forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sport (http://forum.slabute.ro/sport/)
-   -   Cat sport trebuie sa fac, ca sa slabesc? (http://forum.slabute.ro/sport/cat-sport-trebuie-fac-ca-slabesc-3520.html)

Anca77yvb 18 apr 2010 15:22:40

Cat sport trebuie sa fac, ca sa slabesc?
 
buna, am inceput cura de slabire de o saptamana si ceva, am slabit 2 kg si ceva, stiu ca la inceput sa da mai usor jos, dar daca ma duc de 2 ori pe saptamana la aerobic, tae-bo in prima luna, iar apoi mai adaug cate i sedinta pe saptamana in fiecare luna oare e bine? ............. bine plus macar inca odata pe saptamana alergari si bicicleta........

Liviutzza 18 apr 2010 15:24:31

Re: am nevoie de ajutor, in legatura cu cat sport trebuie sa fac ...
 
da.e foarte bine sa cresti treptat numarul de ore de sport!Ce dieta tii?

Anca77yvb 18 apr 2010 15:26:45

Re: am nevoie de ajutor, in legatura cu cat sport trebuie sa fac ...
 
numar caloriile si mananc pana la 1000 de calorii.... nu ii stiu denumirea .......

Liviutzza 18 apr 2010 15:30:30

Re: am nevoie de ajutor, in legatura cu cat sport trebuie sa fac ...
 
ok,incearca sa papi 1200 de kcalorii pe zi,pentru ca la inceput oricum vei slabi,si abia cand vezi ca stagnezi scazi la 1000 de kcalorii si mai bagi niste sport!Daca mananci acum 1000,cand vei ajunge la perioada de platou nu o sa mai poti sa scazi mai jos de 1000 pentru ca vei face foamea!

Anca77yvb 18 apr 2010 15:34:26

Re: am nevoie de ajutor, in legatura cu cat sport trebuie sa fac ...
 
ok, ms ............. dar eu am mai tinut odata aceasta dieta si sincer medicul nu mi-a spus asa, a spus sa pap 1000 de calorii si atat. am slabit 30 de kg atunci ........... deci am sa vad eu ms oricum .....

Liviutzza 18 apr 2010 15:59:12

Re: am nevoie de ajutor, in legatura cu cat sport trebuie sa fac ...
 
Citat:

Anterior postat de Anca77yvb (Post 155699)
ok, ms ............. dar eu am mai tinut odata aceasta dieta si sincer medicul nu mi-a spus asa, a spus sa pap 1000 de calorii si atat. am slabit 30 de kg atunci ........... deci am sa vad eu ms oricum .....

si din ce motive te-ai ingrasat inapoi?

Anca77yvb 18 apr 2010 16:09:07

Re: am nevoie de ajutor, in legatura cu cat sport trebuie sa fac ...
 
ca nu am tinut deloc regim ....... e vina mea ........ dar tot eu o repar ............

Liviutzza 18 apr 2010 16:10:52

Re: am nevoie de ajutor, in legatura cu cat sport trebuie sa fac ...
 
Citat:

Anterior postat de Anca77yvb (Post 155718)
ca nu am tinut deloc regim ....... e vina mea ........ dar tot eu o repar ............

pai de asta iti spuneam sa mananci 1200 de kcalorii,vei slabi oricum,si cand vei termina regimul vei putea sa papi un pic mai mult fara sa te ingrasi!Si eu am slabit 18 kg acum cativa ani,si cand am revenit la un regim normal m-am ingrasat inapoi!
Apropo..si eu sunt tot din Bacau:D cati ani ai?>:D<>:D<

Anca77yvb 18 apr 2010 16:14:00

Re: am nevoie de ajutor, in legatura cu cat sport trebuie sa fac ...
 
24 de ani , tu? sincer stii de ce m-am apucat de slabit ..... ca sa ii inchid gura cuiva care m-a facut grasa ........

Liviutzza 18 apr 2010 16:17:01

Re: am nevoie de ajutor, in legatura cu cat sport trebuie sa fac ...
 
Citat:

Anterior postat de Anca77yvb (Post 155725)
24 de ani , tu? sincer stii de ce m-am apucat de slabit ..... ca sa ii inchid gura cuiva care m-a facut grasa ........

eu am 22:D cand am slabit prima oara:)) tot din motivul asta m-am apucat!Dar nu trebuie sa o faci doar pentru ca o persoana e prea limitata si nu stie sa jigneasca decat in modul asta,trebuie sa o faci pentru tine!Sa fii tu fericita!>:D<>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:39:53.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO