forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sport (http://forum.slabute.ro/sport/)
-   -   Clubul sportaholicilor mai mult sau mai putini anonimi (http://forum.slabute.ro/sport/clubul-sportaholicilor-mai-mult-sau-mai-putini-anonimi-12291.html)

niculina04 03 iun 2013 12:29:08

Re: Clubul sportaholicilor mai mult sau mai putini anonimi
 
Citat:

Anterior postat de Khali (Post 1266599)
Arunca-l...asta nu-i prietenul tau :)) Mereu nu incetez sa ma mir cum femeile se lasa asa derutate de cantar, cand de fapt pe nimeni nu intereseaza ce cifra e pe cantar, barbatilor cu atat mai putin le pasa. Sunt femei slabute, dar cu burtica...eu nu le consider mai atragatoare decat un corp mai plin, dar proportionat de sport.

Oricum fiecare femeie e frumoasa in felul ei, important e ca munca in a ne face si mai frumoase sa nu ne streseze, ci sa ne faca tot mai multumite de faptul ca depunem eforturi pentru noi.

De fiecare data cand ma gandesc la o mamica ce face sport, asta imi vine in minte :) Gandeste-te ca nu faci asta numai pentru tine si ca pentru fetitele tale esti un exemplu constant. A, si cu traducerea: 'Ma gandeam sa ma opresc...pana cand am observat cine ma priveste".

http://forum.slabute.ro/slabuta/khal...agine53380.jpg

Ai dreptate :) munca ne face frumoase si increzatoare;)
Referitor la poza "mami fac si eu sport cu tine?"asta aud de fiecare data cand sunt libere,ne impiedicam una de alta :)) dar e asa placut :x:x:x

margutza 03 iun 2013 15:30:20

Re: Clubul sportaholicilor mai mult sau mai putini anonimi
 
Buna fete!
Vineri:
Sarit coarda, abdomene cu greutati si lucrat la picioare cu greutati, am facut febra .....la maini
Sambata:
Ne-a lasat program la libera alegere si am facut asa : abdomene cu mingea, cu greutati de 4 kg, se stie in fiecare mana,sarit coarda.....si multe altele timp de 2h.

miris 03 iun 2013 22:59:36

Re: Clubul sportaholicilor mai mult sau mai putini anonimi
 
Duminica: 30 minute CHLX Burn Circuit 3 - s-a lasat cu ceva febra musculara
Luni, la sala: 30 min. Tae Bo
20 min. Fitness
10 min. streching

Maine sper sa nu am febra musculara prea nasoala si sa ajung la volei, la meciul saptamanal cu prietenii mei.

Khali 04 iun 2013 08:04:22

Re: Clubul sportaholicilor mai mult sau mai putini anonimi
 
Luni: 40 min full body cu greutati; 45 min Tae Bo Rockin' Buns; 300 sarituri coarda.

ladyamneth 04 iun 2013 08:52:32

Re: Clubul sportaholicilor mai mult sau mai putini anonimi
 
neata! pot sa ma laud, pot, pot? ;;)
In sfarsit mi-am comandat ganterele reglabile si ajung saptamana viitoare...me very happy :D
Ieri am facut o proba cu Burn Circuit 1, imi place tare mult dar mi-e ciuda ca nu am greutatile inca sa pot sa continui...

Sa aveti o zi minunata! >:D<

Kclaudyia 04 iun 2013 12:57:21

Re: Clubul sportaholicilor mai mult sau mai putini anonimi
 
Ce faceti sportivelor!

Eu am cam lipsit de la apel, dar sport tot am facut, ofc..
Am intrat in sapt a 3a de Body Beast.. Dar am cam luat tzeapa cu programul, nu m-am uitat in sapt a doua cum sunt puse wirkout-urile, am crezut ca sunt aceleasi in aceleasi zile, ca l;a CHLX, in schimb am observat ca erau altfel puse, de ex in sapt 1 aveai 2 workouturi ptr Chest&Tris (bine, eu nu le-am facut pe amandoua, ca nu vreau piept mare, am facut cardio instead), si in sapt a doua aveai 2 workout0uri ptr Back and Bis (in 2 zile diferite ofc).. Dar nu-i problema..

Oricum eu nu vreau sa lucrez aceiasi muschi de doua ori, mai degraba fac ceva HIIT, plyo in loc.

Schimbari nu mi se pare ca sunt asa mari.. adica or fi, poate nu le vad eu..
Se observa o mica diferenta la maini, un pic la abdomen si la bum bum, parca e mai ridicat.. Inca nu vreau sa pun nici o poza, mai astept sa se faca o luna :D

Luni BB Build Legs + 10 min plyo (miscari din Zwow).. Am vrut sa fac mai mult de 10 min, dar eram terminata dupa Legs.. E greu tata rau de tot, plus ca am grescut greutatile :D

Kclaudyia 04 iun 2013 12:58:01

Re: Clubul sportaholicilor mai mult sau mai putini anonimi
 
Citat:

Anterior postat de ladyamneth (Post 1266928)
neata! pot sa ma laud, pot, pot? ;;)
In sfarsit mi-am comandat ganterele reglabile si ajung saptamana viitoare...me very happy :D
Ieri am facut o proba cu Burn Circuit 1, imi place tare mult dar mi-e ciuda ca nu am greutatile inca sa pot sa continui...

Sa aveti o zi minunata! >:D<

De unde le=ai comandat? si cat te-au costat?

ladyamneth 04 iun 2013 13:14:49

Re: Clubul sportaholicilor mai mult sau mai putini anonimi
 
Citat:

Anterior postat de Kclaudyia (Post 1267054)

De unde le=ai comandat? si cat te-au costat?

de la Decathlon, ca mi-era lene sa merg eu la magazin :)) (majoritatea sunt inafara orasului).
E valiza aceea cu ganterele reglabile de 20 kg total, ai pus tu poza parca undeva, 46 euro au fost :D

miris 04 iun 2013 19:39:25

Re: Clubul sportaholicilor mai mult sau mai putini anonimi
 
1h 30 min. de volei cu gasca. E curata relaxare dupa febra musculara facuta duminica cu CHLX-ul si batuta in cuie ieri, la sala.
Maine am sala iar, se pare, asa ca joi va fi CHLX sau pauza. Vad eu cum mi se cere.
Voi cum sunteti azi? Gata sportul?

ladyamneth 04 iun 2013 20:28:02

Re: Clubul sportaholicilor mai mult sau mai putini anonimi
 
Raportez: Lower 20 Class (Turbo Fire) si 3T (Turbo Jam)
O seara placuta! >:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:19:06.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO