forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Stiati ca...? (http://forum.slabute.ro/stiati-ca/)
-   -   Ce-mi afla azi creierul... (http://forum.slabute.ro/stiati-ca/mi-afla-azi-creierul-2223.html)

Slabuta 13 ian 2010 21:06:29

Ce-mi afla azi creierul...
 
Ca sa vedeti ce se mai poate intampla in Romania... :-o
Am aflat ca zmeura nu poate fi cultivata in Romania, in momentul in care am intrat in UE, cica, am acceptat treaba asta, exista un singur stat care are dreptul de cultivare si dupa ne-o importa in tara :-o

Traiesc si ma minunez, zilnic aflu chestii care ma conving ca suntem vanduti.:(

roseadria 13 ian 2010 21:16:32

Re: Ce-mi afla azi creierul...
 
chiar ca Romania = tara tuturor posibilitatilor............si cu aia care creste libera in padure de la mama ei ce-or sa faca?????

Slabuta 13 ian 2010 21:18:02

Re: Ce-mi afla azi creierul...
 
Citat:

Anterior postat de roseadria (Post 64208)
chiar ca Romania = tara tuturor posibilitatilor............si cu aia care creste libera in padure de la mama ei ce-or sa faca?????


aia cica o lasa asa, dar tu in gradina ta nu ai voie sa cultivi :-o

Sheba 13 ian 2010 21:24:30

Re: Ce-mi afla azi creierul...
 
Deci tre sa ma simt in ilegalitate tinand cont ca am ceva tufe de zmeura pe sub care se ascund cainii vara ... uhm. Pai le zic ca-s mure vopsite =))

Slabuta 13 ian 2010 21:25:31

Re: Ce-mi afla azi creierul...
 
Citat:

Anterior postat de Sheba (Post 64215)
Deci tre sa ma simt in ilegalitate tinand cont ca am ceva tufe de zmeura pe sub care se ascund cainii vara ... uhm. Pai le zic ca-s mure vopsite =))

Cica da Sheba :)) ai facut o infractiune, dreptul de cultivare il are altcineva :))

Sheba 13 ian 2010 21:39:16

Re: Ce-mi afla azi creierul...
 
Si su EU asta.. acum ceva ani aruncau laptele ca depasisera cotele si altii prin africa mureau de foame... No comment...

VentoFreddo 13 ian 2010 22:25:03

Re: Ce-mi afla azi creierul...
 
Citat:

Anterior postat de Sheba (Post 64215)
Deci tre sa ma simt in ilegalitate tinand cont ca am ceva tufe de zmeura pe sub care se ascund cainii vara ... uhm. Pai le zic ca-s mure vopsite =))

:)):)):)):DSi bunica mea are, si maica-mea, daca le zic sa le scoata ma ia la fugarit cu matura, as vrea sa-i vad pe cei din UE cum fac cu batranele noastre, cred ca pleaca plini de vanatai prin tarile lor de origine..:D
Cu raspunsul tau m-ai facut sa ma tavalesc de ras.

Zoe 14 ian 2010 08:53:27

Re: Ce-mi afla azi creierul...
 
unde scrie asta, ca n-ai voie sa cultivi zmeura?
adica de unde ai aflat?

Slabuta 14 ian 2010 11:57:15

Re: Ce-mi afla azi creierul...
 
Citat:

Anterior postat de Zoe (Post 64342)
unde scrie asta, ca n-ai voie sa cultivi zmeura?
adica de unde ai aflat?

stiri de pe net.
e si o petitie pe care o semneaza oamenii :)
eu am aflat acum, dar se pare ca e din anul trecut, de prin martie

ras_cristalin 04 feb 2010 10:00:57

Re: Ce-mi afla azi creierul...
 
Eu stiu? Parca e prea de tot... n-au cum sa fie chiar asa prosti oficialii europeni. Inteleg situatia drogurilor, ca n-ai voie sa cresti asa ceva... dar zmeura?? Mie-mi suna a dictatura : faci asa pentru ca am spus eu.


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:50:34.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO