Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

aleka008

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!

aleka008 aleka008 este deconectat

Sunt una dintre slăbuţe!

Sunt una dintre slăbuţe!

Mesaje Cartea de Oaspeţi

Afişare mesaje din Cartea de Oaspeti 11 la 20 din 65
  1. rodica2010
    17 nov 2010 13:28:43 - permalink
    rodica2010
    Caut,caut,dar fiind si sfarsit de an,cam slabut cu angajarile.Plus criza asta.....Daca gasesc ceva o sa-ti spun.Sanatate maxima si sa-mi dai vesti bune!
  2. rodica2010
    16 nov 2010 16:10:36 - permalink
    rodica2010
    Stii ce e mai grav? Ca i se pare normal sa se comporte asa si sa trateze oamenii ca pe niste roboti,obiecte fara suflet,ganduri,nevoi,dorinte,etc.Si se crede atat de destept incat crede ca poate prosti pe toata lumea,dar scapa din vedere ca sunt si oameni care nu se pleaca in fata orcarui taran prost,care a invatat niste cuvinte frumoase si se da doct.Mi-e sila de asemenea oameni!
    Ma bucur sa aud ca sunteti bine si,de acum,asteptam prima ecografie! Aveti grija de voi!
  3. nadia42
    16 nov 2010 14:22:24 - permalink
    nadia42
    Ma bucur pentru tine ca nu ai si tu ceva ( dar sansele sunt mici ) .........cand am avut eu problema asta, nimeni de la mine din familie nu a avut nimic... Asa ca sarcina usoara si sa nu mananci pentru doi pentru ca este o prostie ce se spune ( trebuie sa mananci normal, pentru ca fatul se hraneste din depozitele tale...........
    Imi aduc aminte cand am fost insarcinata ca m-am cam abtinut sa mananc mult.........

    O zi buna,
  4. nadia42
    16 nov 2010 08:48:55 - permalink
    nadia42
    Nu inteleg de ce i s-a spus sa stea izolat ...........ai fost si tu la doctor cand i s-a zis asa ceva ???!!!!???? S-ar putea ca el sa fie in depresie si vrea el sa stea izolat ...........ai grija !!!!! Pentru ca daca ia tratament nu ar trebui sa stea separat de voi. Iar cu tine o sa fie bine !!!! Am inteles ca esti insarcinata ????!!!!! Vorbim........... Curaj si multa sanatate !!!!!
  5. rodica2010
    15 nov 2010 18:18:43 - permalink
    rodica2010
    M-am dus,sa am de unde veni! E un jeg de om,care-si arata adevarata fata DUPA ce te angajezi.Bine,ca eu deja aveam indoieli si rezerve mari in privinta lui,dar am zis sa incerc.Nu am suportat NICIODATA dictatorii,nu am suportat NICIODATA sa mi se vorbeasca de sus.Are numai arfe si impresii omu-n cap! Iti vine sa versi! Si cand le vezi pe idioatele alealalte ca tac ca proastele,te apuca damblaua! Am plecat si nu ma mai intorc! Nu stiu cum,dar i-as face o "publicitate"gradinitei aleia de nu se poate.Din cauza asta nici nu sta nimeni acolo,in afara de 2 femei mai in varsta si una care nu stiu cata scoala are!Oribil! Sper ca voi sunteti bine.
  6. nadia42
    13 nov 2010 21:51:45 - permalink
    nadia42
    Eu am stat in spital 4 luni, am avut si BAC ul atunci ( l-am dat din spital ).............si spitalul era langa casa mea...........dar asta este......... ce sa- i faci..................... Nu stiu cum mai este acum, daca mai trebuie sa stai atat in spital...................dar mi e mi-a facut bine mersul la munte ( pe vremea aceea exista Sanatoriu de la Poiana Tapului si am fost vreo 2 ani la rand cate o luna jumatate )............Acum nu mai este nimic acolo............

    Sanatate multa !!!!!!!!!!!!! O sa fie bine !!!!!!!!!!!!!!!!
  7. nadia42
    11 nov 2010 08:27:00 - permalink
    nadia42
    Buna,
    Si eu am avut aceasta boala acum 20 si ceva de ani ( nici nu mai stiu cand ) la sfarsitul liceului .....a fost depistata din timp si nu mai am nici o problema ( nu sunt fumatoare ).......asa nu trebuie sa iti faci probleme . Sotul tau trebuie sa isi tina tratamentul ..... odihna, sa lase fumatul daca este fumator...
    Cand am fost bolnava stiu ca pe langa tratament am baut la sirop de brad facut de mine, am mancat untura de porc, si mult hrean, usturoi..........pentru ca important este sa se fereasca de raceala ...........
    Dar oricum medicina a avansat foare mult fata de acum 20 de ani .......incat nu mai este o problema ..........
    Putem vorbi pe tema asta ..............chiar nu trebuie sa iti faci griji!!!!!!!!!!!
  8. rodica2010
    10 nov 2010 19:01:24 - permalink
    rodica2010
    Of Doamne!Parca ma aud pe mine vorbind! Si eu sunt dependenta de sotul meu.Dupa 24 de ani impreuna!!! Lasa,ca va fi totul bine,ai sa vezi!
  9. rodica2010
    09 nov 2010 17:51:23 - permalink
    rodica2010
    Multa sanatate si nu dispera! Medicina a avansat si nu e niciun pericol.Trebuie doar sa tina tratamentul cum trebuie.Te pup si mai vorbim.
  10. rodica2010
    08 nov 2010 18:40:24 - permalink
    rodica2010
    Si eu stau ca pe ace.Am dat o proba la o gradinita particulara,am luat,si a ramas sa ma sune sa incep azi sau pe 15.Cum pt.azi n-au sunat,inseamna ca voi incepe pe 15.Am semnat contractul cu ei,dar mai stii ce le trece prin cap?Am mai sunat la un cabinet stomatologic pt.asistenta,am maine interviul,dar salariul e mizer-600ron.Nu stiu ce sa fac.Sa astept pana ma suna aia de la gradinita?Acolo e 800 salariul...Chiar nu stiu ce sa fac.Tu stai linistita ca va fi totul ok.,sunt acum tot felul de tratamente si se va rezolva.Bine ca esti tu bine cu bebelul.Sotul tau se va face si el bine si gata!Veti fi o fam.fericita.Ai grija de tine sa nu-i transmiti fatului starile tale.TOTUL VA FI OK.!

Despre mine

  • Despre aleka008
    Sexul
    Feminin
    Ţara
    Romania
    Localitate
    Bucuresti
    Dieta
    Montignac
    Nivel de activitate fizica
    Moderat activ
  • Dimensiuni
    Dimensiunile actuale.
    Înălţime (cm)
    165
    Bust (cm)
    112
    Talie (cm)
    93
    Şolduri (cm)
    109
    Grăsime corporală (estimată)
    Circumferinta gat este incorecta.
  • Pentru mamici
    Setari pentru mamici
    Eşti insarcinată sau alăptezi?
    Nu
  • Calculator slabit
    Calculator nutritional pentru slabit.
    Necesarul caloric zilnic
    2670
    Nr. calorii/zi recomandat pentru a slabi 0.5kg/saptamana
    2153
  • Greutate
    Greutatea iniţială, actuală şi dorită.
    Greutate iniţială (kg)
    114
    Greutate (kg)
    104.5
    Greutate dorită (kg)
    90
  • Ticker
    Personalizeaza-ti ticker-ul tau de slabuta!
    Afisare ticker?
    Da
    Imagine cursor ticker
    Personaje - Fata cu manusi de box
    Imagine fundal ticker
    Lac cu corabioara
    Valoarea folosita pentru cursor ticker
    Greutate (kg)
  • Ticker nou
    Personalizeaza-ti al doilea ticker!
    Afisare ticker nou?
    Da
    Imagine cursor ticker
    Albinuta
    Imagine fundal ticker
    Flori - Floarea soarelui
    Valoarea folosita pentru cursor ticker
    Greutate (kg)
    Valoarea de start
    28.02.2010
    Valoarea finala
    19.10.2010
    Valoarea curenta cursor
    90
    Data start ticker
    8.1.2012
    Data sfarsit ticker
    1.9.2012

Statistici

Total mesaje
Mesaje Cartea de Oaspeţi
Total Thanks
Informaţii generale
  • Ultima activitate: 29 apr 2014 09:46:56
  • Data înregistrării: 25 iun 2010

Prieteni

Afişare prieteni 1 la 8 din 8
Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole