forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sport (http://forum.slabute.ro/sport/)
-   -   Cat mergi pe jos? (http://forum.slabute.ro/sport/cat-mergi-jos-4159.html)

mariy67 14 iun 2010 06:16:42

Cat mergi pe jos?
 
Buna dimineata fetelor.revin dupa o lunga absenta,pentru a va impartasi o parte din bucuria mea.
anul trecut pe aceasta vreme,aveam 85 kg la o inaltime de 1.60.
din luna aprilie m-am "enervat"si am zis ca nu se mai poate.suntem la mijlocul lunii iunie si in 2 luni jumate am slabit 15 kg.ajungand la 70.
deoarece m-am ingrasat barbateste(in partea de sus a corpului),acum lasa impresia ca sunt cu mult mai slaba.
dar revin la subiectul propus de mine.
nu dati bani la sala,nu alergati ca nebunele(cel putin asta era senzatia mea) pe benzi,ci pur si simplu MERGETI pe jos.
pe langa un regim sanatos(bine,am scos laptele ca nu-mi place) si mers pe jos 1 ora,rezultatele vor fi uluitoare.
stiu ca sunteti obosite de la serviciu,scoala,dar incercati.e greu cateva zile.
eu vreau ca pan la jumatea lui august sa mai dau jos 8 kile.
ma simt atat de bine.
slabuto,iarta-ma daca am exagerat cu explicatiile.
succes mult.

UluceanuAnaMaria 14 iun 2010 10:17:48

Re: Cat mergi pe jos?
 
Ai dreptate, Mariy! Si eu ador sa merg pe jos si desi pare o activitate oarecum banala si prea usoara ca sa aiba vreun efect.. chiar are! Inainte sa se puna caldurile astea mergeam intr-o zi si 2-3 ore pe jos impreuna cu un prieten.. dar de cand cu temperaturile astea nu prea mai ai cum :( Am avut o tentativa ieri in jurul orei 8 si am renuntat dupa 30 de minute.. era o caldura si curgeau apele dupa noi ca naiba :-s
Dar oricum, daca se poate, mergeti pe jos. Mult :D Pentru ca , chiar are efect ;)

deadcountess 14 iun 2010 10:49:41

Re: Cat mergi pe jos?
 
Mersul pe jos este foarte bun mai ales pentru cele care sunt la inceput de dieta si au foarte multe kilograme in plus care le impiedica sa faca sport. De asemenea foarte bun pentru cele care nu au timp de sport.

UluceanuAnaMaria 14 iun 2010 10:58:58

Re: Cat mergi pe jos?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 218689)
Mersul pe jos este foarte bun mai ales pentru cele care sunt la inceput de dieta si au foarte multe kilograme in plus care le impiedica sa faca sport. De asemenea foarte bun pentru cele care nu au timp de sport.

Sau celor carora le e lene sa faca alt sport, de exemplu eu :)) Ce mai, mersul pe jos este ideal mai ales daca ai si un partener de conversatie grozav :)

deadcountess 14 iun 2010 14:28:58

Re: Cat mergi pe jos?
 
Citat:

Anterior postat de UluceanuAnaMaria (Post 218701)
Sau celor carora le e lene sa faca alt sport, de exemplu eu :)) Ce mai, mersul pe jos este ideal mai ales daca ai si un partener de conversatie grozav :)

Mai ales pentru cei carora le e lene :P
O plimbare in doi este intotdeauna o buna metoda de relaxare. Si in plus aici nu prea merge scuza cu oboseala, nu se poate intampla prea des sa fim asa "praf" incat sa nu putem face o plimbare.

ali_lumi 14 iun 2010 14:30:52

Re: Cat mergi pe jos?
 
Si mie imi place sa merg pe jos. dar in general sa fac plimbari scurte :P
Imi place sa o iau de nebuna pana la piata , sau sa ma duc pana la magazinul din colt sa iau un ziar sau o revista, sau sa merg cu al meu in parc la plimbareala..

deadcountess 14 iun 2010 14:37:47

Re: Cat mergi pe jos?
 
Pentru plimbari lungi iti trebuie si ceva peisaj. N-as putea sa ma plimb ore in sir prin oras, in schimb daca vizitez alt oras pot fac asta de dimineata pana seara. Din fericire stau intr-o zona superba: padure, lacuri, fiorduri, nu e niciodata plictisitor sa ma plimb prin imprejurimi. Pana la magazin nu ma plimb ca sunt 6 km pana la cel mai apropiat si e cam plictisitor sa merg pe langa sosea pana acolo, in schimb iau bicicleta.

sunshine 14 iun 2010 15:02:33

Re: Cat mergi pe jos?
 
eu nu mai iau masina de vreo 2 ani:D merg pe jos, sunt doar 3 statii, dar este bine. si daca merg cu trambaiul sau cu alta masina, daca nu ma grabesc sa ajung mereu ma dau jos cu 2 statii inainte si merg pe jos. cel mai misto era iarna, cand mergeam prin nameti:))

drama queen 14 iun 2010 18:53:42

Re: Cat mergi pe jos?
 
Eu recunosc ca nu mergeam mult pe jos :D dar incerc sa merg mai mult pe jos ca ma gandesc ca asa mai ard din calorii:D . Si de fapt chiar sunt curioasa daca mersul pe jos face piciorul frumos:P

deadcountess 14 iun 2010 20:30:11

Re: Cat mergi pe jos?
 
Citat:

Anterior postat de drama queen (Post 219185)
Eu recunosc ca nu mergeam mult pe jos :D dar incerc sa merg mai mult pe jos ca ma gandesc ca asa mai ard din calorii:D . Si de fapt chiar sunt curioasa daca mersul pe jos face piciorul frumos:P

De frumos , nu stiu ce sa zic, tine si de conformatie, dar sigur il face mai subtire :P


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:51:46.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO