forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sport (http://forum.slabute.ro/sport/)
-   -   Adunarea biciclistelor de casa ;)) (http://forum.slabute.ro/sport/adunarea-biciclistelor-casa-3008.html)

mykydutza 05 mar 2010 19:50:05

Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
buna fetelor! vreau sa imi gasesc partenere ,care au bicicleta stationara ,poate asa ma voi ambitiona sa imi folosesc si eu scumpa mea bici ,care sta mai mult pe post de cuier..ce ziceti?ma ajuta cineva?astept pareri experiente,rezultate cu acest tip de sport..modalitati de antrenare..cum si cand este bine sa alergam micutele noastre bicicloante..un tip de antrenament care da rezultate..etc
[*ciclism*][*ciclism*][*ciclism*][*ciclism*][*fluiera*]
va pup!deci cine se inscrie?:-*

drama queen 05 mar 2010 20:32:21

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
cum am spus je:D :">
am bicicleta ce ceva vreme.. si nu am urc mai deloc pe ea:D dar uite asa ma voi ambitiona:D hai fetelor care se mai alatura????:D;;)>:D<

mykydutza 05 mar 2010 20:33:25

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
Citat:

Anterior postat de drama queen (Post 108182)
cum am spus je:D :">
am bicicleta ce ceva vreme.. si nu am urc mai deloc pe ea:D dar uite asa ma voi ambitiona:D hai fetelor care se mai alatura????:D;;)>:D<


aceeasi problema ..da:))stam si ne vaitam ca nu slabim..si bicicletele noastre stau sa amorteasca de tot:))

drama queen 05 mar 2010 20:41:30

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
Citat:

Anterior postat de mykydutza (Post 108183)
aceeasi problema ..da:))stam si ne vaitam ca nu slabim..si bicicletele noastre stau sa amorteasca de tot:))


da:D dar atunci cand am cumparat-o eram super incantata;))) si dupa vreo sapt mi s-a dus de ea:)) dar al inceput am facut tam-tam sa mio cumpere.. etc.. si acum nimic:D

mykydutza 05 mar 2010 20:43:27

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
Citat:

Anterior postat de drama queen (Post 108196)


da:D dar atunci cand am cumparat-o eram super incantata;))) si dupa vreo sapt mi s-a dus de ea:)) dar al inceput am facut tam-tam sa mio cumpere.. etc.. si acum nimic:D

si eu la fel..eu voiam un steper dar m-am ales cu bicicleta..asta e:(hai mai cine ni se mai alatura?are careva experiente cu bici?cam cum si cat ati slabit?

VentoFreddo 05 mar 2010 21:23:12

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
Citat:

Anterior postat de drama queen (Post 108196)


da:D dar atunci cand am cumparat-o eram super incantata;))) si dupa vreo sapt mi s-a dus de ea:)) dar al inceput am facut tam-tam sa mio cumpere.. etc.. si acum nimic:D

:)):)):))idem aici...dupa o saptamana o tineam pe post de cuier pt camasile calcate..dupa inca putin am mutat-o in mansarda, ca sa nu mai incurce locul..acu sta prafuita langa stepper:)):))
Contati-ma si pe mine, da nu demaine, ca inca trebuie data jos, ce ziceti daca ma alatur si eu de luni, e prea tarziu:-/:-/:-/

riky 05 mar 2010 21:28:23

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
interesant topic:).....mai ales ca si eu am bici stationara...si de o saptamana fac zilnic cate 35 de minutele in fata pc-ului dupa un filmulet cu un curs de spinning...e super antrenant....sper sa ma tin de program de-acum incolo...pentru ca ma simt super dupa cele 35 de minute...asa k fetelor sa-i da-m drumu la pedalat ca sa ne umplem de energie si sa alungam grasimea aia enervanta...

drama queen 05 mar 2010 21:28:43

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 108263)
:)):)):))idem aici...dupa o saptamana o tineam pe post de cuier pt camasile calcate..dupa inca putin am mutat-o in mansarda, ca sa nu mai incurce locul..acu sta prafuita langa stepper:)):))
Contati-ma si pe mine, da nu demaine, ca inca trebuie data jos, ce ziceti daca ma alatur si eu de luni, e prea tarziu:-/:-/:-/


nu e trz luni:D :-*

drama queen 05 mar 2010 21:29:49

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 108270)
interesant topic:).....mai ales ca si eu am bici stationara...si de o saptamana fac zilnic cate 35 de minutele in fata pc-ului dupa un filmulet cu un curs de spinning...e super antrenant....sper sa ma tin de program de-acum incolo...pentru ca ma simt super dupa cele 35 de minute...asa k fetelor sa-i da-m drumu la pedalat ca sa ne umplem de energie si sa alungam grasimea aia enervanta...


dar ai vazut ceva rezultate:D subtiere a piciorului..??? etc..?:D>:D<

riky 05 mar 2010 21:31:09

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 108270)
interesant topic:).....mai ales ca si eu am bici stationara...si de o saptamana fac zilnic cate 35 de minutele in fata pc-ului dupa un filmulet cu un curs de spinning...e super antrenant....sper sa ma tin de program de-acum incolo...pentru ca ma simt super dupa cele 35 de minute...asa k fetelor sa-i da-m drumu la pedalat ca sa ne umplem de energie si sa alungam grasimea aia enervanta...

eu am redus cu 10 minute...si mi-a venit o idee ca sa ne tinem de treaba...ce-ar fi sa stabilim o ora de comun acord in care all of us sa fim in fata calculatorului si sa pedalam 35 de minute....dupa cele 35 de minute dam raportul pe forum...asa ne putem trage una pe alta....ce ziceti:">?

VentoFreddo 05 mar 2010 21:32:06

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
Citat:

Anterior postat de drama queen (Post 108271)


nu e trz luni:D :-*

Super:) Acu mi-am amintit si motivul precis pt care a cazut in dizgratie: dupa 20 de min de pedalat genunchii mei incepeau sa pocneasca:-o:-o, vi s-a mai intamplat?eu m-am speriat ca se repeta chestia asta si am abandonat..poate trebuia sa perseverez:-/
Oricum, o sa incerc din nou:P

riky 05 mar 2010 21:32:46

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
Citat:

Anterior postat de drama queen (Post 108274)


dar ai vazut ceva rezultate:D subtiere a piciorului..??? etc..?:D>:D<


grasime pe solduri si talie mai putina, gambe frumoase, tonus ...si 1 cm dat jos de pe coapse. functioneaza daca e facut regulat si la intensitate mai mare

andra_aly 05 mar 2010 21:34:22

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 108279)
Super:) Acu mi-am amintit si motivul precis pt care a cazut in dizgratie: dupa 20 de min de pedalat genunchii mei incepeau sa pocneasca:-o:-o, vi s-a mai intamplat?eu m-am speriat ca se repeta chestia asta si am abandonat..poate trebuia sa perseverez:-/
Oricum, o sa incerc din nou:P

si mie imi pocnesc destul de rau genunchii. :-/:-/
m-au si durutsaptamana trecuta si gleznele si genunchii. ca nu prea am putut sa alerg pe lok- cum fac de obicei:P

riky 05 mar 2010 21:35:26

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 108279)
Super:) Acu mi-am amintit si motivul precis pt care a cazut in dizgratie: dupa 20 de min de pedalat genunchii mei incepeau sa pocneasca:-o:-o, vi s-a mai intamplat?eu m-am speriat ca se repeta chestia asta si am abandonat..poate trebuia sa perseverez:-/
Oricum, o sa incerc din nou:P

si eu aveam problema asta insa de la o vreme nu mai patesc...oricum mi-am luat masuri de rpevenire ..mi-am luat artrofit sau ceva de genu (o crema pt articulatii) si ma dau mereu la genunchi si pun genunchiere textile....nu mai simt nimic la genunchi si e chiar ok

mykydutza 05 mar 2010 21:35:35

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 108270)
interesant topic:).....mai ales ca si eu am bici stationara...si de o saptamana fac zilnic cate 35 de minutele in fata pc-ului dupa un filmulet cu un curs de spinning...e super antrenant....sper sa ma tin de program de-acum incolo...pentru ca ma simt super dupa cele 35 de minute...asa k fetelor sa-i da-m drumu la pedalat ca sa ne umplem de energie si sa alungam grasimea aia enervanta...

rikyyyyyyyyyyy poi tu esti idolu nostru:))tu ai experienta vad...hai sa ne ajuti si pe noi..ce s amai trebuie sa ne antrenezi ..una pe alta vedem noi cum...e si pacat avem biciclete si stam sa atarne celulita pe noi:((ma bucur ca ni te-ai alaturat..propun sa vorbim pe fiecare zi ce si cum cat am facut pe bicicleta..filmulete..metode de incurajare..rezultate etc..sa dam startul poate toate odata si apoi sa venim sa ne impartasim experienat..fetelor puteti incepe cand vreti voi ..dar cat mai curand ...va asteptam cu bratele deschise:-*:-*:-*:-*:-*

VentoFreddo 05 mar 2010 21:37:45

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 108281)
grasime pe solduri si talie mai putina, gambe frumoase, tonus ...si 1 cm dat jos de pe coapse. functioneaza daca e facut regulat si la intensitate mai mare

rik, dupa cat timp ai notat primele schimbari?:-/

mykydutza 05 mar 2010 21:39:03

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
apropos si eu am patit o cu genunchii:(nu stiu de ce..presupun ca ar trebui sa facem un pic de streching la sfarsitul antrenamentului ..poate asa neimbunatatim..articulatiile?riky spune ne mai multe..de cat timp faci constant?pupici

riky 05 mar 2010 21:40:06

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 108292)
rik, dupa cat timp ai notat primele schimbari?:-/

cam dupa 2 saptamani...insa in prima saptamana am cam "lalait-o"....ca sa dea rezultate trebuie facut cu regularitate...la inceput zilnic si la intesitate mare sau moderata pt cele cu probleme la articulatii sau probleme cardiace....

VentoFreddo 05 mar 2010 21:43:10

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
Citind raspunsurile voastre imi vine din ce in ce mai mult cheful de .."biciclit"..:)):)):))
Deci e speranta chiar daca pocnesc balamalele..

drama queen 05 mar 2010 21:43:49

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
intensitate??? la ce se refera?;;) explica babeste:D adica rapiditatea cu care pedalezi???:D

andra_aly 05 mar 2010 21:43:58

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
emilia, ai sa vezi ca trece. suferi cumva si de reumatism?

riky 05 mar 2010 21:45:24

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
Citat:

Anterior postat de mykydutza (Post 108296)
apropos si eu am patit o cu genunchii:(nu stiu de ce..presupun ca ar trebui sa facem un pic de streching la sfarsitul antrenamentului ..poate asa neimbunatatim..articulatiile?riky spune ne mai multe..de cat timp faci constant?pupici


ma bucur ca pot fi de folos.....pai sa incep cu inceputul...eu dau la bicla de vreo 2-3 luni dar nu m-am tinut...o saptamana faceam de 2 ori...a doua de 3 ori....pana saptamana aceasta cnd am facut zilnic cate 30-35 de minute si dupa bagam niste abdomene...si rezultatele sunt vizibile avand in vedere timpul scurt...tonus muscular, grasime redusa....dupa o saptamana am dat jos 1 cm pe coapse si pe solduri...la talie probabil au fost implicate si abdomenele....buun....acum referitor la plictiseala de a pedala....pai eu am gasit modalitatea perfecta de a nu ma plictisi.....am gasit dupa o luunga cautare un filmulet pe net ( e in spaniola dar nu conteaza ,nu ne intereseazace zice nenea ala ci important este sa avem un model care sa ne ghideze miscarile) . filmuletul il dau la sunet minim iar pe fundal mi-am facut un playlist cu muzica ce ma ambitioneaza pe mine cel mai mult...dau play si incepe pedalatul....dupa 35 de minute imi tremura picioarele si curge Dunarea de pe mine

mykydutza 05 mar 2010 21:45:32

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
pfai ma duc s imi fac ceaiul...mane de dimineata sunt calare pe ea:))si pe situatie:))

VentoFreddo 05 mar 2010 21:47:09

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 108312)
emilia, ai sa vezi ca trece. suferi cumva si de reumatism?

nooo, aaia mai imi lipsea, in afara de problema cu scolioza, care oricum e usoara, sunt sanatoasa tun..a, si colesterolu putin cam mult il aveam in septembrie, cand am facut ultimemle analize..in rest, sunt ok:)):))

riky 05 mar 2010 21:49:48

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
Citat:

Anterior postat de mykydutza (Post 108317)
pfai ma duc s imi fac ceaiul...mane de dimineata sunt calare pe ea:))si pe situatie:))


dak tineti si o dieta echilibrata eu va garantez k rezultatele vor aparea...poate nu asa repede k difera de la organism la organism....dar va veti simtii mai fresh...eu dupa 35 de minute de bicla invat de nu ma mai opresc..deh ma apuca cheful:D.... ideal ar fi sa dam la bici dimineata cnd ne trezim si bananaim 20 de minute cu spalatu` pe dinti preparatul micului dejun...si pe stomacul gol..eventual doar un pahar de apa...hop pe bici 30 de minutele....si rezultatele sunt si mai bune si dak mai facem un dusulet si sub dusulet un mic masaj cu scrub....o sa le dam peste nas in 2-3 luni actritelor si celorlalte "modele".....insa eu nu reusesc sa fac dimineata :( k sunt la scoala si sa ma scol la 4 dimi nu-mi arde. asa k cine are timp si vointa sfatuiesc sa faca asta dimineata

riky 05 mar 2010 21:51:05

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 108319)
nooo, aaia mai imi lipsea, in afara de problema cu scolioza, care oricum e usoara, sunt sanatoasa tun..a, si colesterolu putin cam mult il aveam in septembrie, cand am facut ultimemle analize..in rest, sunt ok:)):))

incearca sa-ti pui genunchiere ca sa incalzeasca articulatiile, si eventual pedalati cu adidasi de jogging in picioare....la mine a mers si nu m-au mai durut genunchii

VentoFreddo 05 mar 2010 21:52:46

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 108324)
incearca sa-ti pui genunchiere ca sa incalzeasca articulatiile, si eventual pedalati cu adidasi de jogging in picioare....la mine a mers si nu m-au mai durut genunchii

ok, super, mersi de sfaturi..

riky 05 mar 2010 21:53:29

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 108329)
ok, super, mersi de sfaturi..

cu placere si sa ai spor la pedalat>:D<

mykydutza 05 mar 2010 21:53:38

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
macar in weekend sa facem asta riky:)

mykydutza 05 mar 2010 21:54:53

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 108324)
incearca sa-ti pui genunchiere ca sa incalzeasca articulatiile, si eventual pedalati cu adidasi de jogging in picioare....la mine a mers si nu m-au mai durut genunchii


ooo da..conteaza mult adidasii:P

riky 05 mar 2010 21:55:34

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
Citat:

Anterior postat de mykydutza (Post 108332)
macar in weekend sa facem asta riky:)

da...eu incerc dimineata ...nu prea imi iese dar poate si cu ajutorul vostru o sa prind mai mult curaj dimineata....a si inca ceva...dupa pedalat incercati sa faceti un set doua de abdomene....asa se ard mai repede colaceii

andra_aly 05 mar 2010 21:56:34

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 108319)
nooo, aaia mai imi lipsea, in afara de problema cu scolioza, care oricum e usoara, sunt sanatoasa tun..a, si colesterolu putin cam mult il aveam in septembrie, cand am facut ultimemle analize..in rest, sunt ok:)):))

eu am si cu aia... si mie doctorul mi-a zis ceva de scolioza mai demult. ca maram sunt "stramba" la coloana:))
asta ptr ca m-am lasat asa de sport, brusc. cand eu faceam de performanta, as putea zice:D

riky 05 mar 2010 21:56:40

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
Citat:

Anterior postat de mykydutza (Post 108335)
ooo da..conteaza mult adidasii:P

cand am zis jogging ma refeream la adidasii cu talpa mai groasa k sa nu se simta in talpa pedala si sa nu fortam articulatiile:P scuze dak n-am fost prea explicita:">

mykydutza 05 mar 2010 22:01:17

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 108343)
cand am zis jogging ma refeream la adidasii cu talpa mai groasa k sa nu se simta in talpa pedala si sa nu fortam articulatiile:P scuze dak n-am fost prea explicita:">


da stiu la aia ma refer si eu:Psi eu ii folosesc chiar daca pedalez indoor;)

VentoFreddo 05 mar 2010 22:02:16

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
si uite asa mai aflu ceva nou..ca eu pedalam in papuci de casa:">:">:">

Liviutzza 05 mar 2010 22:02:42

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
Miky accepta-mi te rog cererea de prietenie ca sa te pot vedea!

mykydutza 05 mar 2010 22:03:23

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 108360)
Miky accepta-mi te rog cererea de prietenie ca sa te pot vedea!

gata scumpo..ia vezi acum merge?:-*

andra_aly 05 mar 2010 22:03:24

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 108359)
si uite asa mai aflu ceva nou..ca eu pedalam in papuci de casa:">:">:">

eu mai saream si coarda si alergam pe lok desculta. iti dai seama:-s:-s pana cand mi-am dat eu seama ca nu e bine:D ca doareeee

mykydutza 05 mar 2010 22:03:55

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 108359)
si uite asa mai aflu ceva nou..ca eu pedalam in papuci de casa:">:">:">

oo nu vento:))ce te mai chinuiai tu mititica;)):-*

drama queen 05 mar 2010 22:04:56

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
super sfaturi Riky multumim:-*
eu de luni incep caci maine nu o sa am timp nici sa`mi tag sufletul am de invatat un mare capitol la biologie care are vreo 50 de pagini in total e ceva nu???:)) sper sa reusesc ;)) :D
eu va las fetelor ne auzim maine :-* nb:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:06:49.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO