Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Discuţie între aleka008 şi nadia42

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Discuţie între aleka008 şi nadia42
Afişare mesaje din Cartea de Oaspeti 1 la 10 din 17
  1. aleka008
    14 ian 2011 09:49:49 - permalink
    aleka008
    Am observat la multi barbati aceasta frica de bebelusi, voi vedea al meu cum este, dar el zici ca traieste in povestea drobului de sare.. e foarte probabil sa fuga mancand pamantul. Bine ca o sa o am pe soramea care poate sa ma ajute la baita si una alta, ca stam impreuna. Eu oricum sunt mai "nevrotica" acum se accentueaza starea asta cand nu imi convine ceva. S-a mai dat pe brazda, vom vedea cum va fi. Pup!
  2. nadia42
    12 ian 2011 08:37:37 - permalink
    nadia42
    Buna,

    Incearca si menajeaza-te pe timpul sarcinii, pentru ca altfel o sa iti fie tie mai greu dupa aceea ........ Daca te enervezi si esti stresata s-ar putea sa ii transmiti si fatului si dupa aceea cand o sa se nasca s-ar putea sa fie putin agitat......... si nu te ajuta nimeni ........ Poate atunci sotul tau v-a gasi o scuza, in ideea ca el este bolnav si poate transmite si copilasului.... ( desi al meu sot nu avea nimic imi spunea deseori " - Mama, i-a cazut jucaria, du-te si spala-o !!!!!- cu toate ca era langa fata sau cand plecam pe langa casa la cumparaturi, nu trecea mult si ma suna " -Mama, cand vii ????? Ca eu nu stiu ce sa ii fac copilului !!!!!..... de altfel, el este un sot minunat !!!!! ...dar asa era el cu bebeul........ii era parca frica de el......... prima cazatura din pat si tobogan a fost in prezenta lui ........ce sa ii faci, de ce ti-e frica, de aia nu scapi........... si exemple ar fi multe ).


    Te pup si ne auzim
    Nadia
  3. aleka008
    10 ian 2011 14:16:29 - permalink
    aleka008
    Buna!

    La multi ani!
    M-am cam retras de pe forum pentru ca nu am avut timp si pot sa spun ca nici un pic de chef...
    Sotul a stat o luna separat, pana a devenit sputa negativa (nu mai trasmite bacilu). A venit acasa dar pot sa spun ca de abia astept sa scape de tot si sa se intoarca la normalitate.
    Eu sunt insarcinata in 13-14 saptamani si nu mi-a fost usor, am avut stari foarte nasoale de care am scapat inainte de Craciu.. el e mereu ciufut, sta toata ziua in casa, e apatic, nu are grija de nimic.. l-am mai scuturat eu si si-a mai revenit, dar cu discutii.
    Boala are un impact psihologic destul de mare iar nici eu nu sunt prea "dispusa" sa accept datorita schimbarilor hormonale. Situatia e delicata, sper sa treaca repede tot pentru ca deja nu mai rezist.
    In rest ma bucur ca pot sa mananc si eu cate ceva acum, am ajuns la 85 kg, dar vreau sa tin in frau ingrasarea cat pot eu de mult.

    Sper ca si la tine totul bine! pupici
  4. nadia42
    02 ian 2011 09:42:54 - permalink
    nadia42
    La Multi Ani !!!! Anul care a venit sa iti aduca multa sanatate, noroc , fericire si nastere usoara ( am inteles ca esti insarcinata ) ............... vad ca nu ai m-ai intrat demult pe forum............... . Astept vesti
  5. nadia42
    02 dec 2010 07:50:39 - permalink
    nadia42
    Dar cat timp trebuie sa stea sotul tau izolat de voi ???/ Pentru ca eu stiu ca atunci cand esti sub tratament nu ar trebui sa " imprastii " microbi .... Are vreun regim ???? Important este ca in aceasta perioada sa se fereasca de raceala .....mers la munte, la are curat.....mancare putin mai grasa ( stiu ca mancam atunci untura de porc pe paine ) si multe lactate, ou fiert mai cleios........si mai faceam un sirop de muguri de brad ( il preparam eu ). Iti spun sincer ca de atunci nu am mai avut nici o problema ...... Asa ca trebuie sa ai incredere si sa aiba moralul ridicat .

    Te pup,
    Nadia
  6. nadia42
    01 dec 2010 22:11:17 - permalink
    nadia42
    Eu sunt bine, in weekend am avut in vizita niste prieteni din Germania, am fost cu totii pe la Bran.... Cu dieta nu mai fac nimic pentru ca tin post ........Ma bucur ca esti bine...........Te pup si tinem legatura.........
  7. aleka008
    01 dec 2010 12:02:54 - permalink
    aleka008
    Nu am mai intrat de mult, probleme pe la servici si acasa mai putin. Suntem bine cu totii (daca esti optimist ). Sotul sta inca separat, nu e la spital dar nici nu e in conditii foarte bune. Eu ma simt cam rau, nu pot sa mananc, am permanent o stare de greata si durere de cap. Trecem si peste asta. Tu ce mai faci?
  8. nadia42
    23 nov 2010 08:38:52 - permalink
    nadia42
    Ce faci draga mea ???? Ce face sotul tau ??? Esti bine ????? Astept vesti ..........

    Te pup,
    Nadia
  9. nadia42
    18 nov 2010 08:53:20 - permalink
    nadia42
    Multumesc mult si sa ai o zi minunata !!!!! bafta multa si sa aveti grija de voi ..........!!!!!!!!!!!!
  10. aleka008
    17 nov 2010 10:18:01 - permalink
    aleka008
    Eu momentan mananc normal. Adica dieta mea Montignac, cu mici abateri. Sper sa nu ma infig in toate prostiile, sau cel putin nu acum cat mai rezist. Barfa multa la tot ce iti doresti sa realizezi.
Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole