forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sport (http://forum.slabute.ro/sport/)
-   -   Ce exercitii sa fac ca sa slabesc la picioare si sa scap de solduri? (http://forum.slabute.ro/sport/exercitii-fac-ca-slabesc-picioare-scap-solduri-2853.html)

drama queen 20 feb 2010 22:49:28

Ce exercitii sa fac ca sa slabesc la picioare si sa scap de solduri?
 
astept sfaturi din partea voastra ref la sport :)
vreau sa slabesc la picioare si sa scap de solduri astept recomandari de sport ce am enumerat mai sus
imi doresc sa scap de ele si pt asta ma voi tine de sport :)cum trebuie , dar nu mi-ar placea sa fac un anume sport sa ma tin de el ca la carte si sa nu am rezultate de aceea va cer sfaturi din propria experienta:D

si inca ceva de la talie in sus arat excelent.. dar de talie in jos oribil:( ce imi recomandati?>:D<

Slabuta 20 feb 2010 22:56:57

re: Ce exercitii sa fac ca sa slabesc la picioare si sa scap de solduri?
 
Citat:

Anterior postat de drama queen (Post 93676)
astept sfaturi din partea voastra ref la sport :)
vreau sa slabesc la picioare si sa scap de solduri astept recomandari de sport ce am enumerat mai sus
imi doresc sa scap de ele si pt asta ma voi tine de sport :)cum trebuie , dar nu mi-ar placea sa fac un anume sport sa ma tin de el ca la carte si sa nu am rezultate de aceea va cer sfaturi din propria experienta:D

si inca ceva de la talie in sus arat excelent.. dar de talie in jos oribil:( ce imi recomandati?>:D<

Astea sunt pentru picioare: Exercitii pentru muschii membrilor inferioare
Bicicleta eliptica, stepper, zumba.

Orice tip de sport ajuta, conditia e sa fie practicat cu regularitate ;)

drama queen 20 feb 2010 22:59:47

re: Ce exercitii sa fac ca sa slabesc la picioare si sa scap de solduri?
 
da, dar stii azi am vazut ca nu mai am nici pieptul asa de mare si de la talie in sus .. arat aiurea si in jos balena..:(am remarcat ca numai de acolo am slabit:)

riky 20 feb 2010 23:12:20

re: Ce exercitii sa fac ca sa slabesc la picioare si sa scap de solduri?
 
Citat:

Anterior postat de drama queen (Post 93686)
da, dar stii azi am vazut ca nu mai am nici pieptul asa de mare si de la talie in sus .. arat aiurea si in jos balena..:(am remarcat ca numai de acolo am slabit:)

uite si eu am aceeasi prbl si fac spinning (bicicleta stationara) si sa stii k au inceput sa dispara sunculitele de pe solduri .eu combin 45 de minute spinning x 3 zile /saptamana si dupa cele 45 de minute fac 50 de abdomene si 5-6 serii de exercitii pt coapse interioare pt k am probleme si cu abd si coapsele...si dau deja rezultate dupa o saptamana la mine....au inceput muschii sa se tonifieze....deci poti incerca spinningul pt solduri si picioare....poate da rezultate si la u

ianna 20 feb 2010 23:40:52

re: Ce exercitii sa fac ca sa slabesc la picioare si sa scap de solduri?
 
bicicleta, mersul/jogging si pilates

carinush 28 feb 2010 14:45:54

re: Ce exercitii sa fac ca sa slabesc la picioare si sa scap de solduri?
 
am o nelamurire . taebo nu este bun pentru subtierea picioarelor ?

ianna 28 feb 2010 15:02:46

re: Ce exercitii sa fac ca sa slabesc la picioare si sa scap de solduri?
 
Citat:

Anterior postat de carinush (Post 101151)
am o nelamurire . taebo nu este bun pentru subtierea picioarelor ?

depinde care sesiune/nivel faci... eu am observat ca marea majoritate sunt axate pe abdomen si upper body

carinush 28 feb 2010 17:49:55

re: Ce exercitii sa fac ca sa slabesc la picioare si sa scap de solduri?
 
fac cardio.

Alynuta 20 mar 2010 14:24:46

re: Ce exercitii sa fac ca sa slabesc la picioare si sa scap de solduri?
 
Si eu mi-am luat bibicleta,crezi ca scap de solduri ?bineinteles folosind-o regulat.

ianna 20 mar 2010 15:15:51

re: Ce exercitii sa fac ca sa slabesc la picioare si sa scap de solduri?
 
Citat:

Anterior postat de carinush (Post 101249)
fac cardio.

majoritatea sedintelor tae-bo sunt cardio dar ce fel de cardio, adica exte axat pe abdomene in picioare si jos, sau pe fortza, sau e de beginners etc

Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 124064)
Si eu mi-am luat bibicleta,crezi ca scap de solduri ?bineinteles folosind-o regulat.


depinde de constructia ta...de solduri n-ai sa scapi:))dar de sunculitele de pe solduri, probabil ca da:)dar nu se va intampla in 2-3 zile sau 2 luni...trebuie lucrat bine si indelungat... bine nu stiu nici cum e constructia ta...dar ma gandesc la mine ...eu sunt predispusa sa pun grasime si sa dau jos foarte greu la solduri si picioare... si evident ca cere mult timp de lucrat la partile astea ale corpului


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:55:40.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO