Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Mihaela1006

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!

Mihaela1006 Mihaela1006 este deconectat

Slăbuţa cu vechime

Slăbuţa cu vechime

Mesaje Cartea de Oaspeţi

Afişare mesaje din Cartea de Oaspeti 21 la 30 din 47
  1. bully
    14 feb 2011 11:41:31 - permalink
    bully
    Nu am reusit sa pozez si lacul Vidra, este coada lacului de la barajul de la Voineasa, care... am uitat cum se numeste.
  2. bully
    14 feb 2011 11:35:45 - permalink
    bully
    Pozele au fost facute spre Obarsia Lotrului!!!
  3. Kamyy
    03 feb 2011 16:56:51 - permalink
    Kamyy
    Cand am ramas gravida cu Darius aveam 70kg...am ajuns la 91...apoi cu diete am ajuns la 70...iar in cativa ani datorita stresului,tigarilor multe si cafele+un divort am ajuns la 60kg...f putin pt inaltimea mea...apoi am venit in Germania,nu am mai fumat,nu am mai baut cafea,am luat medicamente si am descoperit linistea...si am ajuns in cateva luni la 80kg...apoi sarcina si am ajuns la 105kg...apoi a inceput lupta cu kg ...in ianurie anul trecut aveam 97,5 apoi de Paste 80...am mai stagnat apoi am mai slabit si am oscilat intre 74-80...anul asta dupa sarbatori adica in ianuarie am avut 78,4 si acum 72,1....deci cu ambitie si putere multa sa poate.
  4. Kamyy
    03 feb 2011 11:53:20 - permalink
    Kamyy
    Atunci mananc orice fel de fructe,la amiaza imi fac salata cu banana,mar,portocala,kiwi...apoi cand imi este foame tot asa cate un mar sua cateva nuci....nu tin ceva anume.
    Apoi fac aproape zilnic mancare la sot,la copii si mai si gust ca altfel nu imi iasa...deci nu tin nimic chiar fff strict si oricum se cunoaste la cantar...kg se duc...anul trecut ama vut 97,5kg dupa nastere si acum am 72kg...la 1,72m...si as mai vrea sa dau catev ajos nu chiar f multe ca apoi nu-mi sta bine prea slaba...poti vedea la mine la album poze cum arat acum.
  5. Kamyy
    03 feb 2011 11:29:05 - permalink
    Kamyy
    Sa-ti traiasca si tie!!!!Eu tin un fel de Monty personalizat...ma iau dupa pricipiile lui,dar nu in totalitate...vad ce si cum combin...si miercurea tin doar fructe si a doua zi se vede la cantar.
    Copii sunt mai bine,au dormit bine azi-noapte si nu au mai tusit deloc.
    Pupik!
  6. Kamyy
    02 feb 2011 17:26:34 - permalink
    Kamyy
    Mersi mult...tu ai copii?
    Eu azi tin zi de fructe,acum tocmai beau o cafeluta si stam in casa ca e frig si suntem si bolanviori toti.
  7. Kamyy
    02 feb 2011 16:13:31 - permalink
    Kamyy
    Buna draguto...as dori si eu un vot...poti acorda 5 stele fetitei mele aici...Votează pe Kamyy - Concurs Bebe simpatic - Concurs.Slabute.ro
  8. andra_aly
    26 ian 2011 18:14:29 - permalink
    andra_aly
    Cu placere Sa ai spor
  9. andra_aly
    26 ian 2011 18:01:21 - permalink
    andra_aly
    Ei, vezi, atunci nu e ok. De aceea si zic sa papi cum trebuie si te-ai obisnuit. Mai ales daca merge treaba
    Mult succes!!
  10. andra_aly
    26 ian 2011 17:50:58 - permalink
    andra_aly
    Pai eu zic ca in jur de 2-3 kg pe luna e cel mai sigur Nu sunt chiar asa de acord cu 1 kg pe saptamana acum fiecare cu parerea lui. Am observat pe propria piele ca e mai ok asa Deci daca slabesti sa zic 0.5 - 0.7 KG pe luna pana la pasti sunt cam 5-6 kg, nu? Parerea mea e ca e ok si asa. Eu nu iti recomand sa scazi la 1200 kcal daca papai 1600 inainte. hai sa zicem ca papi 1400. dar nici prea putin. gandeste-te ca daca corpul s-a obisnuit asa, de ce sa il dai peste cap
    eu iti dau o parerea acum. Stiu ca esti la concurs, Dar important e sa slabiti... la urma urmei toate sunteti castigatoare daca ati reusit sa slabiti
    E doar parerea mea...acum fiecare poate gandii altfel

Despre mine

  • Despre Mihaela1006
    Sexul
    Feminin
    Ţara
    Romania
    Judet
    Bucuresti
    Localitate
    Bucuresti
    Ocupaţie
    economist
    Hobby
    imi place sa citesc
    Sportul preferat
    ski
    Dieta
    Monti personalizat
    Biografie
    sunt mama si banuiesc ca sunt grasuta si din acest motiv
    Nivel de activitate fizica
    Sedentar
  • Dimensiuni
    Dimensiunile actuale.
    Înălţime (cm)
    167
    Bust (cm)
    95.5
    Talie (cm)
    80
    Şolduri (cm)
    115
    Gât (cm)
    32
    Încheietura mâinii (cm)
    16
    Antebraţ (cm)
    25
    Coapsa (cm)
    66
    Grăsime corporală (estimată)
    38.8% (valoare riscanta, te incadrezi in categoria obez)
    Burta/"Colac" (cm)
    101.5
    Braţ (cm)
    34
    Gamba (cm)
    37.5
    Genunchi (cm)
    40
  • Pentru mamici
    Setari pentru mamici
    Eşti insarcinată sau alăptezi?
    Nu
  • Calculator slabit
    Calculator nutritional pentru slabit.
    Necesarul caloric zilnic
    1591
    Nr. calorii/zi recomandat pentru a slabi 0.5kg/saptamana
    1074
    Nr. kg/luna propus pentru slabit
    3
    Nr. calorii/zi pentru a slabi conform target
    817
  • Greutate
    Greutatea iniţială, actuală şi dorită.
    Greutate iniţială (kg)
    74.1
    Greutate (kg)
    70.4
    Greutate dorită (kg)
    65
  • Ticker
    Personalizeaza-ti ticker-ul tau de slabuta!
    Afisare ticker?
    Da
    Imagine cursor ticker
    Flori - Floare ganditoare
    Imagine fundal ticker
    Cer cu o frunza si o buburuza
    Valoarea folosita pentru cursor ticker
    Greutate (kg)
    Valoarea de start
    5.2.2014
    Valoarea finala
    1.5.2014
    Data start ticker
    20.4.2015
    Data sfarsit ticker
    1.7.2015
    Denumire ticker
    Concurs slabute 2015 vara
  • Ticker nou
    Personalizeaza-ti al doilea ticker!
    Afisare ticker nou?
    Da
    Imagine cursor ticker
    Verdeata - Trifoi cu noroc
    Imagine fundal ticker
    Soricei multi
    Valoarea folosita pentru cursor ticker
    Solduri (cm)
    Valoarea de start
    116
    Valoarea finala
    105
    Data start ticker
    8.6.2015
    Data sfarsit ticker
    2.8.2015
    Denumire ticker
    Valoarea cea mai mare
  • Semnătură
    Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
    Citat:
    Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
    Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
    Citat:
    Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
    Somnul slabeste,e dovedit!

Statistici

Total mesaje
Mesaje Cartea de Oaspeţi
Total Thanks
Informaţii generale
  • Ultima activitate: 22 mar 2016 19:43:35
  • Data înregistrării: 05 ian 2010

Prieteni

Afişare prieteni 1 la 10 din 44
Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole