etc:D incearca sa mananci doar cand iti e foame, daca nu chiar la ore fixe..

VAmedeea 21 feb 2011 11:11:22

Re: Foame vs Pofta
 
Draga printesa, vezi ca a deschis Cristina un subiect care cu siguranta te intereseaza. Te duci la "Subiecte noi" (in bara de sus) si il gasesti acolo.
E normal sa iti fie acum pofta dupa o perioada atat de mare de restrictii. Dar tu esti singura care poate gestiona aceste pofte. Accepta-ti cate o pofta pe zi, in prima parte a zilei si in rest mananca asa cum mananca si fratele tau, sau mama ta. Nimic mai mult, nimic mai putin. Vezi ce se intampla!
Te pup!
Cum mai esti?>:D<>:D<>:D<

berry 30 apr 2011 16:54:26

Re: Foame vs Pofta
 
Eu mai demult am tinut un regim si incercam sa nu mananc dupa 6 seara, si daca mi se facea pofta de diverse ma bagam la un film :)

aanniiee 03 iul 2011 13:36:00

Re: Foame vs Pofta
 
Eu beau ceai cand mi se face pofta de ceva.Nu cel din comert.Este bine? :-?

VAmedeea 03 iul 2011 13:56:36

Re: Foame vs Pofta
 
Citat:

Anterior postat de aanniiee (Post 709121)
Eu beau ceai cand mi se face pofta de ceva.Nu cel din comert.Este bine? :-?

Este foarte bine, dar nu uita ca din cand in cand daca iti faci cate o mica placere nu se intampla nimic. te pup!>:D<>:D<>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:26:56.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO