Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Discuţie între d4ny29 şi rodica2010

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Discuţie între d4ny29 şi rodica2010
Afişare mesaje din Cartea de Oaspeti 1 la 10 din 16
  1. rodica2010
    20 sep 2012 23:11:52 - permalink
    rodica2010
    Multumesc,Diana! Da,ai dreptate,nu se prea vad,dar se simt.Mai ales la blugi.Dar usor,usor,incep sa plece.
    Abia astept sa vad niste pozici cu tine!
    Sa ai un sfarsit de saptamana cat mai placut!
  2. d4ny29
    18 sep 2012 11:33:04 - permalink
    d4ny29
    Nu, nu se vad-tu oricum esti o frumoasa- dar ,faptul ca le stii acolo, da o stare profunda de disconfort,asa ca....jos cu ele.Si tare mai stiu cum e cu kg. mai multe in plus.Cand imi amintesc cum pocneau pe mine cele hainute,imi repet din nou si din nou ca nu mai vreau.
    Am sa pun si eu macar o poza,dar la munca nu am posibilitatea(am incercat de pe telefon,dar nu se potriveste cablul),dar va fi...Sa ne citim cu bine.Pa.
  3. rodica2010
    17 sep 2012 15:35:00 - permalink
    rodica2010
    Multumesc mult!
    Ce zici,se vad acele cateva kg. in plus pe care le-am pus inapoi?Sper ca pana intr-o luna sa scap de ele si daca s-o putea,si de cateva in plus. Asa e cand nu e cap.Vai de picioare! Sa nu faci ca mine niciodata!
    Sa ai o saptamana fara nicio tentatie!
  4. d4ny29
    17 sep 2012 13:54:09 - permalink
    d4ny29
    M-am uitat pe albumul 2012.Super pozele! Si rochitele,si persoana,si atitudinea!Si mai ales scolarul!!!
  5. rodica2010
    11 sep 2012 13:26:53 - permalink
    rodica2010
    Ei,pai,esti o fericita cu asa valoare la cantar! Eu nu ma pot lauda cu asa ceva inca,dar incepe sa scada cate putin si la mine.Adevarul e ca,INCA,nu mi-am intrat cum trebuie in stil.Dar stiu sigur ca de luni incolo voi reusi sa-mi vad de treaba.Incepe praslea scoala.Toata ziua pe drumuri,lectii,nervi...ce sa mai,tot tacamul!O sa am arderi la maxim!
    In privinta jurnalului,o sa-l incropesti cand vei simti ca ai nevoie de el.
    Sa ai o zi minunata!
  6. d4ny29
    11 sep 2012 10:17:26 - permalink
    d4ny29
    Sarut mana de mesaj.Eu sunt bine,incerc sa "pacalesc" cantarul.Am mancat zilele trecute TREI gogosi(nu f.mari-e adevarat),dar am facut bici(statica) o ora,iar duminica dimi am iesit cu bicficleta cealalta si m-am pli8mbat 2 ore, asa ca luni in ziua de cantar a fost bine: 60,3.,drept pentru care ieri inafara de treburi casnice,pot spune ca am lenevit.Tu cum esti? Pe mine venirea toamnei ma deprima si caut sa trec peste acest aspect cu bine. La sala se fac renovari ,asa ca voi vedea alternativele.In ceea ce priveste jurnalul....sa vad ...
  7. rodica2010
    10 sep 2012 22:44:22 - permalink
    rodica2010
    Credeam ca te-ai plictisit! Cu un taur ca mine,la un moment dat te dai batut. E esential sa te ajute cineva,dar pana cand TU nu te ajuti,degeaba!
    In rest,am o gramada de treaba.Am inceput cu celalalt dormitor de la etaj(suntem cu finisarea casei) si sper ca pana la sfarsitul saptamanii sa terminam.Sper,pt. ca facem treaba doar cate 2-3 ore dimineata,ca pe urma pleaca al meu la munca.Azi,de exemplu,n-am putut face nimic pt. ca mi-a fost tare rau.Am probl. lunii si am avut un flux de nu se poate.Din cauza asta nu cred ca ma voi putea intalni cu Rozica maine.A picat chestia asta cum nu se putea mai rau.
    Tu ce mai faci? Cu ce te mai lauzi?Pt. a-ti deschide un jurnal nu ai nevoie de curaj. Ai nevoie doar de timp si vointa.
    Sa stii ca fac eforturi f. mari ca sa-mi revin la normal cu stilul de a manca si a inceput chiar sa-mi iasa.
    Pupici si ne mai citim.
  8. d4ny29
    05 sep 2012 08:54:23 - permalink
    d4ny29
    Sal,M-am plictisit?In nici un caz;cand vin dimi la munca,intai intru pe "slabute" sa vad ce mai e nou.Doar ca nu am avut nici noutati,nici f. mult timpsi imi mai trebuie putin curaj sa-mi deschid jurnal.Tu ce mai faci? Daca te vei intalni cu Rozi va avea ea grija sa te impulsioneze pt. mai departe.
  9. rodica2010
    04 sep 2012 20:29:07 - permalink
    rodica2010
    Se pare ca te-ai plictisit....
  10. rodica2010
    01 sep 2012 23:21:52 - permalink
    rodica2010
    Pe mine ma urechezi ca suntem de aceeasi varsta,dar Rozicai,ca e mai mare cu un an,ii spui doamna. Vezi ca si eu sunt mai mare,ca sunt in mai.
    Sa stii ca si eu am in perioada asta retentii de apa.Ma trezesc cu mainile cimpoi.De regula,verigheta o pot pune si pe degetul cel mare,dar dimineata abia o bag pana la jumatatea degetului,ca apoi,peste zi,sa-mi fie frica sa n-o pierd de larga ce e.De la ce o fi,ca nu mananc sarat.
    Iti multumesc oricum pt. suport si sper sa nu te plictisesti.
Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole