forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Strainatate (http://forum.slabute.ro/strainatate/)
-   -   Lev sundt!...practica ma omoara (http://forum.slabute.ro/strainatate/lev-sundt-practica-ma-omoara-1380.html)

Ampera 27 sep 2009 07:36:27

Lev sundt!...practica ma omoara
 
...si 1,2,3 ca fluturasii toata lumea:))
Lasand gluma pentru alte ocazii va invit sa traim sanatos. Va invit sa ne invatam unii pe altii cum sa traim sanatos. Ce sa mancam si unde, ce sporturi sa practicam si unde, va invit sa ne auto-educam, va invit sa trecem de teorie si sa luam premiul si la practica.
Astept cu bucurie sa ''luptam'' impreuna impotriva kilogramelor.

Hilsen,

Ampera>:D<

cristina_ioana 27 sep 2009 08:10:31

Re: Lev sundt!...practica ma omoara
 
neatza! intr-adevar practica ne omoara, pun pariu ca multe dintre noi stim o goaza de reguli despre nutritie, dar putine dintre noi le si aplicam(eu fac parte din prima categorie)

Ampera 27 sep 2009 08:27:31

Re: Lev sundt!...practica ma omoara
 
Neata tizo! Apoi adevarata e treaba aia cu practica si teoria. La dat din cioc mama-mama, premianta mi-s;;), altfel...Dumnezeu cu mila:-sDar nu-i bai, slava cerului am gasit site-ul asta si ma simt foarte inspirata. Sper sa nu ma simt inspirata doar 3-4 zile. Ma omoara insomniile de ceva vreme (le pun pe baza unor interventii chirurghicale) asa ca am timp destul sa incep cu ceva activitate fizica virtuala, asta pana o sa am unda verde la cea reala. Dar lipsa asta de activitate s-a vazut azi dimineata cand era sa pic de soc..67kg:-oJesus Christ! Si e numai vina fratelui meu! Bun asa Ampero, da vina p-altii, ca tot ei te-au dus la 125kg, tot ei te-au scazut la 55 si tot ei au facut sa ai 67! Punct!...e vina lorb-). Dar mi-s tare (zice Ampera tremurand ca varga) si pot...seman din ce in ce mai mult cu coana Oprah - vorba multa. Si sa-i dam cu ceai sa mai pacalim senzatia de foame si sa asteptam cumintele ora 9 cand luam micul dejun.
Bine te-am gasit>:D<

meapasarica 27 sep 2009 08:35:26

Re: Lev sundt!...practica ma omoara
 
Buna Ampera:D...eu sunt Anca...poate ar fi mai bine sa iti incepi un jurnal si sa scrii acolo ce faci zilnic...vei primi ajutor de la toate fetele si vei putea si tu ajuta si vei fi la curent cu ce fac si celelalte fete care au reusit cu slabitul

mishutza 27 sep 2009 09:49:59

Re: Lev sundt!...practica ma omoara
 
Ampera,bine ai venit.Din cate am citit eu ai deja experienta la o slabire mareeeee?
Ia spune tot
Si daca iti e foame de ce nu mananci?Mananca niste musli cu lapte,vreo 20 de grame,si apoi mananci la mic dejun mai putin.Si functioneaza:))
Bafta multa la slabit

Slabuta 27 sep 2009 12:11:42

Re: Lev sundt!...practica ma omoara
 
Citat:

Anterior postat de Ampera (Post 35990)
...si 1,2,3 ca fluturasii toata lumea:))
Lasand gluma pentru alte ocazii va invit sa traim sanatos. Va invit sa ne invatam unii pe altii cum sa traim sanatos. Ce sa mancam si unde, ce sporturi sa practicam si unde, va invit sa ne auto-educam, va invit sa trecem de teorie si sa luam premiul si la practica.
Astept cu bucurie sa ''luptam'' impreuna impotriva kilogramelor.

Hilsen,

Ampera>:D<

Buna Ampera si bine ai venit printre noi :)

Iti doresc mult succes in drumul tau catre slabuta din tine si multa vointa :)
Pari o fata foarte motivata si haioasa :D Asta-i bine, gandirea pozitiva te va ajuta :)

Slabuta 27 sep 2009 12:13:03

Re: Lev sundt!...practica ma omoara
 
Citat:

Anterior postat de Ampera (Post 35993)
Neata tizo! Apoi adevarata e treaba aia cu practica si teoria. La dat din cioc mama-mama, premianta mi-s;;), altfel...Dumnezeu cu mila:-sDar nu-i bai, slava cerului am gasit site-ul asta si ma simt foarte inspirata. Sper sa nu ma simt inspirata doar 3-4 zile. Ma omoara insomniile de ceva vreme (le pun pe baza unor interventii chirurghicale) asa ca am timp destul sa incep cu ceva activitate fizica virtuala, asta pana o sa am unda verde la cea reala. Dar lipsa asta de activitate s-a vazut azi dimineata cand era sa pic de soc..67kg:-oJesus Christ! Si e numai vina fratelui meu! Bun asa Ampero, da vina p-altii, ca tot ei te-au dus la 125kg, tot ei te-au scazut la 55 si tot ei au facut sa ai 67! Punct!...e vina lorb-). Dar mi-s tare (zice Ampera tremurand ca varga) si pot...seman din ce in ce mai mult cu coana Oprah - vorba multa. Si sa-i dam cu ceai sa mai pacalim senzatia de foame si sa asteptam cumintele ora 9 cand luam micul dejun.
Bine te-am gasit>:D<


Felicitari pentru atatea kg pierdute :)
Mi-ar placea sa vad poze inainte/dupa, imi plac foarte mult reusitele altora :)

Tine-o tot asa si vei fi o slabuta adevarata :)

Ampera 27 sep 2009 12:21:13

Re: Lev sundt!...practica ma omoara
 
Hei Anca, går det bra? Am zis sa nu incep un jurnal, ar inseamna sa scriu toate tampeniile neinteresante pe care le execut zilnic cu deosebita iscusinta. N-am nici talent de scriitoare si nici o viata atat de interesanta incat sa fie asternuta pe-un caiet virtual. Toata admiratia pt cine are un creion magic si se descurca la asta. Spune-mi, cum merge cu slabitul in Sverige? Te gasesc pe schiuri sau pe bicicleta?
Hei Mishuta, asa e, am trecut printr-o slabire ''zdravana''. Numa' buna de asternut pe niste jurnale medicale. Dar nu am fost intr-atat de desteapta sa slabesc singurica, ci am facut un bypass gastric. Decembrie 2007 m-a prins la 125kg, decembrie 2008 la 55kg si momentan sunt la 67. Dupa slabitul brusc m-am ales cu foarte multa piele care flutura precum drapelul in bataia vantului. Am facut intre timp si sport, si ulcer si pe nebuna.Probabil ca sunt riscurile meseriei, ups...ale operatiei. Slava cerului incerc sa tin sub control un ultim ulcer, pe primul l-am cusut si sa ma lupt si cu niste kg. M-am lasat pe mana unor medici din iunie si incerc sa ma reconstruiesc. Toate bune si frumoase, numai ca sunt tinuta foarte din scurt de la activitatea fizica, ceea ce ma...ingrasa. Teribil! nu ma gandeam vreodata ca am sa ajung sa duc dorul salii de sport, e funny uneori viata asta. Am sa revin cu poze imediat ce motanul se trezeste de pe tastatura pe care dormiteaza.
Pe data viitoare>:D<

meapasarica 27 sep 2009 15:41:09

Re: Lev sundt!...practica ma omoara
 
Hallo hallo! det går utmärkt bra;) själv då?

Eu nu sunt nici pe bicicleta si nici pe schiuri ca nu imi plac nici una nici alta:P...sunt o puturoasa, cu alte cuvinte...insa a-ti face un jurnal nu inseamna sa ai talent si veleitati de scriitoare, insa inseamna sa scrii ce mananci zilnic, sa notezi ce miscare mai faci si sa iti asterni nemultumirile, nelamuririle, gandurile si noi te vom ajuta...si nu ne intereseaza cat de "glamoroasa" e viata ta, ci ne intereseaza cum merge cu slabitul...cu siguranta avem si noi foarte multe de invatat de la tine.

Oricum, faci exact asa cum te simti tu mai bine...asta nu era decat propunerea mea:D


Slabuta 27 sep 2009 15:45:22

Re: Lev sundt!...practica ma omoara
 
Ancule asta in ce limba scrii tu? :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:21:44.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO