forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sport (http://forum.slabute.ro/sport/)
-   -   Ciclismul ingroasa picioarele? (http://forum.slabute.ro/sport/ciclismul-ingroasa-picioarele-3899.html)

TeodoraM 20 mai 2010 19:17:17

Ciclismul ingroasa picioarele?
 
Mereu mi-am facut probleme ca daca voi merge cu bicicleta in scopul de a slabi,mi se vor ingrosa picioarele si nu voi scapa de grasimea corporala.
Ce spuneti?:-/

LicuriciColorat 20 mai 2010 20:11:08

Re: Ciclismul ingroasa picioarele?
 
Citat:

Anterior postat de TeodoraM (Post 194664)
Mereu mi-am facut probleme ca daca voi merge cu bicicleta in scopul de a slabi,mi se vor ingrosa picioarele si nu voi scapa de grasimea corporala.
Ce spuneti?:-/


din cate stiu eu nu prea exista posibilitatea asta
din contra face muschiuletul frumos,zic eu:D

deadcountess 20 mai 2010 21:06:13

Re: Ciclismul ingroasa picioarele?
 
Citat:

Anterior postat de TeodoraM (Post 194664)
Mereu mi-am facut probleme ca daca voi merge cu bicicleta in scopul de a slabi,mi se vor ingrosa picioarele si nu voi scapa de grasimea corporala.
Ce spuneti?:-/

Ar fi o posibilitate, dar cred ca e valabila doar in cazul ciclismului de performanta.

andra_aly 20 mai 2010 21:09:03

Re: Ciclismul ingroasa picioarele?
 
Citat:

Anterior postat de TeodoraM (Post 194664)
Mereu mi-am facut probleme ca daca voi merge cu bicicleta in scopul de a slabi,mi se vor ingrosa picioarele si nu voi scapa de grasimea corporala.
Ce spuneti?:-/

Fi sigura ca daca faci sport, scapi de grasime;) te poti masura si asa sti daca scazi sau nu;) sunt fete care fac bici(de aia de camera) si s-au modelat frumos. in nici un caz nu s-au facut ca arnold:P si cu bici normala cred ca e si mai bine. faci picioare de invidiat;)
deci stai linistita:)

Red_Rose 30 mar 2011 17:37:02

Re: Ciclismul ingroasa picioarele?
 
dar arde ceva calorii ? :) e unicul sport care imi place :D

anqutz 30 mar 2011 17:39:57

Re: Ciclismul ingroasa picioarele?
 
Citat:

Anterior postat de Red_Rose (Post 598064)
dar arde ceva calorii ? :) e unicul sport care imi place :D

Uite aici consumul caloric pt ciclism: Consum calorii la Ciclism (15 km/h) - Calculator calorii - Slabute.ro, Consum calorii la Ciclism (20 km/h) - Calculator calorii - Slabute.ro.

moniniful 11 apr 2011 23:17:05

Re: Ciclismul ingroasa picioarele?
 
si eu folosesc de ceva vreme bicicleta ca mijloc de transport si imi place ca exercitiul fizic, desi urasc bicileta statica. pe bicicleta statica obosesc mult mai repede...cand ciclezi prin oras mai alternezi vitezele..mai urci un deal, cobori o vale :P

eu nu ciclez de multa vreme, dar m-am mai uitat pe la englezoaicele cicliste cu vechime (care isi duc inclusiv copiii mici la gradinita in spatele lor pe bicicleta) si toate au o super silueta. la gambe nu m-am uitat in mod special, dar voi incerca sa le analizez pt tine si voi reveni :))

ianna 12 apr 2011 13:30:42

Re: Ciclismul ingroasa picioarele?
 
Citat:

Anterior postat de TeodoraM (Post 194664)
Mereu mi-am facut probleme ca daca voi merge cu bicicleta in scopul de a slabi,mi se vor ingrosa picioarele si nu voi scapa de grasimea corporala.
Ce spuneti?:-/

de ingrasat nici vorba:)) de modelat frumos, da!:)

Ciclismul nu ingrasa ci modeleaza musculatura frumos...si nu cred ca vei sta tu cu orele zilnic pe bicicleta ca sa ajungi sa faci musculatura foarte evidenta;) Si chiar si asa... ce frumos arata un picior modelat dupa ciclism:x decat de grasimitza si celulita statului pe loc;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:41:37.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO