forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sport (http://forum.slabute.ro/sport/)
-   -   Prea multa masa musculara (http://forum.slabute.ro/sport/prea-multa-masa-musculara-3762.html)

deadcountess 07 mai 2010 22:22:40

Prea multa masa musculara
 
Da, poate parea ciudat, majoritatea sunt interesati de cresterea masei musculare, dar eu nu vreau sa arat ca Arnold :P. Nu vreau nici sa renunt la sport :( pentru ca il fac din placere. Ma ajuta cineva cu sfaturi?

mishutza 07 mai 2010 22:44:32

Re: Prea multa masa musculara
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 179640)
Da, poate parea ciudat, majoritatea sunt interesati de cresterea masei musculare, dar eu nu vreau sa arat ca Arnold :P. Nu vreau nici sa renunt la sport :( pentru ca il fac din placere. Ma ajuta cineva cu sfaturi?

Eu ma indoiesc profund ca ai sanse sa pui asa masa musculara doar cu sport,deci stai total linistita,mai ales la 49 de kg.

Sand 07 mai 2010 23:05:54

Re: Prea multa masa musculara
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 179660)
Eu ma indoiesc profund ca ai sanse sa pui asa masa musculara doar cu sport,deci stai total linistita,mai ales la 49 de kg.

Pai da. Da' e bun ca banc, oricum.:D Ce poa' sa gaseasca omul domle' ca scuze...fara suparare acuma, zic si eu asa...

Draga mea contesa, misca-ti funduletul un piculet, asta e tot. Si lasa-te de bancuri ca nu tine. Inertia e mare, nu pot sa contest dar hai lasa-te de cioace si reinvie ca a venit momentul si pentru tine. Fa sport cum iti place si lasa dileme astea cu Arnold sa le dezlege altii.

Numai bine si multa energie iti doresc!>:D<

DrIulia2010 08 mai 2010 07:18:07

Re: Prea multa masa musculara
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 179675)
Pai da. Da' e bun ca banc, oricum.:D Ce poa' sa gaseasca omul domle' ca scuze...fara suparare acuma, zic si eu asa...

Draga mea contesa, misca-ti funduletul un piculet, asta e tot. Si lasa-te de bancuri ca nu tine. Inertia e mare, nu pot sa contest dar hai lasa-te de cioace si reinvie ca a venit momentul si pentru tine. Fa sport cum iti place si lasa dileme astea cu Arnold sa le dezlege altii.

Numai bine si multa energie iti doresc!>:D<


Sand,esti tare.:P

Countess,ca sa depui masa musculara ca Arnold,trebuie sa "dormi"in sala de forta :D,si inca nu e totul,mai trebuie si o alimentatie corespunzatoare (proteine de calitate,etc),nu e deloc atat de usor cum pare,acolo e munca,antrenamente adevarate.

Apropo,ce sport faci,de cat timp?

sunshine 08 mai 2010 08:11:24

Re: Prea multa masa musculara
 
prima mea experienta cu sala de fitness, acum 4 ani, s-a lasat cu muschi, multi zic eu. nu stiam cum sa lucrez, si pe masura ce rezistenta mea la efort fizic crestea, cresteam si eu greutatile cu care trageam, si uite asa nu intelegeam eu de ce, dupa 2 luni cu dieta si muulta sala eu ma ingrasam:)) apoi mi-a zis antrenorul de acolo, ca tre sa fac repetari dese, dar cu greutati atat de mari

LicuriciColorat 08 mai 2010 09:44:28

Re: Prea multa masa musculara
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 179764)
prima mea experienta cu sala de fitness, acum 4 ani, s-a lasat cu muschi, multi zic eu. nu stiam cum sa lucrez, si pe masura ce rezistenta mea la efort fizic crestea, cresteam si eu greutatile cu care trageam, si uite asa nu intelegeam eu de ce, dupa 2 luni cu dieta si muulta sala eu ma ingrasam:)) apoi mi-a zis antrenorul de acolo, ca tre sa fac repetari dese, dar cu greutati atat de mari


si eu am trecut prin asta:)),la inceput cand am facut sala am slabit vreo 3 kg in 2 luni sau cam asa,apoi in alte 3-4 luni le-am pus la loc,pusesem masa musculara pt ca lucram cu greutati mult prea mari(intr-o sala cu 90% baietii)toti ma sfatuiau sa cresc greutatiile sa nu ma jos cu dealea mici:)) si eu i-am ascultat,rau am facut,acum am scazut greutatiile si am muschii frumosi si modelati frumos
in niciun caz no sa arati ca un culturist,n-ai nici o sansa,iti trebuie anii de zile de sala(cateva ore bune de sala pe zi),mancare multa si multe alte suplimente
deci practica fara nici o grija sala ca no sa te alegi cu muschii:D

anqutz 08 mai 2010 09:51:29

Re: Prea multa masa musculara
 
Hai mai fetelor, iar ideile astea? :-/ Ce n-as da sa mai pun si eu niste muschi pe mine, la fesieri si la picioare. De ar fi asa de usor, dar nu este deloc. ;)

Ca sa ai muschi precum Arnold trebuie sa tragi mult de tot la sala, aia fac si cate 2 antrenamente pe zi/6 zile pe saptamana, plus ca baga suplimente nutritive si consuma ft multe proteine. Nu mai vb ca esti femeie, deci nu ai atata testosteron, care sa ajute muschii sa creasca.

Sunshine, greu imi vine a crede ca in 2 luni ai fi putut sa pui cine stie ce masa musculara. ;) eventual ti s-au intarit muschii (ceea ce e normal si de dorit), dar in 2 luni nu cresc in volum cine stie cat.

OitaVesela 08 mai 2010 10:06:00

Re: Prea multa masa musculara
 
Daca nu mai vreti muschi, lasati-va de sport, duceti-va la mc si o sa primiti bonus celulita si vergeturi :))
Totusi, cum sa te plangi ca ai musculatura dezvoltata?
Cum a zis si Anqutz, ca femeie si facand doar sport, fara suplimente nu ai cum sa te umfli ca Arnold.

sunshine 08 mai 2010 10:30:49

Re: Prea multa masa musculara
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 179891)
Hai mai fetelor, iar ideile astea? :-/ Ce n-as da sa mai pun si eu niste muschi pe mine, la fesieri si la picioare. De ar fi asa de usor, dar nu este deloc. ;)

Ca sa ai muschi precum Arnold trebuie sa tragi mult de tot la sala, aia fac si cate 2 antrenamente pe zi/6 zile pe saptamana, plus ca baga suplimente nutritive si consuma ft multe proteine. Nu mai vb ca esti femeie, deci nu ai atata testosteron, care sa ajute muschii sa creasca.

Sunshine, greu imi vine a crede ca in 2 luni ai fi putut sa pui cine stie ce masa musculara. ;) eventual ti s-au intarit muschii (ceea ce e normal si de dorit), dar in 2 luni nu cresc in volum cine stie cat.


mai..deci eu nu am zis ca aratam ca arnold:)) si nici slabuta care a deschis topicul nu cred ca s a referit la propriu ca arnold. eu doar am zis ca ma ingrasam. la cantar apareau vreo 2 kg in plus. si da eram mai umflata =)) aveam niste bulaneeee ehee

acum cand ma duc la sala stiu cum sa lucrez si sa imi tonific partile corpului ;)

anqutz 08 mai 2010 10:37:57

Re: Prea multa masa musculara
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 179931)
mai..deci eu nu am zis ca aratam ca arnold:)) si nici slabuta care a deschis topicul nu cred ca s a referit la propriu ca arnold. eu doar am zis ca ma ingrasam. la cantar apareau vreo 2 kg in plus. si da eram mai umflata =)) aveam niste bulaneeee ehee

acum cand ma duc la sala stiu cum sa lucrez si sa imi tonific partile corpului ;)

Nimeni nu a luat ad literam. ;) Dar ti-am zis, ma indoiesc profund ca asa a fost. Pt ca am fost si eu mai de mult la o sala mixta si am facut 5 antrenamente/sapt timp de 2 luni in care antrenorul mi-a indicat 3 serii cu cate 10 repetari. Si zau daca am facut cine stie ce masa musculara. s-a mai intarit muschiul dar cam atat.

Ce zici tu este ideea preconceputa a multor femei. Ca sa iti creasca muschiul in volum trebuie sa faci 3 serii cu 6-8 repetari cu greutati ft mari.


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:02:39.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO