forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sport (http://forum.slabute.ro/sport/)
-   -   Power plate (http://forum.slabute.ro/sport/power-plate-11773.html)

mvthebest 08 aug 2012 19:22:33

Power plate
 
1 ataşament(e)
Face cineva power plate ? sau a facut pe ea ? :) Ataşament 11932

Anycyk90 08 aug 2012 19:29:28

Re: Power plate
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 1109370)
Face cineva power plate ? sau a facut pe ea ? :) Ataşament 11932

Eu am incercat acum un an la un salon,sincer nu prea am vazut rezultate desi am facut cam 10 sedinte.Te scutura vreo 10 minute si cam atat.
Poate altcineva a vazut ceva rezultate...
>:D<

mvthebest 08 aug 2012 21:18:36

Re: Power plate
 
Citat:

Anterior postat de Anycyk90 (Post 1109376)

Eu am incercat acum un an la un salon,sincer nu prea am vazut rezultate desi am facut cam 10 sedinte.Te scutura vreo 10 minute si cam atat.
Poate altcineva a vazut ceva rezultate...
>:D<

Aici e singura ''sala'' in apropiere. 20min sedinta, dar nu prea stiu cat o fi de bun. E mai mult masaj decat sport...

deadcountess 09 aug 2012 18:07:08

Re: Power plate
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 1109370)
Face cineva power plate ? sau a facut pe ea ? :) Ataşament 11932

Sincer eu nu am prea priceput cum functioneaza chestia asta.:-/ Singurele locuri unde am gasit de citit despre ea au fost paginile producatorilor si ma cam indoiesc ca informatiile de acolo ar fi chiar obiective, ei spun ca creste puterea si flexibilitatea musculara, scade celulita, dar eu chiar nu pricep legatura dintre o placa care iti tremura sub talpi si flexibilitate sau celulita:-/ Inteleg ca un aparat de masaj ar putea avea oarecare efect asupra celulitei de exemplu, dar chestia aia nu face decat masaj la talpi :))

Poate are cineva mai multe informatii si ne lamureste :)

mvthebest 09 aug 2012 20:20:12

Re: Power plate
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 1110171)
Sincer eu nu am prea priceput cum functioneaza chestia asta.:-/ Singurele locuri unde am gasit de citit despre ea au fost paginile producatorilor si ma cam indoiesc ca informatiile de acolo ar fi chiar obiective, ei spun ca creste puterea si flexibilitatea musculara, scade celulita, dar eu chiar nu pricep legatura dintre o placa care iti tremura sub talpi si flexibilitate sau celulita:-/ Inteleg ca un aparat de masaj ar putea avea oarecare efect asupra celulitei de exemplu, dar chestia aia nu face decat masaj la talpi :))

Poate are cineva mai multe informatii si ne lamureste :)

Eu nu prea am auzit sau vazut placa dinasta pana recent. Aici ei o numesc sport. Te pui pe mai multe parti si re vibreaza cata aia. E adevarat ca uneori mai si transpiri,dar foarte putin...

Sunt curioasa daca a facut vre-o slabuta si daca chiar are si ea vre-un rol.

mvthebest 09 aug 2012 21:47:39

Re: Power plate
 
1 ataşament(e)
Cam asa arata exercitiile...
Ataşament 11937

deadcountess 09 aug 2012 22:07:47

Re: Power plate
 
Dar simti ca faci efort? Adica simti ca se contracta muschii?

mvthebest 09 aug 2012 23:08:05

Re: Power plate
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 1110278)
Dar simti ca faci efort? Adica simti ca se contracta muschii?

Da, se simte in functie de exercitii:la fese, la abdomen...etc.


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:55:00.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO