forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sport (http://forum.slabute.ro/sport/)
-   -   Sport in timpul menstruatiei (http://forum.slabute.ro/sport/sport-timpul-menstruatiei-2079.html)

Slabuta 07 ian 2010 21:18:34

Sport in timpul menstruatiei
 
Slabutelor, voi faceti sport cand aveti ciclu?

Eu, din pacate, nu, sunt ca o leguma, si mi-e atat de ciuda ca pierd atatea zile :(

Creizilup 07 ian 2010 22:43:01

Re: Sport in timpul menstruatiei
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 61576)
Slabutelor, voi faceti sport cand aveti ciclu?

Eu, din pacate, nu, sunt ca o leguma, si mi-e atat de ciuda ca pierd atatea zile :(

Eu nu pot. In prima zi pentru ca nu ma simt in stare- am ceva dureri si schimbari ale starii de spirit, iar mai apoi am observat ca imi creste fluxul ciclului daca fac efort-indiferent ca al meu corp este deja obisnuit cu acest gen de efort...Pur si simplu nu ma simt bine daca fac sport cand sunt la ciclu, dar am prietene care n-au nicio problema cu asta. E probabil in functie de organism...:|

mike 14 ian 2010 06:08:53

Re: Sport in timpul menstruatiei
 
Ca sportiva de performanta, nu "am avut voie sa ma simt rau", daca pot sa zic asa. M-am obisnuit de mica cu ideea ca zilele de ciclu sunt ca si cele normale dpdv al sportului. N-am avut niciodata probleme.

Sheba 14 ian 2010 10:48:06

Re: Sport in timpul menstruatiei
 
Da. In cel mai rau caz sar peste prima zi sau fac ceva mai usor. Cand fac sport imi revin mult mai repede si durerile dispar.

ali_lumi 14 ian 2010 10:50:12

Re: Sport in timpul menstruatiei
 
Cand si cand... daca abea pot sa ma misc..:(

thetis 22 feb 2010 12:50:38

Re: Sport in timpul menstruatiei
 
De cand iau pilule contraceptive aproape ca nici nu mai simt durere cand am ciclu, si mi-au redus mult si fluxul deci pot sa fac sport :D

Gea 25 feb 2010 15:45:07

Re: Sport in timpul menstruatiei
 
Citat:

Anterior postat de thetis (Post 95056)
De cand iau pilule contraceptive aproape ca nici nu mai simt durere cand am ciclu, si mi-au redus mult si fluxul deci pot sa fac sport :D

Si eu, cand eram pe pastile contraceptive treceam mult mai usor acea perioada. Acum, ca am renuntat de jumatate de an, m-a iau iarasi durerile pe intreaga perioada. Simt dureri la orice miscare brusca s ma simt mereu balonata. Si asta in jur de 3 zile. In urmatoarele imi revin, dar nu cu miscare brusca, ci cu exercitii de bigginer.

VentoFreddo 25 feb 2010 15:51:50

Re: Sport in timpul menstruatiei
 
eu de-abia ma misc in zilele alea, orice efort mareste fluxul, off:(

sunshine 02 mar 2010 22:26:15

Re: Sport in timpul menstruatiei
 
am votat cand si cand. fac daca am chef, si daca nu ma doare prea rau burtica, dar asta de 1 an jumate , mai exact de cand iau anticonceptionale si au disparut durerile :D

inainte, la menstrutie nu ma putea ridica din par, asa groaznic era, trebuia sa mi iau liber de la servici:( grrr ce vremuri

andra_aly 02 mar 2010 22:30:35

Re: Sport in timpul menstruatiei
 
eu din pacate ... trebuie sa ma opresc complect:( asa ciuda imi e. cum spune si slabuta, ma simt ca o leguma. :(:-s
si se cam aproprie perioada aceea.. deci, trebuie sa o tin tare:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:23:17.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO