Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Joggingul,dragostea mea

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 18 ian 2010, 23:14:18
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Joggingul,dragostea mea

Planuiesc de mult sa deschis subiectul asta despre jogging si am tot amanat.Nici acum nu am prea mult timp,dar pentru ca una dintre fetele noi m-a intrebat m-am decis sa o fac.
Poate ar trebui sa va spun mai intai despre experienta mea personala despre jogging si apoi teoria
Cea mai mare greseala pe care o faceam in vremurile in care mi se pareau nebuni cei care alergau era ca...alergam.Joggingul nu e alergat,sau cel putin nu la inceput.Trebuie sa iti gasesti ritmul tau,lent,care sa iti permita sa respiri si sa mentii efortul cat mai mult timp.Eu cred ca de asta rezist sa alerg destul de bine,spre deosebire de Pogsteru care cand iese singur la alergat si vine acasa dupa 30 de minute terminat(sedinta noastra e cam de o ora fara incalzire).Si imi spune ca pur si simplu alearga prea repede,ca atunci cand sunt eu cu el e ok ca mentine ritmul meu,dar singur face efortul prea mare si e terminat in 30 de minute.
Joggingul e un cardio,deci ideea e sa facem efortul cat mai mult timp,sa mentinem inima batand cat mai mult timp.
Eu alerg destul de incet,adica daca Pogsteru face nordic walking pe langa mine e ok,avem aproape acelasi ritmDar e ok asa cum e ca nu fac vreun concurs de viteza.
Daca vreti sa va apucati de alergat trebuie mai intai sa vedeti un medic sa fiti siguri ca aveti voie sa faceti asa un sport.
Si sa aveti rabdare.Incepeti prin a merge intai in ritm cat mai rapid.Daca kilogramele sunt multe osa fie mai greu la inceput.Eu cand m-am apucat de alergat mi-a fost destul de usor pentru ca aveam deja experienta zilnica cu tae-bo.Dar Pogsteru nu a putut alerga.Il dureau glezenele,oasele picioarelor.Asa ca rusinat mergea pe langa mine,de fapt facea nordic walking.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #2 (permalink)  
Vechi 18 ian 2010, 23:21:01
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Joggingul,dragostea mea

Dupa vreo saptmana a inceput sa alerge cate 5 minute,apoi 10minute iar nordic walking,adica un mers mai rapid si tot asa.
Daca eu am putut alerga din a doau zi o ora,lui i-au trebuit vreo 2 saptamani.La el a fost un progres clar.Dar eu nu am mai progresat.Adica eu tot la ora aia raman.Si dupa 2 luni de pauza de jogging mi-au trebuit din nou exact 2 zile sa pot alerga din nou o ora.Lui ii trebuie din nou 2 saptamani.Dar dupa ce poate alerga o ora in ritmul meu progresul lui merge mai departe.Adica poate alerga ora aia cu o viteza enervanta pentru mine.
Va spun astea ca sa intelegeti ca fiecare suntem diferiti si la fiecare corpul functioneaza altfel.De aceea trebuie sa vedeti ce vi se potriveste voua si sa vedeti cum reactioneaza corpul vostru.
Deci,nu fiti vitezomane ca in 5 minute nu ai puteti alerga.
Si aveti rabdare.Eu inca invat sa am si inca ma enervez cand trece cate unul pe langa mine cu viteza si pe urma ma mai intalnesc odata cu el si descopar ca are pe putin 60 de ani.Si atunci prind speranta ca la 60 de ani o sa am si eu asa vitezaTraiesc intr-o tara de alergatori si asta ma fericeste tare.
Foarte importanti sunt papucii de alergat.Cumparati.va jogging shoes,articulatiile alergatorilor oricum se duc mai repede,macar sa va protejati cat de cat.
Incercati sa evitati alergatul ep beton chiar daca aveti papuci de alergat pe beton.Ai mei sunt pentru pamant si am alergat intr-o zi pe trotuar.A fost groaznic,simteam impactul cu asfaltul direct in genunchi.Cand o sa aveti cat de cat experienta la alergat sunt sigura ca o sa puteti face diferenta intre un alergat pe beton si unul pe pamant.Pamantul rulesssss
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3 (permalink)  
Vechi 18 ian 2010, 23:27:51
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Joggingul,dragostea mea

Acum pentru noi fetele sutienul e sfant.Mai ales pentru cele mai dotate ca mine de la mama natura.Impactul asupra sanilor e foarte mare.De aceea daca va decideti sa va apucati serios de jogging investiti bani intr-un sutien bun care sa sustina bine.
Eu mai am si protectoare pentru genunchi ,is niste chestii care atat protejeaza in caz de cazatura,dar protejeaza si rotula.Sunt destul de faine si imi simt genunchii foarte calzi destul de repede.
Incalzirea e sfanta.Asta am descoperit-o singura.Noi incepem cam cu 10-15 minute de mers rapid pana incepem alergatul.Si la urma tot asa,mergem cam 10 minute,sa ne racim.
Prima febra musculara a fost crunta.Dar si mi-a deschis ochii.La jogging se folosesc cam 70% din muschii corpului.Si asa e,ma dureau muschii dintre sani si spate.In afara faptului ca nu ma puteam aseza pe veceu de durere.A fost groaznic dar am constientizat care muschi sunt lucrati.Eu am simtit ca toti,nu doar 70%.
Din pacate eu cred ca am facut ceva fals.Sau poate sunt doar kiloramele in plus de vina.De fapt pentru noi ,astea mai supraponderale joggingul nu e prea recomdat.Pentru ca presiunea asupra oaselor e destul de mare doar de la kilograme.
Asa ca eu m-am ales cu dureri destul de maride genunci.E adevarat ca pe parcurs am invatat cum sa ma protejez,ce papuci sa aleg,cum sa alerg si pe unde.Si lainceput nici nu faceam incalzirea.Asa ca genunchii au inceput sa ma doara din ce in ce mai tare.Spre sfarsit am inceput sa iau un supliment pentru cartilaje,e ca o pulbere de gelatina,habar nu am daca functioneaza ca nu am luat doar putin timp.Dar o sa iau din nou acum pentru ca de data asta vreau sa fac totul ca la carte.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4 (permalink)  
Vechi 18 ian 2010, 23:35:59
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Joggingul,dragostea mea

Luati-va apa cu voi,eu am o curea cu 2 sticlute,e speciala pentru alergat.E o minune,pentru ca la inceput trebuia sa alerg doar pe langa cimitir unde gaseam apasa beau.Apoi am cumparat cureau si sunt libera.Nu veti putea duce la sfarsit o ora de cardio fara apa,Deci beti cat simtiti nevoia.
Eu in vara am mai avut o probelma.Incepusem sa am crampe musculare.Am spus ca de alergat.Asa si era,doar ca nu de la ce credeam eu.Crampele musculare sunt un semn al demineralizarii,la jogging transpiram destul de tare,adica foarte tare mai ales vara.Si prin transpiratie se pierd destul de multe minerale.Asa ca trebuie sa veti grija.Vara e recomadata apa minerala pentru mineralizarea corpului,si noi avem aici si un suc de mere la sticla care e folosit de cei ce alearga la maraton.
Cum m-am simtit dupa ce am inceput sa alerg .....ca la 18 ani,generic spus.Cu un corp nou,sanatos si neobosit(asta in cazul in care ziua mea de munca si scoala incepe la 5 si se termina la 17,fumez cam 2 pachete de tigari pe zi).Dar imi faceam timp de sport.Si se vedea.Acum nu fac nimic,nu merg la munca,nu merg la scoala,si ma simt ca o babaMulte dintre probeleme mele de sanatate au disparut.
La ce vreau sa va mai atentionez.Cantarul.Deci eu in 2 luni am slabit un kilogram jumatate.Asa arata cantarul.Ma apuca depresia dupaprima luna.Atata sport si totusi asa putine kilograme.Dar ca norocul,la inceputul primei luni probasem niste haine care nu imi erau bune,abia ma incheiam la ele,sub nici o forma nu puteam iesi cu ele.Pentru ca stiti si voi,cu cat sunt hainele mai stramte,cu atat ies suncile mai tare.Dupa prima luna am imbracat hainele respective la un spectacol de la scoala.Incredibil,nu?Pierdusem extrem de bine in centimetrii si se vedea foarte tare.Deci corpul meu a crescut muschi multi si grei si a scapat de grasime.Deci la cantar nu se vedea nici o branza,dar la corp era o schimbare enorma.Deci de patiti asa nu va panicati,e de bine.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5 (permalink)  
Vechi 18 ian 2010, 23:42:26
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Joggingul,dragostea mea

Si acum,cand sa alergam.Oricand,eu am alergat de foarte putine ori in prima parte a zilei,si niciodata dimineata.Doar dupa amiaza ca atunci aveam timp,de cele mai multe ori spre 19-20 seara in timpul verii ca atunci se mai racorea.
Teoria spune la fel,oricand,e adevarat ca dimineata corpul foloseste direct din rezervele de grasime.Si sa fiti sigura ca sunteti in stare sa alergati ep stomacul gol,pentru mine sa alerg pe stomacl gol ar fi o vizita sigura la urgenta.
Nu alergati niciodata cand sunteti raciti sau aveti viroze respiratorii.Riscati un mare stop cardiac pentru ca corpul nostru nu mai este in stare sa pastreze temperatura corpului.Deci aveti iarasi grija si mai bine stati linistite in casa.
Eu asta vara insa am simtit ca vine raceala.Oricum simti cam cu 2 zile,o zi inainte ca racesti.Si am spus ca e ok,puteam respira foarte bine,era doar senzatia aia de usturime in gat si cap umflat.Si puteam jura ca o sa racesc,asa ca am zis sa folosesc ultima sansa de alergat inainte de raceala.Daca ma simteam ciudat ma opream.Dar a fost ok si minune...a disparut si raceala
Si aveti grija sa nu va impiedecati de crengi sa va rupeti gatul.Eu ma impiedic constant in padurea unde alerg.Bine,eu ma impiedic si pe strada....dar cascati ochii mari.
Ma mai gandesc ce sa va spun si revin.
A...si incercati sa nu alergati mai mult de o ora.Dupa o ora corpul nu mai consuma din grasime,chiar daca grasimea e acolo.Incepe sa consume din muschi,si muschii sunt sfinti pentru slabit.Asa ca rezumati-va la o ora de jogging.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #6 (permalink)  
Vechi 19 ian 2010, 00:24:56
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Joggingul,dragostea mea

intrebare...
acuma iarna e ok sa alergi afara?? adica eu am iesit in curte sa sar coarda, am facut incalzire etc, dar dupa un minut, doua de sarit simteam ca nu pot respira bine, sau ceva de genul. eu iarna prefer banda si si pe banda, nu-mi prea place sa alerg, prefer mersul rapid si cu inclinatie

mi-ai facut pofta de alergat. la vara pe pista cu mine..sper sa nu-mi rup ceva
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #7 (permalink)  
Vechi 19 ian 2010, 00:36:28
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Joggingul,dragostea mea

Dorutza,eu alerg pe vremea asta.Si mi se pare perfect.Pentru mine.Tie se pare ca nu iti prieste.Si iarna mea momentan inseamna intre 0 si 4 grade.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #8 (permalink)  
Vechi 19 ian 2010, 00:37:56
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Joggingul,dragostea mea

Si mai am un exemplu,asta vara,cand erau caldurile alea groaznice si pentru mine era un chin doar sa vin de la scoala la prele pranzului,vedeam oameni la jogging.Si eu abia puteam seara,cand se racorea.Ma uitam la ei si ma curceam.Deci eu as zice mai bine sa nu iesi la alergat daca simti ca nu pti respira.Poate tu esti dintre aia de pot alerga pe canicula
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #9 (permalink)  
Vechi 19 ian 2010, 00:45:36
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Joggingul,dragostea mea

Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
Si mai am un exemplu,asta vara,cand erau caldurile alea groaznice si pentru mine era un chin doar sa vin de la scoala la prele pranzului,vedeam oameni la jogging.Si eu abia puteam seara,cand se racorea.Ma uitam la ei si ma curceam.Deci eu as zice mai bine sa nu iesi la alergat daca simti ca nu pti respira.Poate tu esti dintre aia de pot alerga pe canicula
sa-mi amintiti sa-mi pun ceva pe cap, sa nu fac insolatie atunci
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #10 (permalink)  
Vechi 19 ian 2010, 15:12:56
bogica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 13 ian 2010
Locaţie: cluj-napoca, Romania
Vârsta: 34
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 56kg
Mesaje: 87
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Joggingul,dragostea mea

Buna mishutza! te felicit k ai deschis acest subiect despre jogging, mai nou si eu practic acest sport. Datorita tzie am aflat niste lucruri interesante si bine de stiute.
Apropo si eu fac jogging chiar daca este iarna, nu trebuie sa pierdem niciun minut in + daca vrem sa aratam bine
bogica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2006 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1232 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
alergat, cardio, jogging, sport

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Joggingul creeaza dependenta karmara Sport 52 23 mar 2012 15:34:48
Colega mea mishutza Motivatie 9 19 iul 2010 12:59:48
Ras_cristalin-"… dragostea mi-a dat linistea interioara ca sa incep "renovarea" exteriorului" Slabuta De vorba cu slabutele... 5 24 iun 2010 10:41:29
Noua mea dieta :D cyberangel Dieta Rapida 14 14 ian 2010 23:37:02
Povestea mea... amelie "Am slabit..." - Povesti de succes 15 28 nov 2009 14:29:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole