Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Discuţie între eliza david şi andreea2277

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Discuţie între eliza david şi andreea2277
Afişare mesaje din Cartea de Oaspeti 1 la 4 din 4
  1. eliza david
    02 nov 2014 18:13:48 - permalink
    eliza david
    Nu lasa sa ajungi sa-ti "chioraie matele" . Stomacul treubuie sa aiba intotdeauna ce rumega pt ca alfel ti-l "strici" ca sa zic asa. Daca mananci sanatos, la varsta ta nu ar trebui sa ai nici o problema, slabirea o sa vina natural.
    ideal ar fi sa faci miscare, aia o sa te ajute sa ajungi la forma fizica pe care ti-o doresti. Orice fel de miscare ajuta. si rezultatele sunt de mult mai multe feluri, nu iti ajuta doar silueta ci si psihicul, vei fi mai energica, mai bine dispusa, mai multumita, mai optimista si da, vei arata foarte bine.
    Si ia si mananca si carne Cate putin, o data sau de doua ori pe saptamana daca nu vrei mai mult.
    Daca mai ai intrebari, mai scrie-mi.
  2. eliza david
    02 nov 2014 18:13:06 - permalink
    eliza david
    - migdale, nuci, alune, caju etc - crude si aprox. 20 bucati (la nuci 10 jumatati)
    - senvis cu paine integrala, cu o sunca slaba (eu imi mai fac si cu ou fiert) si o leguma (o jumatate de ardei gras, castravete, rosie sau ce iti place tie)
    - branzica de vaci cu smantana, lapte batut, chefir sau alte lactate din astea
    - o banana (cu bananele nu e indicat sa exagerezi, de aceea am zi "una"), dar poti lua alte fructe, ce-ti place tie
    - e ok sa mananci dulciuri facute in casa din cand in cand
    - poti sa-ti faci, spre exemplu, un iaurt cremos cu o lingurita de gem si cateva migdale sau branzica proaspata cu cateva stafide si o lingurita de miere - astea ca sa-ti satisfaci pofta de dulce
    cel mai important e sa nu te infometezi. de fiecare data cand iti este foame trebuie sa mananci, ceva mic, oricat de putin.
  3. eliza david
    02 nov 2014 18:12:34 - permalink
    eliza david
    Buna, am vazut ca deja ti-au raspuns fetele
    Din punctul meu de vedere poti manca mamaliga. Nu in cantitati industriale, dar daca iti place, mananca din cand in cand.
    Pentru micul dejun si gustari de luat rapid, pe drum, la scoala etc, poti sa mananci:
    - iaurturi (cu fulgi de ovaz e foarte bine) - NU cu fructe pentru ca, cele din comert au zahar
  4. andreea2277
    02 nov 2014 08:40:17 - permalink
    andreea2277
    Bună ! Îmi cer scuze că te deranjez,dar am observat că m-ai ajutat mult cu sfaturi într-un topic public pe care l-am postat , așa că te rog să mai mă ajuți cu câteva răspunsuri la următoarele întrebări pentru a mă lămurii complet:
    1.Am voie să mănânc mămăligă o dată pe săptămână la o singură masă ( nu toată ziua ) ? O să o combin corect , nu cu smântănă și brânză și ou .
    2.Eu învăț de dimineață și am ore de la 7 , sunt navetistă și trebuie să mă trezesc la 5 și sunt obișnuită să mănânc imediat cum mă trezesc ( în primele 30 de minute ) . E ok să mănânc un iaurt cu niște fulgi de ovăz ? Am încercat azi și am văzut că până pe la ora 8-9 nu mai mi-a fost foame . Și ce crezi că aș putea să-mi iau la școală să mănânc , având în vedere că plec de la 5:30 acasă și mă întorc înapoi la 13:30 ?
    3. E în regulă dacă o dată pe săptămână îmi fac dulciuri dietetice de casă cu miere ? Am observat că și crema de zahăr ars iese minunată cu doar o lingură de miere caramelizată.
    Mulțumesc anticipat!
Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole