forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   "Am slabit..." - Povesti de succes (http://forum.slabute.ro/slabit-povesti-succes/)
-   -   Haideti sa ne planuim. (http://forum.slabute.ro/slabit-povesti-succes/haideti-ne-planuim-918.html)

mishutza 28 iul 2009 09:21:14

Haideti sa ne planuim.
 
Pt ca citesc o carte desteapta,si incerc sa impartasesc cu voi aici:http://forum.slabute.ro/diete-alimen...natos-867.html sa incercam sa punem in aplicare unul dintre cele mai bune sfaturi pe care eu le-am gasit pana acum.
Ar trebui sa vizualizam ce va fi dupa ce vom reusi sa slabim,si sa ne gandim la asta mereu,pozitiv,sa ne gandim ca de data asta chiar vom slabi,si ca acum va fi pentru totdeauna.
Nenea de scri cartea spune sa ne facem o lista cu planurile noastre,dar sa folosim pt ea timpul prezent,pt ca noi deja facem totul pt a slabi.
Si iata lista mea:
Sunt atat de fericita ca mi s-a redus deja stratul de grasime de pe mine.
Sunt incantata ca am pierdut deja 15 centimetrii in talie.
Pana in noiembrie o sa incap deja in blugii mei cei noi,pe care i--am cumparat intentionat mai mici,si care acum nu imi intra pe fund:D
Am sa imi schimb din nou toata garderoba pana in decembrie,si am sa port toate hainutele alea mici care deocamdata nu imi vin,dar imi veneau acum 4 ani.
Mananc 7 mese pe zi,la distanta nu mai mare de 3 ore.
Ce bine e sa nu mananc dulciuri si faina alba,pentru ca folosesc in alimentatia mea doar carbohidrati neprelucrati.
Beau minim 2 litri de apa de zi si sunt mereu hidratata.
Sunt mandra de cum arat acum.
Fac sport zilnic,si ma minunez de cat de bine ma simt.
Iubesc sa fac sport.
Fiecare zi este un nou inceput pentru mine,iubesc fiecare zi in care fac sport.
Mananc sanatos,si asta ma face sa ma simt pline da viata.
Urasc carnea de porc,pasare sau vita,dar iubesc minunata carne de peste.
Mananc in fiecare zi minim 80 de grame de porteina.
Nu scad zilnic sub 1600 de calorii.
Sunt mandra ca reusesc sa slabesc nu mai mult de 1 kg pe saptamana,iar asta o obtin prin scaderea a 500 de calorii din caloriile de mentinere,si 500 din sport.
Si sunt tare mandra de mine.:))

ras_cristalin 21 aug 2009 21:33:59

Re: Haideti sa ne planuim.
 
Asta trebuie invatata ca pe Tatal nostru.

mishutza 21 aug 2009 21:36:46

Re: Haideti sa ne planuim.
 
hehehehe:)):))

mitzy 21 oct 2009 11:03:58

Re: Haideti sa ne planuim.
 
Buna, eu sunt noua pe aici dar planul tau mi se pare extraordinar!Felicitari!

yonelutza 16 mar 2010 01:56:58

Re: Haideti sa ne planuim.
 
buna si eu sunt o noua viitoare slabuta :D
am citit ce a scris mishutza si e foarte fain cam ceva de genu mi-am propus si eu dar...
am inceput sa fac sport acum o luna ( aerobic de 3 ori pe saptamana ) si imi place f mult si scos painea alba si acu pap doar neagra cu seminte ( 2 felii pe zi dimineata cu unt de arahide ) am mai redus dulciurile pe care nu stiu cum as putea sa le scot definitiv :( (le mai inlocuiesc uneori cu batoane fitness ) si nu mai mananc prajit decat f putin si beau cate 3 cani de ceai verde pe zi + 2,5-3 l de apa.
am slabit intr-o luna 3 kg pt ca am mai calcat si stramb si as vrea sa reusesc sa slabesc macar 5 kg pe luna pe care sa nu le mai pun niciodata pe mine.
credeti ca ma puteti ajuta? acum am 63 kg :(( la inaltimea de 1.56 si as vrea sa ajung la 50.

roxy04 17 mai 2010 19:36:43

Re: Haideti sa ne planuim.
 
foarte interesant planul tau parca in momentul in care l am citit mi-a venit o pofta de slabit...oricum felicitari pt reusita multi pupici si bafta la slabit

lucandmun 31 aug 2010 13:20:10

Re: Haideti sa ne planuim.
 
Waw ce bine suna ce spui!
Pt mine e mai rau ca sunt doar la inceput!
Dar va trece, obisnuita e totul!
Oricum felicitari pt realizare!

UluceanuAnaMaria 31 aug 2010 13:30:53

Re: Haideti sa ne planuim.
 
Lista mea :

- Sunt fericita pentru ca fac sport cu mai multa usurinta ca inainte
- Ca am scapat de 10 kilograme
- Ca mananc normal, adica fara cabohidrati rafinati si grasimi trans
- Ca am o educatie alimentara
- Ca sunt subtire
- Ca incap in hainele S
- Ca pot imbraca blugi care mai devreme nu imi treceau de fund
- Ca ma simt mai tonifiata si mai plina de viata ca oricand
- Ca nu mai am asa multa grasime pe burta
- Ca ma simt bine privindu-ma in oglinda
- Ca nu imi mai e rusine sa spui ce greutate am
- Ca toata lumea ma complimenteaza si ma felicita
- Ca beau apa si sunt hidratata tot timpul
- Ca mananc mai multe fructe ca inainte pentru ca stiu ce beneficii aduc sanatatii mele
- Ca tenul meu arata mai bine ca oricand, desi nu mai folosesc niciun produs destinat adolescentilor sau celor cu probleme legate de ten gras
- Ca mancarea din bol/farfurie arata incredibil de bine, si imi e drag s-o privesc (si mai ales s-o mananc)
- Ca ma bucur mai mult de mancare ca inainte
- Ca reusesc sa ma abtin cu stoicism
- Ca nu ma mai simt grasa
- Ca ma simt capabila de a urca 10 etaje fara sa gafai excesiv
- Ca nu am revenit la greutatea initiala desi am mancat prostii, din cand in cand
- Ca fac sport impreuna cu mami, si astfel o determin si pe ea sa slabeasca
- Ca mi-am incurajat prietenii in a trai mai bine, renuntand la alimente daunatoare si apucandu-se de sport
- Ca ma simt usoara si supla
- Ca am redus celulita

:) Sunt sigura ca mai sunt.. dar astea sunt cele care-mi trec prin minte. Care e lista voastra?

anqutz 01 oct 2010 09:35:53

Re: Haideti sa ne planuim.
 
Ft buna ideea. Eu de cand ma stiu mi-am planuit dieta si activitatile, in general. Si a dat roade. Mai ales cand imi puneam cate un target pe sapt si munceam constiincios sa-l ating. b-)


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:07:31.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO