forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sport (http://forum.slabute.ro/sport/)
-   -   Cate calorii ar trebui sa ardem prin sport pe zi? (http://forum.slabute.ro/sport/cate-calorii-ar-trebui-ardem-sport-zi-3189.html)

anqutz 10 apr 2011 14:31:58

Re: Pentru a slabi trebuie sa arzi mai multe calorii decat consumi. ???????
 
Citat:

Anterior postat de AnnaIulia (Post 616102)
salutare slabutelor !!
Asta inseamna ca daca eu consum 1000 calorii pe zi si ard in jur de 1800 calorii = 800 calorii in minus...asa putin??:P

Buna. E ft mult, in conditiile in care se recomanda sa dai jos 0,5 kg/sapt. Pt asta trebuie un deficit de 500 de kcal. Pt a pierde 1 kg de garasime trebie sa arzi aprox 7700 de kcal, deci daca arzi 800 de kcal/zi vei da jos putin peste 3 kg/luna.

ancad26 30 apr 2011 14:37:26

Re: Cate calorii ar trebui sa ardem prin sport pe zi?
 
Uau nu am stiu ca treb 7700 cal arse pt un kg de grasime !

good to know !
eu incerc zilnic 600-700 sa ard ! dar cel mai important e ca pielea / tonusul si psihicul meu se simte grozav de cand fac sport ! inainte eram o lenesa cu L mare !!

labello 18 ian 2013 17:00:17

Re: Pentru a slabi trebuie sa arzi mai multe calorii decat consumi. ???????
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 616113)


Buna. E ft mult, in conditiile in care se recomanda sa dai jos 0,5 kg/sapt. Pt asta trebuie un deficit de 500 de kcal. Pt a pierde 1 kg de garasime trebie sa arzi aprox 7700 de kcal, deci daca arzi 800 de kcal/zi vei da jos putin peste 3 kg/luna.



CATTTTTTTTTT??????????????????:-o:-o:-o:-o:-o uite ca atotstiutoarea de mine :)) nu stia treaba asta........ cu siguranta nu o sa uit.... :|

ca sa fiu on-topic: eu incerc sa fac cam 6-700 la stationara (50 de min aprox) plus inca ceva pe langa, fie pentru abdo-solduri-coapse, fie doar abdo....

anqutz 06 feb 2013 09:59:22

Re: Pentru a slabi trebuie sa arzi mai multe calorii decat consumi. ???????
 
Citat:

Anterior postat de labello (Post 1207604)
CATTTTTTTTTT??????????????????:-o:-o:-o:-o:-o uite ca atotstiutoarea de mine :)) nu stia treaba asta........ cu siguranta nu o sa uit.... :|

ca sa fiu on-topic: eu incerc sa fac cam 6-700 la stationara (50 de min aprox) plus inca ceva pe langa, fie pentru abdo-solduri-coapse, fie doar abdo....

Da, din păcate, nu e asa de usor să slăbești pe termen lung și să te menții. :P Cred că am exagerat voit cu formula aceea, însă un kg de grasime se duce cu un deficit de 7700 de kcal, cel puțin teoretic.

Dacă vrei să arăți extraordinar de bine trebuie să variezi bicileta aceea cu alt program de sport, care să-ți antreneze toți mușchii.

happygirldiana 06 feb 2013 10:00:33

Re: Pentru a slabi trebuie sa arzi mai multe calorii decat consumi. ???????
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 1218843)


Da, din păcate, nu e asa de usor să slăbești pe termen lung și să te menții. :P Cred că am exagerat voit cu formula aceea, însă un kg de grasime se duce cu un deficit de 7700 de kcal, cel puțin teoretic.

Dacă vrei să arăți extraordinar de bine trebuie să variezi bicileta aceea cu alt program de sport, care să-ți antreneze toți mușchii.

Sunt off-topic dar aici te-am prins:Ancaaaa,ce mai faaaaci?:)>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:14:25.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO