forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Strainatate (http://forum.slabute.ro/strainatate/)
-   -   BIO - produse bio, magazine cu produse bio in Germania (http://forum.slabute.ro/strainatate/bio-produse-bio-magazine-produse-bio-germania-697.html)

Slabuta 04 iun 2009 12:07:45

BIO - produse bio, magazine cu produse bio in Germania
 
Vreau sa discutam despre magazinele cu produsele bio, care se pot gasi in Germania.

Cine stie astfel de magazine, este invitat sa ne spuna si noua adresa, precum si ce produse putem gasi acolo. :)

mishutza 04 iun 2009 12:14:30

Re: BIO - produse bio, magazine cu produse bio in Germania
 
Deci,in primul rand se gasesc cam in orice magazin prodise bio.Dar nu toate.Cele mai multe le-am gasit bineinteles intr-un magazin numai cu produse bio.Aproape tot,de la lapte,fructe,legume,mancare de copii,pana la mancarea pt caini si pisici.
Apoi in Kaufland am gasit la fel de multe.Chiar si vin bio,pana la vegeta de adaugat in mancare.A,am si mierea de albine bio,i-am amintit azi dimineata.
O mai astept pe Huhu,sa ne mai spuna si ea.

Slabuta 04 iun 2009 12:18:32

Re: BIO - produse bio, magazine cu produse bio in Germania
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 9575)
Deci,in primul rand se gasesc cam in orice magazin prodise bio.Dar nu toate.Cele mai multe le-am gasit bineinteles intr-un magazin numai cu produse bio.Aproape tot,de la lapte,fructe,legume,mancare de copii,pana la mancarea pt caini si pisici.
Apoi in Kaufland am gasit la fel de multe.Chiar si vin bio,pana la vegeta de adaugat in mancare.A,am si mierea de albine bio,i-am amintit azi dimineata.
O mai astept pe Huhu,sa ne mai spuna si ea.

Merci Mishutza pentru informatii. :)

Ma gandeam daca Kaufland-ul de la voi are produse bio, o fi avand si ala din Bucuresti:-/

Trebuie sa ii fac o vizita, nu am fost niciodata.

PS: ai spus ieri ca la voi produsele bio sunt chiar uneori mai ieftine decat restul, ei uite ca in Bucuresti nu e asa. :( Ajung de vreo 2 ori mai scumpe decat cele normale. :( Parca special, vor sa ne indoape cu chimicalele lor.. :(

mishutza 04 iun 2009 12:30:37

Re: BIO - produse bio, magazine cu produse bio in Germania
 
Si aici in general sunt mai scumpe,dar de mulkte ori am avut surpriza sa ma uit la pretul pe kilogram,si erau mai ieftine.Pachetul era mai scump,pt ca era gramajul mai mare doar.

alinu0809 23 feb 2013 15:39:10

Re: BIO - produse bio, magazine cu produse bio in Germania
 
Citat:

Anterior postat de Slabuta (Post 9573)
Vreau sa discutam despre magazinele cu produsele bio, care se pot gasi in Germania.

Cine stie astfel de magazine, este invitat sa ne spuna si noua adresa, precum si ce produse putem gasi acolo. :)

Răspund cu câțiva ani mai târziu, but..
Un magazin cu mai multe produse bio este Tegut. În general, prețurile sunt mai ridicate, însă calitatea produselor este mai bună decât în cazul altor magazine. Și Rewe are câteva rafturi cu multe produse bio, care cred că se găsesc, în final, și la Tegut. :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:58:16.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO