Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Discuţie între lilymarlen şi rodica2010

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Discuţie între lilymarlen şi rodica2010
Afişare mesaje din Cartea de Oaspeti 1 la 10 din 20
  1. rodica2010
    14 aug 2010 13:24:26 - permalink
    rodica2010
    Sa-ti fie de folos si sa ajungi o slabuta cat mai curand!
  2. lilymarlen
    13 aug 2010 23:13:24 - permalink
    lilymarlen
    Văd că tot trptat se dau jos kg puse în timp....am început în forţă dar...mă menţin cel puţin.....mulţumesc pentru tot,o să-ţi urmez sfaturile!
  3. rodica2010
    09 aug 2010 13:04:15 - permalink
    rodica2010
    M-am uitat un pic si peste discutiile cu tine si am vazut ca de fapt ti-am spus si tie "dieta"mea,asa ca...daca vrei,vei avea rezultate sigure in timp(cam 2-3 kg.pe luna)
  4. rodica2010
    09 aug 2010 13:00:43 - permalink
    rodica2010
    Am avut o prietena,Dumnezeu s-o odihneasca!,care facea astrograme.Era f. buna la chestia asta si de la ea stiu ca dupa 30 de ani ascendentul este mai puternic decat zodia in care te-ai nascut.Eu sunt in Taur dar dupa 30 de ani am vazut diferenta.De la dilie cum eram,am devenit mult mai ponderata gratie Balantei.Bineinteles ca mai pastrezi din caracteristicile zodiei dar nu tot. Asa ca ,indiferent de zodie,totul tine de fapt de ambitia noastra de a fi mai bine,mai sanatosi. Sunt sigura ca poti. Doar daca ne setam singuri "nu pot",atunci nu vom putea.Daca te vei uita peste discutiile mele cu alte fete ,ai sa vezi cum mananc eu si te poti inspira.E mai mult un stil de viata decat o dieta.Mai vorbim!
  5. lilymarlen
    08 aug 2010 23:05:26 - permalink
    lilymarlen
    Voinţă de fier la început,suntem foc de paie:cu capul mereu în faţă! nu mai am chefDar pe termen lung nu mai e chiar aşa! Ascendent am în rac dar ştiu că nu-mi domină prea tare caracteristicile zodiacale racul,am citit undeva că anumiti ascendenti sunt puternici dar...Am fost la stadion pt început dar nu ştiu cât o să mă ţină...mai ales când va incepe şcoala pt că eu sunt profesoară ..nu mai am chef când ajung...
  6. rodica2010
    06 aug 2010 16:21:30 - permalink
    rodica2010
    Si tatal meu e berbec dar are o vointa de nu se poate. Poate ascendentul (dupa 30 de ani e mai puternic decat zodia) sa fie de vina.Incearca sa mananci proteinele separat de glucide si ai sa vezi rezultatele imediat.Sa lasi intre o masa cu proteine si una cu glucide 3 ore.Eu tin asa de un an si am slabit 20 de kg. Nu m-am abtinut de la nimic dar nu le-am combinat si nici n-am facut excese.Nici cu sportul nu ma omor dar merg mult prin parc.Daca vrei sa afli ceva anume,sunt aici.
  7. lilymarlen
    05 aug 2010 22:01:22 - permalink
    lilymarlen
    Bună! Deja stagnez,cred că a fost apă din ţesuturi şi gata.Dar voi mânca moderat în continuare şi sper să nu-mi pierd curajul.Ceaiul de păpădie e cam amar şi nu-l suport iarr cel verde are un gust metalic....eu beau variat ceaiurile de câte ceva în fiecare zi,le mai alternez ca să nu renunţ din cauza gustului.Totuşi,am dat cam 1,5 kg in prima săptămână,de acum măcar 500g pe săptămână şi e bine.Eu mă şi măsor cu centimetrul de croitorie şi mai mă încurajez puţin dar stau prost la capitolul persverenţă,sunt zodia berbec-foc de paie.
  8. rodica2010
    03 aug 2010 16:48:12 - permalink
    rodica2010
    Eu am un dinte impotriva ceaiului de soc,am auzit ca in timp iti slabeste inima.De ce nu incerci ceaiul de papadie care face bine si la ficat?Sa nu te sperii cand vei tine dieta si nu vei mai da jos. Ii trebuie o perioada organismului sa se obisnuiasca dupa care iar vei incepe sa pierzi in greutate.Hai ,ca daca am reusit eu care sunt o pofticioasa inseamna ca poate oricine
  9. lilymarlen
    03 aug 2010 15:15:47 - permalink
    lilymarlen
    Am mai dat aproape 1 kg până azi,cred că e apa eliminată din ţesuturi de ceaiul de soc pe care mă cam chinui să-l beau.Oricum încep să capăt curaj! Mulţumesc pt. încurajări văd că e bine cu cineva alături!Răbdare şi ţie în continuare!Până la uemă totul ţine de voinţă,nu?
  10. rodica2010
    03 aug 2010 08:06:38 - permalink
    rodica2010
    Ti-am spus ca nici eu nu tin o dieta anume si nici stricta.Doar nu combin proteinele cu glicidele si las intre ele 3 ore.Cu sportul nu ma prea omor, inspre delocDaca faci asa ca mine ai sa vezi si rezultatele in curand. Ti-am spus,nu repede dar constant.Pana la Anul Nou vei avea cu 10 kg. mai putin precis daca tii putin mai strict(minim 6kg.daca mai calci in strachini).Te si te
Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole