forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   "Am slabit..." - Povesti de succes (http://forum.slabute.ro/slabit-povesti-succes/)
-   -   Intr-un an de zile am slabit pana la 40 de kg (http://forum.slabute.ro/slabit-povesti-succes/intr-zile-slabit-pana-40-kg-9553.html)

diana_vechiu2005 03 iul 2011 10:01:33

Intr-un an de zile am slabit pana la 40 de kg
 
Buna slabutelor!
Mult succes in lupta cu kilogramele!
Eu m-am inregistrat pe acest site/forum cu in anul
2009, in februarie cand la data inregistrarii aveam 120 de kg.
Pana In anul 2010 , luna iunie, am ajuns la 126 de kg.
Nu pot sa povestesc ce m-a motivat anul trecut pe vremea aceasta, idar in urma regimului
alimentar (cu schimbare pe viata) am slabit pana la 40 de kg.


FETELOR VREAU DOAR SA VA SPUN CA SE POATE, DACA VRETI CU ADEVARAT!
MULT SUCCES!

sanmary 03 iul 2011 11:57:55

Re: Intr-un an de zile am slabit pana la 40 de kg
 
Tin sa va felicit din toata inima pentru aceasta reusita, poate ne impartasiti mai multe despre dieta tinuta, despre ce va motivat etc...

Din martie si pana acum si eu am slabit 26 de kg si nu am de gand sa ma opresc, stiu ca se poate si incurajez pe toate care isi doresc o viata de calitate sa faca acest pas!!!

Multa multa sanatate si sa auzim numai de bine!

laurra 03 iul 2011 20:11:42

Re: Intr-un an de zile am slabit pana la 40 de kg
 
Citat:

Anterior postat de sanmary (Post 709059)
Tin sa va felicit din toata inima pentru aceasta reusita, poate ne impartasiti mai multe despre dieta tinuta, despre ce va motivat etc...

Din martie si pana acum si eu am slabit 26 de kg si nu am de gand sa ma opresc, stiu ca se poate si incurajez pe toate care isi doresc o viata de calitate sa faca acest pas!!!

Multa multa sanatate si sa auzim numai de bine!

26 ...Kg in 4 luni?:-ocum ai facut?Ai mai tinut vreodata dieta sau asta este prima de ai reusit sa dai jos asa de repede?!!!

sanmary 03 iul 2011 21:27:46

Re: Intr-un an de zile am slabit pana la 40 de kg
 
Nu am mai tinut aceasta dieta pana acum, am vorbit mai pe larg in jurnal cam ce am facut, desi multe dintre slabute ma condamna ca am slabit mult prea repede si nu e sanatos, eu sunt sigura ca de fapt se datoreaza sportului, regimului (45 de zile m-am abtinut de la sare fara nici o singura exceptie, nu mai vorbesc de dulciuri, prajeli, fainoase-excluse total). Dupa aceste 45 de zile in care am consumat doar supa de pui cu legume si compot de mere si salate fara ulei si sare....am reinceput sa mananc mai variat, nu lipseste iaurtul din alimentatie (prefer activia sau iaurtul dietetic big panda). Insa dupa ce am variat alimentatia nu am mai slabit asa mult, slabeam intre 2-3 kg pe luna, acum pana intr-un kg, maxim 1,5 kg/luna. Va doresc mult succes si va recomand ca inainte de vreo dieta sa incercati mai intai un regim, fara sare si detoxifiere, va ajuta sa scapati de poftele care pot aparea in timpul dietelor! FOARTE IMPORTANT, CAND VRETI SA SLABITI MULTE KG IN PUTIN TIMP TREBUIE NEAPARAT SA FACETI MASAJ, ZILNIC, CA SA NU VI SE LASE PIELEA! Spun din proprie experienta, mai reusisem sa slabesc vreo 7 kg mai demult, de data asta de la sine, doar cu grija la alimentatie, insa nu am practicat sport si nici masaj, ceea ce s-a vazut la piele, sincer va marturisesc, pana si sotul ma prefera mai plinuta decat slabuta si cu pielea lasata!!! Scuze, sper ca nu v-am inebunit!
Pupici!;;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:15:20.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO