Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Discuţie între rodica2010 şi polyana

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Discuţie între rodica2010 şi polyana
Afişare mesaje din Cartea de Oaspeti 1 la 10 din 14
  1. polyana
    01 oct 2012 15:22:03 - permalink
    polyana
    mai, unde ai disparut iar? sper ca esti doar ocupata(parca asa citisem pe undeva) pupici si te asteptam sa ne mai vizitezi! o saptamana usoara sa ai!
  2. rodica2010
    18 sep 2012 10:50:21 - permalink
    rodica2010
    Aceeasi senzatie am avut-o si eu sapt. trecuta! Dar ieri am fost foooooooooooooooooarte cuminte si s-a vazut la cantar. Azi dim. am mancat 2 oua fierte,cu putina branza si 1felie si 1/2 de paine cu secara. Iti spun cam ce mananc ca sa-ti dau si tie idei,in caz ca esti in pana. Vointa maxima!
  3. polyana
    17 sep 2012 18:48:13 - permalink
    polyana
    multumesc rodicuta, o saptamana frumoasa si tie! pt azi nu pot spune nimic, desi am zis ca e inceput n-as chiar zice....dar parca ma simt mai potolita in a manca, pt ca sapt trecuta ziceai ca se bat turcii la gura mea..parca eram disperata.
    pupici.
  4. rodica2010
    17 sep 2012 15:28:05 - permalink
    rodica2010
    Nici eu nu tin o dieta anume.Incerc sa evit anumite mancaruri,sa am grija la combinatii si pe cat posibil,dulciurile. Aseara ti-am zis ca o dadui de garduri,dar astazi,sper,ca nu voi avea nicio abatere.Dimineata am mancat 2 felii de paine cu secara(una cu pate si una cu branza si rosii)si un iaurt;gustare-un mar;pranz-2 polonice mici de ciorba de pui si un copanel superior la gratar+2 felii de paine cu secara.Copanelele le-am facut in cuptor pe gratar si au ramas vai steaua lor de mici! La cina nici nu stiu ce o sa mananc.Cred c-o sa fac niste salata.Fara ulei!
    Sa ai o saptamana minunata si fara tentatii.
  5. polyana
    17 sep 2012 07:34:35 - permalink
    polyana
    neata rodicuta! gata, am inceput! m-am cantarit am 69,8!!! deci nu chiar 4 kg peste, la ticker am 66,2 . o sa schimb si sa incep lupta! nu tin o dieta ci doar sa am grija ce mananc, gandul la dieta ma sperie ...inca! poate dupa ce reusesc sa ma cumintesc putin reusesc sa ma orientez si catre o dieta!!! pana atunci orientare catre o alimentatie sanatoasa!
    te pup si sa ai o zi minunata!
  6. rodica2010
    16 sep 2012 22:42:58 - permalink
    rodica2010
    Multa bafta,Poly! Stiu sigur ca pana nu vrei TU,poate sa-ti spuna o suta,ca tot degeaba! Hai,pui mic,ca o sa reusim! Ambitie maxima!
  7. polyana
    16 sep 2012 20:26:51 - permalink
    polyana
    si eu tot cu EU si cu MINE ma lupt!!! de miercuri pana acum am pus cam 3 kg , deci sunt hotarata!!! mai aveam 1 deja. maine o sa ma cantaresc, cred, si schimb tickerul, si...sper sa ma apuc si de treaba ca m-am saturat

    pup!
  8. rodica2010
    14 sep 2012 16:33:46 - permalink
    rodica2010
    Sper sa reusesti sa te motivezi.Stiu ca e greu,ca mie mi-au trebuit vreo 2 luni ca sa ma pot reapuca de mancat sanatos.Stii ce m-a facut sa-mi reanalizez perspectivele? Dr. Oz! Prima oara cand m-am apucat de slabit,ma uitam la emisiunile cu operatii bariatrice si la dr.Oz.Apoi,dupa un timp,am hotarat sa mai fac o pauza si sa revin,la dieta,dupa aceea.Proasta decizie! Nu am mai reusit sa revin 1 an de zile!Am batut pasul pe loc cateva luni,apoi chiar am mai adaugat cateva kg.Acum insa,de 3 zile,am inceput sa fac miscare si sa am grija la ce bag in gura.Spre satisfactia mea,deja dimineata aveam mai putin cu 600g. Dupa 2 zile! Sper sa reusesti sa te motivezi singurica,pt. ca stiu ca nimic si nimeni nu ma puteau face pe mine sa-mi revin.
    Succes mult si ambitie maxima!
  9. polyana
    11 sep 2012 19:51:39 - permalink
    polyana
    buna rodica, nici eu nu m-am intalnit cu ea, de fapt a zis ca se grabeste sa ajunga acasa.
    dieta, ce sa spun, nu tin nimic, sau cel putin nu acum. nu mai am puterea necesara sa mai incep, dar tare as vrea sa-mi gasesc optimismul de alta data.pup, sanatate.
  10. rodica2010
    11 sep 2012 13:35:41 - permalink
    rodica2010
    Buna,Poly! Cu ce te mai lauzi?Nici tu nu ai reusit sa te-ntalnesti cu Rozica? Imi pare tare rau ca nu am putut sa plec de acasa din cauza "problemei",dar cred ca nici ea nu prea mai avea timp,ca se grabea sa ajunga acasa.
    Cum merge cu dieta?Tii ceva anume sau doar ai grija la ce mananci?
    Sa ai o zi minunata si ne mai citim.
Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole