forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sport (http://forum.slabute.ro/sport/)
-   -   Tribulatii despre genuflexiuni (http://forum.slabute.ro/sport/tribulatii-despre-genuflexiuni-10980.html)

quarc 10 feb 2012 08:43:23

Re: Tribulatii despre genuflexiuni
 
Dupa repaos te mai doare?
Incearca sa iti tii greutatea pe mijlocul piciorului, atat fata-spate cat si stanga-dreapta.

Stai intr-un picior si incearca sa gasesti unde este cel mai confortabil. Mie unul mi se pare ca la mijloc e cel mai confortabil.

laurra 10 feb 2012 09:50:20

Re: Tribulatii despre genuflexiuni
 
Citat:

Anterior postat de quarc (Post 932797)
Dupa repaos te mai doare?
Incearca sa iti tii greutatea pe mijlocul piciorului, atat fata-spate cat si stanga-dreapta.

Stai intr-un picior si incearca sa gasesti unde este cel mai confortabil. Mie unul mi se pare ca la mijloc e cel mai confortabil.

NU ma ma doare .Decat atunci cand le fac.Cred ca le faceam si prea repede.Acum cand sunt atat de multe la o serie(48) le fac mai incet ca sa pot duce pana la capat tot exercitiul.
La fel si cu abdomenele,am un alt ritm.(numai cand ma gandeam sa fac 50 de abdomene ma lua groaza).Acum ma concentrez mai mult pe respiratii nu pe numarat:D

laurra 01 apr 2012 07:04:38

Re: Tribulatii despre genuflexiuni
 
Neata Quarc!
In sfarsit am terminat ieri cele 6 saptamani de genuflexiuni si mai am o zi la abdomene.
La genuflexiuni am ajuns la 81 maxim iar la abdomene urmeaza sa fac 105
Acum ce fac ?Trec la nivelul urmator?Incep iar de la 15?:-/

quarc 01 apr 2012 14:28:41

Re: Tribulatii despre genuflexiuni
 
Din cate spui se pare ca te potrivesti petnru ultima sasptamana la amandoua. Dupa ce termini saptamana 7 ar trebui sa iti iasa 200. Incearca sa nu te grabesti cand le executi.

laurra 01 apr 2012 15:06:15

Re: Tribulatii despre genuflexiuni
 
Citat:

Anterior postat de quarc (Post 1002771)
Din cate spui se pare ca te potrivesti petnru ultima sasptamana la amandoua. Dupa ce termini saptamana 7 ar trebui sa iti iasa 200. Incearca sa nu te grabesti cand le executi.

nu am inteles.care este saptamana a7a?:-/

quarc 02 apr 2012 10:48:13

Re: Tribulatii despre genuflexiuni
 
Am avut impresia ca sunt pe 7saptamani, sunt pe 6.
Dupa saptamana sase fa testul final. Ia-le incet, nu te grabesti, calm si ritmic.
Cat de nivelul urmator... nu prea mai gaseti programe pentru nivelul urmator. Esti deja la avansati. Te poti mentine lejer ca cate o serie sau doua de 50. Daca vrei mai mult, deja trebuie redefininite obiectivele.

Acum ai o baza solida cam pentru orice ai vrea sa faci. Sunt unii care fac cate 100 de tractiuni, flotari, abdo si genu consecutive in vreo 12 minute. Sau poti sa alergi. Ce a fost greu a cam trecut. Ar trebui sa iti simti corpul altfel si vei putea sa te adaptezi mai bine decat restul lumii la orice provocare iti alegi.

laurra 02 apr 2012 12:16:06

Re: Tribulatii despre genuflexiuni
 
Citat:

Anterior postat de quarc (Post 1003470)
Am avut impresia ca sunt pe 7saptamani, sunt pe 6.
Dupa saptamana sase fa testul final. Ia-le incet, nu te grabesti, calm si ritmic.
Cat de nivelul urmator... nu prea mai gaseti programe pentru nivelul urmator. Esti deja la avansati. Te poti mentine lejer ca cate o serie sau doua de 50. Daca vrei mai mult, deja trebuie redefininite obiectivele.

Acum ai o baza solida cam pentru orice ai vrea sa faci. Sunt unii care fac cate 100 de tractiuni, flotari, abdo si genu consecutive in vreo 12 minute. Sau poti sa alergi. Ce a fost greu a cam trecut. Ar trebui sa iti simti corpul altfel si vei putea sa te adaptezi mai bine decat restul lumii la orice provocare iti alegi.

Mersi Quarc:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:09:55.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO