forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sport (http://forum.slabute.ro/sport/)
-   -   alergat pe nisip (http://forum.slabute.ro/sport/alergat-nisip-12452.html)

deadcountess 08 dec 2013 04:24:20

alergat pe nisip
 
Intrebare intrebatoare pt alergatorii de pe aici:

Ca sa alergi pe plaja iti trebuie un anume fel de adidasi sau e la fel de ok sa alergi cu cei de asfalt/teren?

oanizbani 11 dec 2013 22:03:42

Re: alergat pe nisip
 
alearga in picioarele goale pe marginea apei....e mai interesant si depui mai mult efort

deadcountess 12 dec 2013 01:47:30

Re: alergat pe nisip
 
Nu merge, :( daca alerg in picioarele goale ma dor toate articulatiile :(( da, clar e mai fain la marginer apei

Crissu13 12 dec 2013 10:40:39

Re: alergat pe nisip
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 1316863)
Intrebare intrebatoare pt alergatorii de pe aici:

Ca sa alergi pe plaja iti trebuie un anume fel de adidasi sau e la fel de ok sa alergi cu cei de asfalt/teren?

Sunt ok si cei de asfalt. :)

deadcountess 12 dec 2013 12:09:49

Re: alergat pe nisip
 
Citat:

Anterior postat de Crissu13 (Post 1317451)


Sunt ok si cei de asfalt. :)

Ce bine ca nu mai trebuie sa cumpar altii :)

anqutz 27 dec 2013 10:32:57

Re: alergat pe nisip
 
Hello! Precum am promis, am intrebat si mi s-a raspuns ca ar trebui sa iti alegi niste incaltari de alergare, de ex ca cele pt alergarea pe pamant. Cred ca alea pt alergarea pe beton, care este chinuitoare pentru articulatii, au talpa prea rigida.

deadcountess 27 dec 2013 12:45:37

Re: alergat pe nisip
 
2 ataşament(e)
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 1318761)
Hello! Precum am promis, am intrebat si mi s-a raspuns ca ar trebui sa iti alegi niste incaltari de alergare, de ex ca cele pt alergarea pe pamant. Cred ca alea pt alergarea pe beton, care este chinuitoare pentru articulatii, au talpa prea rigida.

Mersi :)

Adidasii mei obisnuiti nu au talpa rigida, cum spuneam eu n-am nici o experienta la nici un fel de alergat, dar am incercat pe banda si cu adidasi obisnuiri si cu minimalisti si de la cei minimalisti ma dor toate articulatiile.:-/
Ataşament 14561

Ataşament 14562

anqutz 27 dec 2013 13:43:59

Re: alergat pe nisip
 
Nu-mi pot da seama din poza, dar stiu ca exista adidasi speciali pt alergare pe asfalt, pamant, banda. Daca te apuci sa alergi, investeste intr-o pereche de calitate. Daca ai dureri articulare cu o anumita pereche, nu mai alerga cu ei sub nicio forma. Ii poti lua cand faci alte activitato sportive cu impact mai mic.

deadcountess 27 dec 2013 14:54:07

Re: alergat pe nisip
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 1318784)
Nu-mi pot da seama din poza, dar stiu ca exista adidasi speciali pt alergare pe asfalt, pamant, banda. Daca te apuci sa alergi, investeste intr-o pereche de calitate. Daca ai dureri articulare cu o anumita pereche, nu mai alerga cu ei sub nicio forma. Ii poti lua cand faci alte activitato sportive cu impact mai mic.

Ai idee unde gasesc o lista cu care adidasi pt ce se potrivesc?
Aici peste tot unde am intrebat mi s-a spus ca incaltamintea se alege in functie de stil de alergat, cum calci, cum aterizezi etc si nu de suprafata pe care alergi. :-/

Aia din poza nr. 2 sunt foarte buni la mers dar la alergat no way [-X nu-s masochista :))
Cei din poza 1 au fost pe primul loc in ceva test


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:07:49.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO