forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sport (http://forum.slabute.ro/sport/)
-   -   Intepaturi fata in timpul sportului cardio (http://forum.slabute.ro/sport/intepaturi-fata-timpul-sportului-cardio-4130.html)

Slabuta 10 iun 2010 23:33:03

Intepaturi fata in timpul sportului cardio
 
Nu stiam ce titlu sa dau mai potrivit pentru ceea ce mi se intampla de catva timp :">

In timpul sportului cardio, mai ales cand transpir mult, cam dupa 10 minute, incepe sa ma intepe fata, si nu intr-un anume loc, ci toata fata inteapa.

Aveti idee de ce se intampla asta?

andra_aly 10 iun 2010 23:35:15

Re: Intepaturi fata in timpul sportului cardio
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 216065)
Nu stiam ce titlu sa dau mai potrivit pentru ceea ce mi se intampla de catva timp :">

In timpul sportului cardio, mai ales cand transpir mult, cam dupa 10 minute, incepe sa ma intepe fata, si nu intr-un anume loc, ci toata fata inteapa.

Aveti idee de ce se intampla asta?

Buna slabuta. am patit si eu asa. mai ales de la caldura. depinde... eu am si problema ca ma inrosesc toata:-s bine, acum vei crede ca e normal. dar te asigur ca nu prea este. ca stau asa dintr.o data si simt cum imi ia foc fata. si cateodata nu e tocmai frumos. ca daca sunt pe undeva are luma impresia ca ma rusinezx-(:-s
am patit si eu asa. ca niste furnicaturi?:-/

Slabuta 10 iun 2010 23:37:43

Re: Intepaturi fata in timpul sportului cardio
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 216072)

Buna slabuta. am patit si eu asa. mai ales de la caldura. depinde... eu am si problema ca ma inrosesc toata:-s bine, acum vei crede ca e normal. dar te asigur ca nu prea este. ca stau asa dintr.o data si simt cum imi ia foc fata. si cateodata nu e tocmai frumos. ca daca sunt pe undeva are luma impresia ca ma rusinezx-(:-s
am patit si eu asa. ca niste furnicaturi?:-/

Si eu ma inrosesc.... rau de tot.
Dupa ce termin sportul, stau mult timp cu apa rece pe fata si trece roseata, fierbinteala si intepaturile.

La mine parca ma pisca cineva, cu ceva ascutit:-/

andra_aly 10 iun 2010 23:39:57

Re: Intepaturi fata in timpul sportului cardio
 
Avem pielea sensibila. si poate si cum depui efort. altceva nu stiu ce ar putea fi...:-/ oricum nu e tare placut. eu ma gandeam sa ma duc la dermatolog pe tema asta cu roseata dar mi-e ca ma stoarce ala de bani fara rezultate:-s

Slabuta 10 iun 2010 23:45:28

Re: Intepaturi fata in timpul sportului cardio
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 216080)
Avem pielea sensibila. si poate si cum depui efort. altceva nu stiu ce ar putea fi...:-/ oricum nu e tare placut. eu ma gandeam sa ma duc la dermatolog pe tema asta cu roseata dar mi-e ca ma stoarce ala de bani fara rezultate:-s

Sigur ca exista o explicatie stiintifica, cand am timp chiar o sa caut informatii :)

andra_aly 10 iun 2010 23:51:33

Re: Intepaturi fata in timpul sportului cardio
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 216090)


Sigur ca exista o explicatie stiintifica, cand am timp chiar o sa caut informatii :)

Mie mi-a zis cineva ca asa patea si ea. m-a vazut intr-o zi pe tren si m-a intrebat si a zis ca si ea la fel. si a fost la medic, si-a facut analize si era ceva de la inima:-/
apai acum nu stiu... poate la ea era altceva:-/

deadcountess 11 iun 2010 08:17:41

Re: Intepaturi fata in timpul sportului cardio
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 216090)

Sigur ca exista o explicatie stiintifica, cand am timp chiar o sa caut informatii :)

Si eu pateam asa ceva cu mult timp in urma si s-a dovedit a fi lipsa de calciu.

Dio 11 iun 2010 10:15:38

Re: Intepaturi fata in timpul sportului cardio
 
Intepaturile sunt insotite si de orice fel de probleme cu respiratia?

Slabuta 11 iun 2010 10:38:58

Re: Intepaturi fata in timpul sportului cardio
 
Citat:

Anterior postat de Dio (Post 216320)
Intepaturile sunt insotite si de orice fel de probleme cu respiratia?

Hmm, eu zic ca e normal sa respir mai greu cand fac cardio intens :D
Acum nu imi dau seama, daca e mai greu ca inainte.:-/

Dar ceva meobisnuit nu am observat.

Slabuta 11 iun 2010 10:43:34

Re: Intepaturi fata in timpul sportului cardio
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 216189)
Si eu pateam asa ceva cu mult timp in urma si s-a dovedit a fi lipsa de calciu.

Acum 1 an la analiza mi-a iesit calciu si calciu ionic sub limita, dar atunci nu imi aduc aminte daca ma intepa fata.
Acum am observat senzatia asta foarte evident.
Cred ca va trebuie sa repet analizele, sa fie de la calciu:-/


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:57:56.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO