forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sport (http://forum.slabute.ro/sport/)
-   -   Exercitiile zilnice (http://forum.slabute.ro/sport/exercitiile-zilnice-9781.html)

Georgii 21 iul 2011 15:50:05

Exercitiile zilnice
 
Buna.Am deschis acest subiect pentru a ma documenta putin din raspunsurile care le voi primi:">.Deci fetelor(si baietilor) spuneti'mi si mie (daca aveti placerea)ce exercitii,ce tip de sport faceti voi mai des si da rezultate..Ca eu as vrea sa intensific un pic programul meu de sport zilnic si nu stiu cu ce as putea incepe.Ca m'am plictisit de vechile exercitii de pe internet..in fiecare zi aceleasi..:-s.
Daca e cineva amabil sa ma ajute ii raman recunoscatoare:).

LicuriciColorat 21 iul 2011 16:19:15

Re: Exercitiile zilnice
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 730912)
Buna.Am deschis acest subiect pentru a ma documenta putin din raspunsurile care le voi primi:">.Deci fetelor(si baietilor) spuneti'mi si mie (daca aveti placerea)ce exercitii,ce tip de sport faceti voi mai des si da rezultate..Ca eu as vrea sa intensific un pic programul meu de sport zilnic si nu stiu cu ce as putea incepe.Ca m'am plictisit de vechile exercitii de pe internet..in fiecare zi aceleasi..:-s.
Daca e cineva amabil sa ma ajute ii raman recunoscatoare:).

helay Georgii:-*
Eu de 3 ani fac sala,din care o parte cardio cealalta exercitii cu greutati,imi place sala,insa eu as recomanda'o doar pt tonifiere,conturarea muschiului si nu pt slabit,deci pt mentinere((stiu ca se bat cap in cap parerile mele,insa eu alta alternativa n'am avut la noi in orash)
Acasa mai fac asa:hip-hop abs(super:x),tae-bo,insainty(pt cele care au rezistenta,nu e chiar usor,de obicei faceam doar 20min),am mai facut s kickboxing(e o combinatie intre tae-bo si box:)))),am incercat si altele insa nu m'au atras,raman fana celor trei prezentate+stepper(intre 20-40min pe zi)

aaa plus ca mai sar coarda uneori,am si un cerc pt hula-hoops,iar alergatu da randament daca iti place(mie una nu,desi tot am zis ca o sa fac un efort n'am reusit:D)

Georgii 21 iul 2011 16:31:54

Re: Exercitiile zilnice
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 730946)
helay Georgii:-*
Eu de 3 ani fac sala,din care o parte cardio cealalta exercitii cu greutati,imi place sala,insa eu as recomanda'o doar pt tonifiere,conturarea muschiului si nu pt slabit,deci pt mentinere((stiu ca se bat cap in cap parerile mele,insa eu alta alternativa n'am avut la noi in orash)
Acasa mai fac asa:hip-hop abs(super:x),tae-bo,insainty(pt cele care au rezistenta,nu e chiar usor,de obicei faceam doar 20min),am mai facut s kickboxing(e o combinatie intre tae-bo si box:)))),am incercat si altele insa nu m'au atras,raman fana celor trei prezentate+stepper(intre 20-40min pe zi)

aaa plus ca mai sar coarda uneori,am si un cerc pt hula-hoops,iar alergatu da randament daca iti place(mie una nu,desi tot am zis ca o sa fac un efort n'am reusit:D)

Super,si eu as merge la sala dar nu am voie pana la 18 anib-(.Si eu as vrea sa incep hip'hop abs..Dar nu stiu..video'urile care le gasesc nu explica pasii[-(.Tae'bo imi place,am incercat..#-o si insanity am facut doar 10 min parca:-ss.
Si mie mi'ar placea sa am stepper.8-}Dar nu am,inca:-L.

Da deci de coarda zic ca ma apuc de juma de an8-| si cu promisu'am ramasX_X.Dar pun punct ca asa nu se poate.M'am saturat sa slabesc,sa ma ingras si tot asa.Fara sport nu fac nimic=;.Asa ca ma bag la jumatate de ora de aerobica^:)^.

LicuriciColorat 21 iul 2011 16:36:31

Re: Exercitiile zilnice
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 730955)
Super,si eu as merge la sala dar nu am voie pana la 18 anib-(.Si eu as vrea sa incep hip'hop abs..Dar nu stiu..video'urile care le gasesc nu explica pasii[-(.Tae'bo imi place,am incercat..#-o si insanity am facut doar 10 min parca:-ss.
Si mie mi'ar placea sa am stepper.8-}Dar nu am,inca:-L.

Da deci de coarda zic ca ma apuc de juma de an8-| si cu promisu'am ramasX_X.Dar pun punct ca asa nu se poate.M'am saturat sa slabesc,sa ma ingras si tot asa.Fara sport nu fac nimic=;.Asa ca ma bag la jumatate de ora de aerobica^:)^.


Eu sala o fac de la 16 ani
poi la hip-hop abs pe care il fac eu nu exista insa nici nu tace,spune ce tra sa faci gen:2 pasi stanga,2 pasi dreapta,inainte-inapoi,prima data eram derutata.mi'a trebui cam o saptamana sa invat si acum fac exact o data cu ei,deci trebuie si putina rabdare,nimeni nu s'a nascut invatat,pana si cand am fost la aerobic si ne explica tipa in primele ore ma mai incurcam:)
poti sa ceri de ziua ta sau sa strangi bani daca vrei pt un stepper ori o bicicleta,si rolele sunt o buna alternativa,asa te si relaxezi,plimbi,faci si sport si te poti distra
poi daca zici ceva incerca sa te tii de cuvant,pana la urma pt tine o faci:)

Georgii 21 iul 2011 17:24:22

Re: Exercitiile zilnice
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 730957)
Eu sala o fac de la 16 ani
poi la hip-hop abs pe care il fac eu nu exista insa nici nu tace,spune ce tra sa faci gen:2 pasi stanga,2 pasi dreapta,inainte-inapoi,prima data eram derutata.mi'a trebui cam o saptamana sa invat si acum fac exact o data cu ei,deci trebuie si putina rabdare,nimeni nu s'a nascut invatat,pana si cand am fost la aerobic si ne explica tipa in primele ore ma mai incurcam:)
poti sa ceri de ziua ta sau sa strangi bani daca vrei pt un stepper ori o bicicleta,si rolele sunt o buna alternativa,asa te si relaxezi,plimbi,faci si sport si te poti distra
poi daca zici ceva incerca sa te tii de cuvant,pana la urma pt tine o faci:)

Gata am facut acele 30 min de aerobica(am intarziat cu intinsul rufelor:))).Da asa e ..trebuie sa ai rabdare sa inveti pasii..dar eu sunt de obicei o ''furtuna''si nu am rabdarea necesara sa vad ce explica aia:)).Dar inteleg repede:">.Pai eraa vorba in aprilie cand a fost ziua mea sa imi ia banda de alergat..si nu mi'au luat:-s.Asta e..imi iau eu pan'la urma.Pai bicicleta am( si stationara si de teren) dar le tin doar ca fapt diversx-(.

Adina14 21 iul 2011 18:58:38

Re: Exercitiile zilnice
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 730946)
helay Georgii:-*
Eu de 3 ani fac sala,din care o parte cardio cealalta exercitii cu greutati,imi place sala,insa eu as recomanda'o doar pt tonifiere,conturarea muschiului si nu pt slabit,deci pt mentinere((stiu ca se bat cap in cap parerile mele,insa eu alta alternativa n'am avut la noi in orash)
Acasa mai fac asa:hip-hop abs(super:x),tae-bo,insainty(pt cele care au rezistenta,nu e chiar usor,de obicei faceam doar 20min),am mai facut s kickboxing(e o combinatie intre tae-bo si box:)))),am incercat si altele insa nu m'au atras,raman fana celor trei prezentate+stepper(intre 20-40min pe zi)

aaa plus ca mai sar coarda uneori,am si un cerc pt hula-hoops,iar alergatu da randament daca iti place(mie una nu,desi tot am zis ca o sa fac un efort n'am reusit:D)

Hey, buna >:D< Unde ai facut kickboxing?Ai mers special la sala pentru asa ceva sau ai gasit programe si pe net? :-/

LicuriciColorat 21 iul 2011 19:02:41

Re: Exercitiile zilnice
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 731062)

Hey, buna >:D< Unde ai facut kickboxing?Ai mers special la sala pentru asa ceva sau ai gasit programe si pe net? :-/

>:D< helau
acasa am facut,de pe un torent l'am luat,avea daca nu ma insel undeva la 50 de min:D:-*

Adina14 21 iul 2011 19:03:48

Re: Exercitiile zilnice
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 731065)
>:D< helau
acasa am facut,de pe un torent l'am luat,avea daca nu ma insel undeva la 50 de min:D:-*

Merci :-* O sa-l caut si eu fiindca imi place tare mult sa boxez de una singura :))

LicuriciColorat 21 iul 2011 19:13:39

Re: Exercitiile zilnice
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 731066)

Merci :-* O sa-l caut si eu fiindca imi place tare mult sa boxez de una singura :))

cp:-*
dar sa nu'ti imaginezi ca e box pur:)),e mai mult un tae-bo combinat cu niste miscari din box:D,sper sa'ti placa

Georgii 21 iul 2011 19:21:51

Re: Exercitiile zilnice
 
daca m'ati vedea pe mine cum fac cardio kickboxing ati face pe voi de ras sincer:)).
ma gandesc ca trebuie sa dau jos si dau cu pumnu prea tare si dupa tot pe mine ma doare.a,si am fost acum vreo 3 saptamani la varmiu acasa si are sac de box..si mi'am zis sa incerc..si am dat acolo ca nebuna pana au curs apele dupa mine :)).distractiva treaba:)).


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:46:59.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO