Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Discuţie între lavydor şi DrIulia2010

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Discuţie între lavydor şi DrIulia2010
Afişare mesaje din Cartea de Oaspeti 1 la 10 din 13
  1. lavydor
    16 iun 2010 21:35:55 - permalink
    lavydor
    Mi-a placut, era copt..dulce..dar acum e dureros...mai vreau, dar iau o pauza de cateva zile pana ma linistesc ca abea stau in fund (ca sa explic mai bine problema mea) Multumesc frumos pentru informatii!
  2. DrIulia2010
    16 iun 2010 21:29:58 - permalink
    DrIulia2010
    Ananasul ajuta digestia,contine 83% apa=proprietati diuretice(de aici problema pe care o ai)e posibil sa nu fi fost destul de copt si din aceasta cauza sa te fi iritat,am mai patit si eu.
    In rest e foarte sanatos ananasul,plin de vitamine,mai ales vitamina C,la 100 gr ananas-30 mg vit C,betacaroten(provitamina A)ne ajuta la vedere.
  3. lavydor
    16 iun 2010 21:12:24 - permalink
    lavydor
    Ce imi poti spune despre ananas DrIulia? Ca am papat 2 zile la rand..niste ananas si le langa faptul ca m-am iritat la gura (in colturi) am avut o digestie instantanee, normala si m-am iritat si in alte locuri ..prin urmare am niste usturimi si o mica inflamatie
  4. DrIulia2010
    02 iun 2010 09:56:30 - permalink
    DrIulia2010
    Buna lavy,ei vezi,s-a confirmat ceea ce-ti spusesem zilele trecute,nu aveai de ce sa-ti faci griji.Nu mai baga in seama cantarul un timp.
  5. lavydor
    02 iun 2010 09:47:32 - permalink
    lavydor
    Buna buna buuuna dimineata DrIulia, se pare ca mi-am revenit la cele mult ravnite 55 de kg in dimineata asta. Am papat mai mult legume si fructe, am marit doza de sport si tranzitul e singura explicatie pentru acele 2 kg care ...hop si ele..nepoftite! Sunt fericita si mai mult linistita, dar, tineam sa vin sa iti aduc vestea aceasta buna!O zi reusita!
  6. DrIulia2010
    31 mai 2010 10:18:26 - permalink
    DrIulia2010
    Pentru putin.Relaxeaza-te,si totul va fi bine.O zi fara stres iti doresc.
  7. lavydor
    31 mai 2010 10:13:26 - permalink
    lavydor
    Gata, ma comport pe masura varstei si chiar daca ar fi in plus dam jos kilogramele...nu mai fac nici o tragedie! O sa apar cu vesti bune! Multumesc inca odata!
  8. DrIulia2010
    31 mai 2010 10:09:42 - permalink
    DrIulia2010
    Sper ca nu iti imaginezi ca iti arata cantarul mai mult din cauza celor 3 buc de ciocolata si semintele de dovleac,sau??Nu te impacienta,nu e sfarsitul lumii.
  9. lavydor
    31 mai 2010 10:09:17 - permalink
    lavydor
    Stau in expectativa, am 56 de kg dupa o ora de sport, ma simt cam...blocata in tranzit si o dau pe morcovei si mere..si ce mai am in casa pana fac piata. E doar o perioada..mai astept cateva zile! si voi fi foarte atenta!Multumesc pt timpul acordat! O zi frumoasa!
  10. DrIulia2010
    31 mai 2010 10:05:19 - permalink
    DrIulia2010
    Sigur e retentie hidrica.Ai probleme cu digestia?Astazi mananca supe de lgume,salate sau legume crude,si lichide.Fa sport in continuare si linisteste-te.
Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole