forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Strainatate (http://forum.slabute.ro/strainatate/)
-   -   Slabutele din Scandinavia, mana sus! (http://forum.slabute.ro/strainatate/slabutele-scandinavia-mana-sus-4270.html)

deadcountess 25 iun 2010 13:07:01

Slabutele din Scandinavia, mana sus!
 
Buna tuturor

Am vazut ca suntem si cateva prin nord si eram curioasa cate.

Deci, mai e cineva prin Norvegia/Suedia/Danemarca/Islanda?

raluca80ma 26 iun 2010 14:39:36

Re: Slabutele din Scandinavia, mana sus!
 
buna

norvegia aici, pe coasta de vest, dar mai la sud de bergen, adica stavanger
mie mi se pare mai greu sa slabesti intr-o tara nordica , decat la noi, din cauza mancarii lor destul de grasa si diversitate mica+ fructe si legumele, putine si scumpe

eu urmez o dieta personalizata de un nutri. din tara, care m-a avertizat ca o sa-mi fie un pic mai greu in strainatate sa slabesc
o fi adevarat? pana acum am dat jos 6 kg in 1luna si 3 sapt.

Raluca

kore 26 iun 2010 15:07:17

Re: Slabutele din Scandinavia, mana sus!
 
ridic si eu manuta :)

deadcountess 27 iun 2010 10:57:02

Re: Slabutele din Scandinavia, mana sus!
 
Citat:

Anterior postat de raluca80ma (Post 232206)
buna

norvegia aici, pe coasta de vest, dar mai la sud de bergen, adica stavanger
mie mi se pare mai greu sa slabesti intr-o tara nordica , decat la noi, din cauza mancarii lor destul de grasa si diversitate mica+ fructe si legumele, putine si scumpe

eu urmez o dieta personalizata de un nutri. din tara, care m-a avertizat ca o sa-mi fie un pic mai greu in strainatate sa slabesc
o fi adevarat? pana acum am dat jos 6 kg in 1luna si 3 sapt.

Raluca

Buna Raluca!

Sa stii ca si eu am aceeasi problema cu fructele si legumele.
Cu mancarea lor grasa n-am nici o treaba ca nu obisnuiesc sa mananc des la restaurante, iar atunci cand mananc in oras mananc de obicei sushi :x (am de-a dreptul o obsesie cu sushi)

Nu cred ca e mai greu cu dieta aici, acuma depinde si ce program de lucru ai. Eu am luat ceva in greutate anul trecut din cauza ca aveam un program de lucru haotic. Aveam contract de ringevikar (ceva gen suplinitor in caz de nevoie) nu stiam niciodata ce program urma sa am in zilele urmatoare, de exemplu ma sunau dimineata sa ma anunte ca lucrez de la 12 si nu mai apucam sa fac mancare, mancam ceva acolo in viteza (si de obicei la mancatul in viteza se mananca prostii), veneam seara flamanda acasa si iar nu mai apucam sa gatesc si mancam prostii si tot asa.

Pai e foarte bine 6kg in 7 saptamani, mai repede nici nu e indicat.
Tu ce lucrezi, ai program normal?

Toate cele bune >:D<

deadcountess 27 iun 2010 10:58:38

Re: Slabutele din Scandinavia, mana sus!
 
Citat:

Anterior postat de kore (Post 232224)
ridic si eu manuta :)

Bravo ;) si bine ai venit in club >:D<

Tu cum ai evoluat de cand esti in nord? Te-ai ingrasat, ai slabit?

kore 28 iun 2010 16:11:48

Re: Slabutele din Scandinavia, mana sus!
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 232690)
Bravo ;) si bine ai venit in club >:D<

Tu cum ai evoluat de cand esti in nord? Te-ai ingrasat, ai slabit?

poi....inainte sa ajung in Dk am tot auzit ca majoritatea persoanelor se ingrasa dar nu am prea bagat in seama tot ce se zicea in jurul meu...dar incet incet am pus pe mine 20 kg intr-un an jumate...deci da...lumea se ingrasa in tarile nordice:D
Pe langa faptul ca legumele si fructele sunt scumpe si cele pe care le gasesc la preturi acceptabile sunt tratate de nu poti sa le mananci....danezii mananca foarte gras. Aici gasesc cu greu branza degresata pt ca ei au numai cascaval cu 45+% grasime si alte minuni de genu`.
Si pe langa faptul ca e scumpa si grasa, mancarea mai e si rea la gust :)
aaaa si inca un lucru care inflenteaza foarte mult procesul de slabire: PLOAIA....deci cand imi e lumea mai draga si ma pregatesc sa ies afara la o plimbare ori sa alerg putin...fix atunci incepe sa ploua...am inceput sa cred ca cineva o face intentionat :)
:))

deadcountess 29 iun 2010 09:00:17

Re: Slabutele din Scandinavia, mana sus!
 
Citat:

Anterior postat de kore (Post 233901)
poi....inainte sa ajung in Dk am tot auzit ca majoritatea persoanelor se ingrasa dar nu am prea bagat in seama tot ce se zicea in jurul meu...dar incet incet am pus pe mine 20 kg intr-un an jumate...deci da...lumea se ingrasa in tarile nordice:D
Pe langa faptul ca legumele si fructele sunt scumpe si cele pe care le gasesc la preturi acceptabile sunt tratate de nu poti sa le mananci....danezii mananca foarte gras. Aici gasesc cu greu branza degresata pt ca ei au numai cascaval cu 45+% grasime si alte minuni de genu`.
Si pe langa faptul ca e scumpa si grasa, mancarea mai e si rea la gust :)
aaaa si inca un lucru care inflenteaza foarte mult procesul de slabire: PLOAIA....deci cand imi e lumea mai draga si ma pregatesc sa ies afara la o plimbare ori sa alerg putin...fix atunci incepe sa ploua...am inceput sa cred ca cineva o face intentionat :)
:))

Pai inseamna ca eu am fost norocoasa ca m-am ingrasat numai vreo 4-5 kg. Aici este si ceva cascaval light dar costa dublu :-o si nu pricep de ce. Astia is nebuni, si laptele "skummet" (adica ii iau smantana de pe el) e mai scump. Adica din acelasi litru vinzi si smantana si lapte si il dai si mai scump decat laptele intregralx-( culmea.
Ploaia si pe mine ma omoara cu zile. :(( dar m-am obisnuit sa merg cu bicicleta si in ploaie (dar inca n-am reusita sa ajung la faza in care sa-mi si placa :)) )

kore 29 iun 2010 12:15:02

Re: Slabutele din Scandinavia, mana sus!
 
eu tot nu m-am obisnuit cu ploaia...nu pot deloc....
anul asta am cazut de cateva ori de pe bicicleta pt ca pedalam pe ploaie si o data m-am lovit chiar urat de tot la genunchi...desi nu l-am avut fracturat sau ceva tot m-au luat la urgente din cauza durerii...si de atunci imi e frica :)
in schimb adoooorrr sa pedalez cand e frumos afara...de ex acum m-as duce oriunde cu bicicleta :)
aaaa si ca sa nu mai zic ca am niste muschi la picioare...parca as fi ridicat haltere toata viata mea :)

deadcountess 29 iun 2010 12:54:47

Re: Slabutele din Scandinavia, mana sus!
 
Citat:

Anterior postat de kore (Post 234735)
eu tot nu m-am obisnuit cu ploaia...nu pot deloc....
anul asta am cazut de cateva ori de pe bicicleta pt ca pedalam pe ploaie si o data m-am lovit chiar urat de tot la genunchi...desi nu l-am avut fracturat sau ceva tot m-au luat la urgente din cauza durerii...si de atunci imi e frica :)
in schimb adoooorrr sa pedalez cand e frumos afara...de ex acum m-as duce oriunde cu bicicleta :)
aaaa si ca sa nu mai zic ca am niste muschi la picioare...parca as fi ridicat haltere toata viata mea :)

Si iti place sa ai muschi mari la picioare? Eu sunt de-a dreptul complexata din cauza asta =((

kore 29 iun 2010 13:01:26

Re: Slabutele din Scandinavia, mana sus!
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 234785)
Si iti place sa ai muschi mari la picioare? Eu sunt de-a dreptul complexata din cauza asta =((

nuuuuuuu
pt ca oricat de mult m-as chinui nu pot sa imi subtiez pulpele
eu am 62 cm la pulpele superioare si cu toata dieta si cu toate exercitiile nu am scazut nici macar juma\' de cm...plus ca nu pot sa port fuste deloc...
iar pulpele inferioare...parca am 2 mingi de handball lipite de picior atunci cand ma urc pe tocuri:((


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:01:55.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO